شاخص ۲۹۰۰ واحد افزایش یافت/ رکورد تازه بورس

شاخص ۲۹۰۰ واحد افزایش یافت/ رکورد تازه بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۲۹۰۰ واحدی به ۲۲۹ هزار و ۸۰۸ واحد رسید تا یک رکورد تازه را در تالار شیشه‌ای به ثبت برساند.

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 22:7

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین ۱.۵ درصد رشد مواجه شدند.

صعود شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۹۲۰ واحد رشد معادل ۱.۲۹ درصد به ۲۲۹ هزار ۸۰۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۸۲۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۹ درصد به ۶۵ هزار ۲۷۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۵۳۴ واحد رشد معادل ۲.۸۲ درصد به ۵۵ هزار و ۹۷۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۰۵۵ واحد افزایش، معادل ۲.۸۲ درصد به ۳۸ هزار و ۴۹۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۹۳۵ واحد رشد، معادل ۱.۵۳ درصد به ۲۶۰ هزار و ۸۲۸ واحد، شاخص بازار اول با ۲۱۳۴ واحد افزایش معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۷۰ هزار ۶۳۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۸۹۳ واحد صعود معادل ۱.۳۲ درصد، به ۴۵۱ هزار و ۲۰۸ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « فولاد با ۲۲۲ واحد، وبملت با ۱۷۶ واحد، رمپنا با ۱۴۶ واحد، کچاد با ۱۲۸ واحد، حکشتی با ۱۰۶ واحد و خودرو با ۸۹ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات کاغذ با ۳۷۱۳ واحد صعود معادل ۸.۸۶ درصد به ۴۶ هزار و ۷۹۰ واحد، کاشی و سرامیک با ۳۲۵ واحد افزایش معادل ۵.۵۶ درصد به ۶ هزار و ۱۸۷ واحد، محصولات چوبی با ۱۲۹۸۱ واحد رشد معادل ۴.۹۷ درصد به ۲۷۳ هزار و ۹۸۲ واحد، خودرو با ۱۴۵۸ واحد افزایش معادل ۴.۷۹ درصد به ۳۱ هزار و ۹۰۹ واحد، حمل و نقل با ۲۶۵ واحد رشد، معادل ۴.۵۹ درصد به ۶ هزار و ۳۴ واحد، اداره بازهای مالی با ۳.۸۷ واحد افزایش معادل ۶.۲۵ درصد به ۱۶۷ واحد، لاستیک با ۲۰۳۴ واحد رشد معادل ۳.۶۹ درصد به ۲۸ هزار و ۴۴۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص میکند: قیمت سهام نمادهای «خزر، کلوند، دکوثر، بشهاب، چکاران، تنوین و بکاب» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بفجر، غشهد، وایران، وسپه، کفپارس، تمپی و شکلر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۹۱ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۶۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۷۲ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رئیس اتحادیه: بازار طلا آرام تر می شود/ از فروش اینترنتی طلا جلوگیری می کنیم

امسال در بازار طلا و ارز نوساناتی وجود داشته اما قیمت ها نشان می دهد، هر روز که جلوتر می رویم، به آرامش بازار بیشتر نزدیک می شویم چون قیمت ها معمول و معقول نوسان داشته است مثل انس جهانی که در هفته گذشته به نزدیک 1560 دلار رسید که امروز باز به زیر 1500 دلار برگشته است. اما خوشبختانه ما در بازار ایرا ...

 • 7

بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه ای

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: یک فرد به رغم داشتن فروشگاه آهن آلات و درآمدهای میلیاردی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت است که با اجرای طرح تعیین مزد، عدالت محقق می شود.

 • 9

بزرگترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور افتتاح شد

بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد با حضور مدیرعامل بیمه ایران افتتاح شد.

 • 6

کاهش ۳۸۰۰ واحدی شاخص بورس

پس از رشد فزاینده نماگر اصلی بورس در روز گذشته این شاخص امروز ۳۸۴۳ واحد افت کرد و به کانال ۳۰۲ هزار واحدی بازگشت.

 • 14

انتقال شعبه بانک توسعه صادرات در آستارا به شعبه رشت

شعبه بانک توسعه صادرات ایران در شهرستان آستارا به شعبه رشت در استان گیلان انتقال می یابد.

 • 7

هفتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه برگزار می‌شود

هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور، با حمایت شرکت بیمه تعاون توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 • 6

کشاورزان آمریکایی ۵ میلیارد دلار کمک‌هزینه دریافت کردند

رییس ارتباطات وزارت کشاورزی آمریکا گفت که این وزارتخانه در جدیدترین دور کمک مالی در برابر جنگ تجاری با چین، ۴.۰۷ میلیارد دلار به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است.

 • 8

گوانتانامو، گران‌ترین بازداشتگاه جهان: هر زندانی ۱۳ میلیون دلار

زندان گوانتانامو که ۱۸ سال پیش برای نگهداری بازداشت‌شدگان به اتهامات تروریستی تاسیس شد، گران قیمت‌ترین زندان جهان شده است.

 • 10

قیمت دلار ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز، ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 8

بازار سرمایه به جهش بیشتری نیاز دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: بازار سرمایه روند بسیار خوبی را طی می‌کند و به جهش بیشتری نیاز دارد.

 • 3

همتی: ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام برقرار شده است

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام‌رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.

 • 8

برخی مدیران دچار روزمرگی شدند/اجرای ۹طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در نیر

نیر - فرماندار شهرستان نیر با بیان اینکه برخی مدیران دچار روزمرگی شده اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در تمامی شرایط با برنامه و منسجم پیش روند.

 • 8

کم رونقی معاملات در سامانه نیما/محدودیت واردات قیمت را کاهش داد

فعالان بازار ارز می‌گویند که هم اکنون عرضه در سامانه نیما، نسبت به تقاضا پیشی گرفته و همین امر منجر به کاهش معاملات این سامانه شده؛ اگرچه برخی روزها قیمت دلار نیمایی بیشتر از بازار است.

 • 9

تسهیلات ۳ هزار میلیاردی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت تسهیلات تکلیفی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

 • 11

مشهد مرکز واردات دلار شرق کشور است/ ورود فراوان دلار از هرات ،دلیل ارزانی اسکناس درمشهد/دلارهراتی بر بازار ارز کشور هم تاثیر دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: بازار دلار رابطه مستقیمی با سیاست دارد و دقیقا به همین دلیل هیچ پیش بینی هم برای این بازار وجود ندارد.

 • 7

۷ نکته درباره آرامکو، سودآورترین شرکت جهان

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که بانام سعودی آرامکو شناخته می‌شود، با تولید و فروش روزانه ۱۰ میلیون دلار بشکه نفت خام و همچنین گاز طبیعی در صدر فهرست شرکت‌هایی قرار گرفت که در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین سهم از اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

 • 8

کتاب‌های نادر در یک مزایده

یک حراجی واقع در شیکاگو مجموعه‌ای ‌از کتاب‌های نادر یک مجموعه‌دار خصوصی را در ماه نوامبر به مزایده می‌گذارد.

 • 6