شاخص ۲۹۰۰ واحد افزایش یافت/ رکورد تازه بورس

شاخص ۲۹۰۰ واحد افزایش یافت/ رکورد تازه بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۲۹۰۰ واحدی به ۲۲۹ هزار و ۸۰۸ واحد رسید تا یک رکورد تازه را در تالار شیشه‌ای به ثبت برساند.

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 22:7

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین ۱.۵ درصد رشد مواجه شدند.

صعود شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۹۲۰ واحد رشد معادل ۱.۲۹ درصد به ۲۲۹ هزار ۸۰۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۸۲۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۹ درصد به ۶۵ هزار ۲۷۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۵۳۴ واحد رشد معادل ۲.۸۲ درصد به ۵۵ هزار و ۹۷۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۰۵۵ واحد افزایش، معادل ۲.۸۲ درصد به ۳۸ هزار و ۴۹۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۹۳۵ واحد رشد، معادل ۱.۵۳ درصد به ۲۶۰ هزار و ۸۲۸ واحد، شاخص بازار اول با ۲۱۳۴ واحد افزایش معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۷۰ هزار ۶۳۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۸۹۳ واحد صعود معادل ۱.۳۲ درصد، به ۴۵۱ هزار و ۲۰۸ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « فولاد با ۲۲۲ واحد، وبملت با ۱۷۶ واحد، رمپنا با ۱۴۶ واحد، کچاد با ۱۲۸ واحد، حکشتی با ۱۰۶ واحد و خودرو با ۸۹ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات کاغذ با ۳۷۱۳ واحد صعود معادل ۸.۸۶ درصد به ۴۶ هزار و ۷۹۰ واحد، کاشی و سرامیک با ۳۲۵ واحد افزایش معادل ۵.۵۶ درصد به ۶ هزار و ۱۸۷ واحد، محصولات چوبی با ۱۲۹۸۱ واحد رشد معادل ۴.۹۷ درصد به ۲۷۳ هزار و ۹۸۲ واحد، خودرو با ۱۴۵۸ واحد افزایش معادل ۴.۷۹ درصد به ۳۱ هزار و ۹۰۹ واحد، حمل و نقل با ۲۶۵ واحد رشد، معادل ۴.۵۹ درصد به ۶ هزار و ۳۴ واحد، اداره بازهای مالی با ۳.۸۷ واحد افزایش معادل ۶.۲۵ درصد به ۱۶۷ واحد، لاستیک با ۲۰۳۴ واحد رشد معادل ۳.۶۹ درصد به ۲۸ هزار و ۴۴۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص میکند: قیمت سهام نمادهای «خزر، کلوند، دکوثر، بشهاب، چکاران، تنوین و بکاب» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بفجر، غشهد، وایران، وسپه، کفپارس، تمپی و شکلر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۹۱ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۶۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۷۲ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رشد پله‌ای در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 15

مروری بر تجارب جهانی

میثم رادپور /کارشناس اقتصادی ...

 • 16

ظهور قدرت‌های انحصاری؟

دکتر سجاد برخورداری/ هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ...

 • 20

الزامات موفقیت

موسی شهبازی غیاثی/ کارشناس اقتصادی ...

 • 14

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 7

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 6

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 27

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 26

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 25

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 24

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 24

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 31

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 24

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 25

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 24

رشد ۵۱۰۰ واحدی شاخص کل/ جابجایی ۳.۵میلیارد برگه بهادار در بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۵۱۰۸ واحدی در پایان معاملات به ۲۴۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

 • 29

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 35

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 26

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از شعب استان خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون به همراه فتاحی عضو هیئت‌مدیره و هیئت همراه از مدیریت شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی و شعب مرکزی بیرجند، شعب جمهوری و باجه شهید رجائی بازدید کرد.

 • 30