شاخص در کانال ۲۲۶ هزار واحدی قرار گرفت

شاخص در کانال ۲۲۶ هزار واحدی قرار گرفت

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۲۴۰۰ واحدی در کانال ۲۲۶ هزار واحد قرار گرفت.

دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 13:36

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با حداقل ۲ درصد رشد مواجه شدند.

صعود شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۴۳۹ واحد رشد معادل ۱.۰۹ درصد به ۲۲۶ هزار ۹۸۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۹۴ واحد افزایش معادل ۱.۰۹ درصد به ۶۴ هزار ۶۶۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۲۹۳ واحد رشد معادل ۲.۴۷ درصد به ۵۳ هزار و ۶۰۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۹۰ واحد افزایش، معادل ۲.۴۷ درصد به ۳۶ هزار و ۸۸۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۵۳۵ واحد رشد، معادل یک درصد به ۲۵۶ هزار و ۶۰۴ واحد، شاخص بازار اول با ۱۴۲۰ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد به ۱۶۸ هزار ۴۷۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۵۸۱ واحد صعود معادل ۱.۵۰ درصد، به ۴۴۵ هزار و ۹۵۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « مبین با ۱۹۶ واحد، فارس با ۱۸۳ واحد، اخابر با ۱۱۸ واحد، وبملت با ۸۱ واحد، فخوز با ۷۷ واحد، خساپا با ۷۵ واحد و فخاس با ۷۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «زراعت با ۱۴۷۱ واحد صعود معادل ۴.۹۷ درصد به ۳۱ هزار و ۱۰۳ واحد، محصولات چوبی با ۱۱۷۵۸ واحد افزایش معادل ۴.۹۶ درصد به ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ واحد، انتشار و چاپ با ۲۹۶۰۳ واحد رشد معادل ۴.۹۴ درصد به ۶۲۸ هزار و ۶۲۳ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۴۸ واحد افزایش معادل ۴.۸۳ درصد به ۵ هزار و ۴۰۲ واحد، تامین آب، برق، گاز با ۲۸ واحد رشد، معادل ۴.۳۳ درصد به ۶۷۹ واحد، خودرو با ۱۰۹۵ واحد افزایش معادل ۳.۷۵ درصد به ۳۰ هزار و ۳۱۵ واحد، سایر مالی با ۱۱۲ واحد رشد معادل ۳.۴۷ درصد به ۳ هزار و ۳۵۴ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص میکند: قیمت سهام نمادهای «خلنت، دامین، دسبحان، سصوفی، دالبر، کحافظ و دلقما» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ثامان، کسعدی، غشصفا، ستران، شپترو، بورس و کپشیر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۲۸ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۹۹۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۵۶ هزار و ۶۸۴ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 28

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/قیمت یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(۲۳ شهریور۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۹ ارز همانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت.

 • 11

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری های زیستی در بخش های مختلف کرده است.

 • 8

ترامپ خواهان نرخ بهره منفی در آمریکا شد

رئیس جمهور آمریکا در انتقادات جدید خود از مدیران بانک مرکزی این کشور از آن‌ها خواست نرخ بهره را کاهش دهند.

 • 12

تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی

به تازگی سه گروه مرتبط با دولت کره شمالی هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. طبق گفته این وزارتخانه، این گروه‌ها در حملات به زیرساخت‌های مالی و سرقت میلیون‌ها دلار پول از نهادهای مختلف دست داشته‌اند.

 • 10

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 • 12

ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت

ناظر بازار سهام با صدور اطلاعیه اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۱۰ روزه دیگر «تا تاریخ ۶ مهر ماه ۹۸» تمدید شد.

 • 18

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

بانک تجارت سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استانهای لرستان، گلستان و لرستان احداث می کند.

 • 11

اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

 • 17

شاخص بورس از ۳۰۰ هزار واحد عبور کرد

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۰۰۰ واحدی از مرز ۳۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد.

 • 17

عقب‌گرد دلار در برابر نرخ بهره منفی اروپایی

افزایش امیدواری‌ها به توافق بر سر برگزیت باعث تقویت ارزش پوند در برابر همتایانش شد.

 • 11

ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی

فدراسیون‌های ورزشی که مدتهاست به دنبال راهی برای فرار از پرداخت مالیات هستند با ابلاغ جدید دولت به خواسته‌شان می‌رسند اما دیگر بدون اجازه بانک مرکزی اجازه هیچ مراوده مالی نخواهند داشت!

 • 10

صنایع پیشتاز رشد

ابوالفضل عسگری /کارشناس بازار سرمایه ...

 • 11

قیمت‌ها حباب است؟

شهریار هاشمی/ طباطبایی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 12

کانادا در اقدامی خصمانه اموال دولت ایران را به فروش گذاشت

کانادا در اقدامی غیرمعمول، بخشی از اموال متعلق به ایران را پس از مصادره به فروش گذاشت و پول حاصل از این اقدام را به افرادی تحت عنوان «قربانیان تروریسم» پرداخت کرد.

 • 11