سهامداران اسیر سفته بازان نشوند

سهامداران اسیر سفته بازان نشوند

یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد با توجه به اقبال عمومی نسبت به بازار سرمایه به دلیل بازدهی مناسب، سهامداران باید مسیرهای امن سرمایه گذاری را شناسایی کنند و فریب سفته بازان را نخورند.

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 10:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

بابک احمدی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا اظهار داشت : رونق بازار سرمایه از ماه ها پیش تا به امروز باعث شده تا سرمایه های زیادی وارد این بازار شود و در این میان ورود نقدینگی های جدید به این بازار نیز باعث شده که تا علاوه بر رونق بخش بودن سرمایه گذاری ها ، مردم اقبال بیشتری نسبت به فعالیت در بورس نسبت به سایر بازارها داشته باشند.

کاهش ریسک های سیستماتیک و غیرسیتماتیک

وی در ادامه افزود : تثبیت آرامش در بازار ارز، طلا، سکه، مسکن و ... همچنان یکی از مهم ترین دلایل رشد شاخص و قیمت سهام در بورس است و در این میان کاهش ریسک های سیستماتیک و غیرسیتماتیک هم مزید بر علت شده تا بورس روزهای درخشانی را در بین سایر بازارها تجربه کند و سرمایه گذاران نیز با انتقال بخشی از نقدینگی های خود به این بازار زمینه ساز صعودهای پی در پی بورس باشند.

تاثیر عرضه های اولیه

احمدی تصریح کرد : عرضه های اولیه سهام شرکت های تازه از صنایع متفاوت که از مدت ها پیش در بورس و فرابورس استمرار پیدا کرده هم به خوبی توانسته است به هیجان و عطش سهامداران کمک شایان توجه ای کند و طراوت خاصی را در بازار سهام ایجاد کند و این عامل نیز به خوبی توانسته در جذب نقدینگی ها، توسعه بازار سهام و رشد شاخص ها کمک کند و باید این سیاست از سوی نهاد ناظر ادامه پیدا کند تا در این بستر صعودی بازار سهام، شرکت های تازه وارد با قیمت های مناسب کشف قیمت شوند و سهامداران نیز با داد و ستدهای پرر رونق مشارکت عملی در افزایش بازدهی شاخص و سهام شرکت ها داشته باشند.

سرمایه گذاری از مسیر های امن

این تحلیگر بازار سهام به سرمایه گذاران هشدار داد که به علت پر رونق بودن بازار سرمایه تحت تاثیر تبلیغات و فریب سفته بازها قرار نگیرند و از درگاه های امن «مسیرهای سرمایه گذاری» نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند تا هم امنیت سرمایه گذاری هایشان تضمین شود و هم با استفاده از تحلیل های بنیادی و شفاف آینده، سرمایه گذاری های خودشان را به خطر نیندازند.

ارزیابی صحیح عملکرد شرکت ها

وی در ادامه گفت : بهترین مرجع کسب اطلاعات در بازار سرمایه برای سرمایه گذاری امن، سامانه «کدال» است که دقیق ترین، شفاف ترین و به روز ترین اطلاعات صورت های مالی همه شرکت های حاضر در بازار سهام در آن پس از تایید مقامات ناظر بازار سهام روزانه منتشر می شود و سرمایه گذاران باید با ارزیابی صحیح عملکرد مالی شرکت ها و پیش بینی های موجود بهترین انتخاب برای فعالیت در بورس را انجام دهند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 152

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 171

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 90
 • 87

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 113

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 93

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 100

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 107

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 106

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 113

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 102

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 99

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 103

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 101

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 97

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 107

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 102

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 91