سقف شکنی شاخص بورس

سقف شکنی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۳۵۹۸ واحدی در پایان معاملات برای اولین بار وارد کانال ۲۷۸ هزار واحدی شد.

جمعه 8 شهریور 1398 ساعت 9:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌ها در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، اکثر شاخص‌های بورس روز جاری با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۵۹۷ واحد رشد معادل ۱.۳۱ درصد به ۲۷۸ هزار و ۴۶۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۹۶۶ واحد افزایش معادل ۱.۳۱ درصد به ۷۴ هزار و ۸۴۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۳۰ واحد رشد معادل ۱.۴۹ درصد به ۷۷ هزار و ۶۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۵۶ واحد افزایش، معادل ۱.۴۹ درصد به ۵۱ هزار و ۵۸۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۷۴۶ واحد رشد، معادل ۱.۱۹ درصد به ۳۱۷ هزار و ۹۲۹ واحد، شاخص بازار اول با ۲۷۷۳ واحد افزایش معادل ۱.۳۹ درصد به ۲۰۲ هزار ۶۲۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۶۰۳ واحد رشد معادل ۱.۱۸ درصد، به ۵۶۵ هزار و ۲۱۴ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « رمپنا با ۳۰۲ واحد، کگل با ۲۷۰ واحد، فولاد با ۲۲۷ واحد، پارس با ۲۲۲ واحد، تاپیکو با ۱۶۹ واحد، فخاس با ۱۴۷ واحد و پارسان با ۱۴۰ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۵۱۶۲۷ واحد صعود معادل ۴.۷۹ درصد به یک هزار و ۱۲۹ واحد، فنی و مهندسی با ۱۰۹ واحد افزایش معادل ۴.۶۹ درصد به ۲ هزار و ۴۵۴ واحد، وسایل ارتباطی با ۳۱۴ واحد صعود معادل ۴.۳۴ درصد به ۷ هزار و ۵۵۸ واحد، منسوجات ۱۷۴ واحد رشد معادل ۴.۲۲ درصد به ۴ هزار و ۲۹۶ واحد، محصولات چوبی با ۱۳۵۷۶ واحد افزایش، معادل ۴.۱۲ درصد به ۳۴۳ هزار و ۲۶۳ واحد، محصولات کاغذ با ۲۴۹۵ واحد رشد معادل ۳.۲۵ درصد به ۷۹ هزار و ۳۰۳ واحد، سایر معادن با (۲۸۲۷) واحد افزایش معادل (۳.۸۹) درصد به ۶۹ هزار و ۸۶۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «فباهنر، پترول، تمحرکه، دابور، فرآور، کحافظ و کفرا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قثابت، وآذر، کفپارس، رتکو، کماسه، دانا و فاما» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۴۲۰ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۴۰۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به یک هزار تریلیون و ۱۷ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رئیس اتحادیه: بازار طلا آرام تر می شود/ از فروش اینترنتی طلا جلوگیری می کنیم

امسال در بازار طلا و ارز نوساناتی وجود داشته اما قیمت ها نشان می دهد، هر روز که جلوتر می رویم، به آرامش بازار بیشتر نزدیک می شویم چون قیمت ها معمول و معقول نوسان داشته است مثل انس جهانی که در هفته گذشته به نزدیک 1560 دلار رسید که امروز باز به زیر 1500 دلار برگشته است. اما خوشبختانه ما در بازار ایرا ...

 • 14

بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه ای

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: یک فرد به رغم داشتن فروشگاه آهن آلات و درآمدهای میلیاردی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت است که با اجرای طرح تعیین مزد، عدالت محقق می شود.

 • 36

بزرگترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور افتتاح شد

بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد با حضور مدیرعامل بیمه ایران افتتاح شد.

 • 17

کاهش ۳۸۰۰ واحدی شاخص بورس

پس از رشد فزاینده نماگر اصلی بورس در روز گذشته این شاخص امروز ۳۸۴۳ واحد افت کرد و به کانال ۳۰۲ هزار واحدی بازگشت.

 • 34

انتقال شعبه بانک توسعه صادرات در آستارا به شعبه رشت

شعبه بانک توسعه صادرات ایران در شهرستان آستارا به شعبه رشت در استان گیلان انتقال می یابد.

 • 16

هفتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه برگزار می‌شود

هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور، با حمایت شرکت بیمه تعاون توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 • 18

کشاورزان آمریکایی ۵ میلیارد دلار کمک‌هزینه دریافت کردند

رییس ارتباطات وزارت کشاورزی آمریکا گفت که این وزارتخانه در جدیدترین دور کمک مالی در برابر جنگ تجاری با چین، ۴.۰۷ میلیارد دلار به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است.

 • 31

گوانتانامو، گران‌ترین بازداشتگاه جهان: هر زندانی ۱۳ میلیون دلار

زندان گوانتانامو که ۱۸ سال پیش برای نگهداری بازداشت‌شدگان به اتهامات تروریستی تاسیس شد، گران قیمت‌ترین زندان جهان شده است.

 • 32

قیمت دلار ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز، ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 33

بازار سرمایه به جهش بیشتری نیاز دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: بازار سرمایه روند بسیار خوبی را طی می‌کند و به جهش بیشتری نیاز دارد.

 • 11

همتی: ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام برقرار شده است

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام‌رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.

 • 18

برخی مدیران دچار روزمرگی شدند/اجرای ۹طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در نیر

نیر - فرماندار شهرستان نیر با بیان اینکه برخی مدیران دچار روزمرگی شده اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در تمامی شرایط با برنامه و منسجم پیش روند.

 • 16

کم رونقی معاملات در سامانه نیما/محدودیت واردات قیمت را کاهش داد

فعالان بازار ارز می‌گویند که هم اکنون عرضه در سامانه نیما، نسبت به تقاضا پیشی گرفته و همین امر منجر به کاهش معاملات این سامانه شده؛ اگرچه برخی روزها قیمت دلار نیمایی بیشتر از بازار است.

 • 17

تسهیلات ۳ هزار میلیاردی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت تسهیلات تکلیفی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

 • 22

مشهد مرکز واردات دلار شرق کشور است/ ورود فراوان دلار از هرات ،دلیل ارزانی اسکناس درمشهد/دلارهراتی بر بازار ارز کشور هم تاثیر دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: بازار دلار رابطه مستقیمی با سیاست دارد و دقیقا به همین دلیل هیچ پیش بینی هم برای این بازار وجود ندارد.

 • 17

۷ نکته درباره آرامکو، سودآورترین شرکت جهان

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که بانام سعودی آرامکو شناخته می‌شود، با تولید و فروش روزانه ۱۰ میلیون دلار بشکه نفت خام و همچنین گاز طبیعی در صدر فهرست شرکت‌هایی قرار گرفت که در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین سهم از اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

 • 17

کتاب‌های نادر در یک مزایده

یک حراجی واقع در شیکاگو مجموعه‌ای ‌از کتاب‌های نادر یک مجموعه‌دار خصوصی را در ماه نوامبر به مزایده می‌گذارد.

 • 14