سقف شکنی شاخص بورس

سقف شکنی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۳۵۹۸ واحدی در پایان معاملات برای اولین بار وارد کانال ۲۷۸ هزار واحدی شد.

جمعه 8 شهریور 1398 ساعت 9:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌ها در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، اکثر شاخص‌های بورس روز جاری با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۵۹۷ واحد رشد معادل ۱.۳۱ درصد به ۲۷۸ هزار و ۴۶۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۹۶۶ واحد افزایش معادل ۱.۳۱ درصد به ۷۴ هزار و ۸۴۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۳۰ واحد رشد معادل ۱.۴۹ درصد به ۷۷ هزار و ۶۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۵۶ واحد افزایش، معادل ۱.۴۹ درصد به ۵۱ هزار و ۵۸۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۷۴۶ واحد رشد، معادل ۱.۱۹ درصد به ۳۱۷ هزار و ۹۲۹ واحد، شاخص بازار اول با ۲۷۷۳ واحد افزایش معادل ۱.۳۹ درصد به ۲۰۲ هزار ۶۲۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۶۰۳ واحد رشد معادل ۱.۱۸ درصد، به ۵۶۵ هزار و ۲۱۴ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « رمپنا با ۳۰۲ واحد، کگل با ۲۷۰ واحد، فولاد با ۲۲۷ واحد، پارس با ۲۲۲ واحد، تاپیکو با ۱۶۹ واحد، فخاس با ۱۴۷ واحد و پارسان با ۱۴۰ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۵۱۶۲۷ واحد صعود معادل ۴.۷۹ درصد به یک هزار و ۱۲۹ واحد، فنی و مهندسی با ۱۰۹ واحد افزایش معادل ۴.۶۹ درصد به ۲ هزار و ۴۵۴ واحد، وسایل ارتباطی با ۳۱۴ واحد صعود معادل ۴.۳۴ درصد به ۷ هزار و ۵۵۸ واحد، منسوجات ۱۷۴ واحد رشد معادل ۴.۲۲ درصد به ۴ هزار و ۲۹۶ واحد، محصولات چوبی با ۱۳۵۷۶ واحد افزایش، معادل ۴.۱۲ درصد به ۳۴۳ هزار و ۲۶۳ واحد، محصولات کاغذ با ۲۴۹۵ واحد رشد معادل ۳.۲۵ درصد به ۷۹ هزار و ۳۰۳ واحد، سایر معادن با (۲۸۲۷) واحد افزایش معادل (۳.۸۹) درصد به ۶۹ هزار و ۸۶۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «فباهنر، پترول، تمحرکه، دابور، فرآور، کحافظ و کفرا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قثابت، وآذر، کفپارس، رتکو، کماسه، دانا و فاما» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۴۲۰ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۴۰۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به یک هزار تریلیون و ۱۷ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 62

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 58

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 48

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 110

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 63

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 57

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 46

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 56

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 54

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 69

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 49

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 46

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 45

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 41

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 49

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 46