ریزش ۳۰۵۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۳۰۵۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش ۳۰۵۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۸۳ هزار و ۶۳ واحد به پایان رسید.

دوشنبه 11 شهریور 1398 ساعت 15:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۰۵۰) واحد کاهش معادل (۱.۰۷) درصد به ۲۸۳ هزار ۶۳ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۸۲۰) واحد افت معادل (۱.۰۷) درصد به ۷۶ هزار ۷۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۱۹۲) واحد رشد معادل (۱.۵۲) درصد به ۷۶ هزار و ۹۹۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۷۹۸) واحد کاهش، معادل (۱.۵۲) درصد به ۵۱ هزار و ۵۴۳ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۲۹۰) واحد کاهش، معادل (۱.۳۱) درصد به ۳۲۲ هزار و ۱۷۴ واحد، شاخص بازار اول با (۲۴۶۷) واحد افت معادل (۱.۱۸) درصد به ۲۰۷ هزار ۱۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۵۰۷۹) واحد کاهش معادل (۰.۸۸) درصد به ۵۶۹ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۶ نماد «فولاد با (۴۱۹) واحد، فملی با (۲۰۹) واحد، اخابر با (۲۰۸) واحد، وامید با (۱۴۲) واحد، کگل با (۱۲۲) و وغدیر با (۱۱۶) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «قند و شکر با (۱۶۴۱) واحد ریزش معادل (۳.۲۷) درصد به ۴۸ هزار و ۵۶۳ واحد، ذغالسنگ با (۳۳۷) واحد افت معادل (۳.۷۹) درصد به ۸ هزار و ۵۶۷ واحد، منسوجات با (۱۵۳) واحد کاهش معادل (۳.۷۹) درصد به ۳ هزار و ۸۸۵ واحد، محصولات کاغذ با (۲۹۹۸) واحد افت معادل (۳.۸۲) درصد به ۷۵ هزار و ۵۷۹ واحد، وسایل ارتباطی با (۲۹۶) واحد ریزش، معادل (۴.۰۶) درصد به ۶ هزار و ۹۹۴ واحد، محصولات چوبی با (۱۶۴۵۱) واحد کاهش معادل (۴.۴۰) درصد به ۳۵۷ هزار و ۴۲۹ واحد، انتشار و چاپ با (۵۳۸۲۰) واحد ریزش معادل (۴.۹۸) درصد به یک هزار ۲۷ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «غدشت، فپنتا، بکاب، غنوش، کالا، بکام و وبیمه»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «چافست، قپیرا، ثامان، داسوه، ولغدر، وسپه و دشیمی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۴۳۱ هزار و ۱۰ نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۴۷۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 62

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 58

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 48

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 110

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 63

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 57

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 46

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 56

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 54

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 69

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 49

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 46

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 45

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 41

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 49

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 46