ریزش ۲۵۰۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۲۵۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش ۲۵۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۱۵۷ هزار و ۳۵۵ واحد به پایان رسید.

سه شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 17:25

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

سقوط شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۵۰۰) واحد افت معادل (۱.۵۶) درصد به ۱۵۷ هزار ۳۵۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۷۲۴) واحد کاهش معادل (۱.۵۶) درصد به ۴۵ هزار ۶۱۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۸۵) واحد افت معادل (۱.۶۳) درصد به ۲۹ هزار و ۳۰۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۴۱) واحد کاهش، معادل (۱.۶۳) درصد به ۲۰ هزار و ۶۰۰ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۹۴۸) واحد ریزش، معادل (۱.۶۹) درصد به ۱۷۲ هزار و ۲۹ واحد، شاخص بازار اول با (۱۹۳۹) واحد افت معادل (۱.۶۳) درصد به ۱۱۶ هزار و ۹۸۰ واحد و شاخص بازار دوم با (۴۵۱۶) واحد کاهش معادل (۱.۴۴) درصد، به ۳۰۸ هزار و ۳۸۴ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فولاد با (۱۵۲) واحد، پارسان با (۱۳۴) واحد، وبملت با (۱۳۱) واحد، شبندر با (۱۱۰) واحد، کگل با (۱۰۵) واحد، جم با (۱۰۳) واحد، تاپیکو با (۹۴) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افت ۳ درصدی شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «بانک ها با (۲۶) واحد افت معادل (۲.۹۹) درصد به ۸۶۱ واحد، خودرو با (۵۹۱) واحد کاهش معادل (۳.۱۱) درصد به ۱۸ هزار و ۴۱۵ واحد، انبوه سازی با (۲۷) واحد افت معادل (۳.۲۷) درصد به ۸۲۲ واحد، دستگاه های برقی با (۲۳۲۴۶) واحد کاهش معادل (۳.۵۷) درصد به ۶۲۸ هزار و ۳۷۱ واحد، حمل و نقل با (۱۷۲) واحد افت، معادل (۳.۷۳) درصد به ۴ هزار و ۴۵۷ واحد، ذغالسنگ با (۱۲۷) واحد ریزش معادل (۴.۳۳) درصد به ۲ هزار و ۸۱۳ واحد، وسایل ارتباطی با (۱۵۶) واحد کاهش معادل (۴.۹۱) درصد به ۳ هزار و ۳۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «فلامی، کسرام، لسرما، خفنر، خنصیر، فسرب و کحافظ»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سخزر، پدرخش، سشرق، ساروم، سپاها، پسهند و سخوز» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «صنایع بسته‌بندی ایران، سیمان مجد خواف، سرمایه‌ گذاری مسکن الوند، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سیمان خزر، نیروکلر» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی «کارتن ایران، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، کاشی سعدی، تولیدات پتروشیمی قاعد بصیر» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۱۶۶ هزار و ۹۷۵ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۷۰۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۴۲۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۵۹۷ هزار و ۱۹۱ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت فروش ارز مسافرتی اعلام شد

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است.

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 17

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 14

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 15

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 16

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 15

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 15

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 15

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 15

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 16

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 6

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 16