ریزش ۲۰۰۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۲۰۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از ۲۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۲۲ هزار و ۳۸۷ واحد به پایان رسید.

شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 16:45

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۰۸۹) واحد ریزش معادل (۰.۹۳) درصد به ۲۲۲ هزار ۳۸۷ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۵۹۶) واحد افت معادل (۰.۹۳) درصد به ۶۳ هزار ۴۵۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۳۲) واحد کاهش معادل (۰.۲۶) درصد به ۳۵ هزار و ۳۰۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۹۱) واحد افت، معادل (۰.۲۶) درصد به ۳۵ هزار و ۳۰۲ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۸۲۱) واحد کاهش، معادل (۱.۱۱) درصد به ۲۵۱ هزار و ۳۶۱ واحد، شاخص بازار اول با (۱۹۴۷) واحد افت معادل (۱.۱۶)  درصد به ۱۶۵ هزار ۷۳۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۲۶۴) واحد ریزش معادل (۰.۵۲) درصد به ۴۳۳ هزار و ۷۹۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فولاد با (۳۷۵) واحد، فملی با (۳۵۴)، کگل با (۱۵۹)، تاپیکو با (۱۵۱)، رمپنا با (۱۲۲)، شبریز با (۱۰۵) و پارسان با (۹۶)» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «زراعت با ۱۱۸۵ واحد رشد معادل ۴.۳۹ درصد به ۲۸ هزار و ۲۲۲ واحد، محصولات چوبی با ۹۲۲۱ واحد رشد معادل ۴.۲۶ درصد به ۲۲۵ و ۷۶۳ واحد، محصولات کاغذ با (۱۰۷۷) واحد ریزش معادل (۲.۶۴) درصد به ۳۹ هزار و ۶۸۹ واحد، فنی مهندسی با (۴۶) واحد کاهش معادل (۲.۷۹) درصد به یک هزار و ۶۱۰ واحد، حمل و نقل با (۱۶۶) واحد افت، معادل (۲.۹۴) درصد به ۵ هزار و ۴۸۸ واحد، انتشار و چاپ با (۲۵۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۳۱) درصد به ۵۷۱ هزار و ۶۲۲ واحد، ذغالسنگ با (۳۴۴) واحد کاهش معادل (۴.۹۳) درصد به ۶ هزار ۶۳۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «قشکر، سبهان، خمحور، فمراد، دلقما، زپارس و کمنگنز»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قنیشا، لابسا، جنفت، شدوص، تکالا، کبافق و کطبس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۳۱ هزار و ۳۰۶ نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۳۲۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۴۷ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا: آمریکا نگران الگو شدن اینستکس است

مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا اظهار داشت: شرکت‌ها نیاز دارند که تضمین حقوقی روی میز باشد تا یک رابطه معمولی تجاری با ایران داشته باشند که در آن کالاهای معمولی و صنعتی مبادله می‌شود.

 • 1

افزایش بازگشت ارز صادراتی/ یورو در سامانه نیما چقدر قیمت خورد؟

چهار میلیارد و ۵۶۴ میلیون یورو از ابتدای امسال تا ۲۸ خرداد در سامانه نیما عرضه شده که برای تامین کالاهای وارداتی مورد نیاز کشور اختصاص یافته است.

 • 9

بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مشتریان چه نوع تسهیلاتی می‌دهد؟

روابط عمومی بانک مسکن استان یزد خدمات و تسهیلات ارائه شده توسط این بانک در استان یزد را معرفی کرد.

 • 11

توافق دولت انگلیس و بانک ملت بعد از 10 سال مناقشه

روزنامه فاینشال تایمز خبر داد که بانک ملت ایران با دولت انگستان، برای پایان دادن به پرونده شکایت این بانک ایرانی از وزارت خزانه‌داری دولت انگلیس، به توافق رسیده‌اند.

 • 26

خزان مالی در راه است!

دنیای اقتصاد : ...

 • 21

عملیات بازار باز در گام نهایی

روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی در دیدار خود با مدی ...

 • 14

دولت انگلیس در مناقشه‌ای ۱۰ ساله با بانک ملت به توافق رسید

یک رسانه انگلیسی از توافق دولت انگلیس با بانک ملت ایران در مناقشه‌ای ۱۰ ساله خبر داد.

 • 83

تلاش حداکثری شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات سیل زدگان

بر اساس اعلام بانک مرکزی، شبکه بانکی کشور برای اعطای تسهیلات بابت جبران خسارات ناشی از سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ حداکثر تلاش خود را به منظور تسریع در اعطای تسهیلات به کار گرفته است.

 • 43

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار+جدول

در معاملات امروز بازار تهران قیمت سکه طرح جدید 30 هزار تومان و دلار 135 تومان کاهش داشت.

 • 43

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان در بانک ملی

بانک ملی ایران از ابتدای ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی در فروردین ماه درخصوص ارایه تسهیلات بانکی به هموطنان سیل زده، همه توان و امکانات خود را برای رفع مشکلات هموطنان به کار گرفته است.

 • 28

ترامپ کمک به آمریکای مرکزی را به علت مهاجرت‌ها کاهش داد

دولت دونالد ترامپ، صدها هزار دلار از کمک‌های نقدی به السالوادور، گواتمالا و هندوراس را کاهش داد. این اقدام پس از انتقاد ترامپ از این کشورها به علت ارسال مهاجران غیرقانونی، صورت گرفت.

 • 37

آغاز اجرای عملیات بانکداری باز در نظام بانکی

یک مقام مسئول در نظام بانکی از آغاز اجرای عملیات بانکداری باز در نظام بانکی خبر داد و گفت: ظرف شش ماه آینده، بسیاری از خدمات در این بستر عرضه خواهد شد.

 • 42

روسیه: غرب میلیاردها دلار برای حمایت از اپوزیسیون سوریه هزینه کرد

مدیر اطلاعات خارجی دولت روسیه از هزینه میلیاردها دلاری غرب برای حمایت از اپوزیسیون سوریه پرده برداشت.

 • 14

سوءاستفاده از زنان خانه دار در شبکه بانکی

نماینده بانک سرمایه در دادگاه گفت: قرار بوده از سوی بانک به شش شرکت میلیاردها تومان تسهیلات داده شود این در حالی است که مدیران شرکت ها زنان خانه دار و یا افراد کم توان مالی بودند.

 • 31

حماس از مرحله جدیدی از تفاهم‌ها با رژیم صهیونیستی در غزه خبر داد

جنبش حماس از آغاز اجرای مرحله جدیدی از توافق‌های لغو محاصره نوار غزه توسط اسرائیل به لطف میانجیگری‌های منطقه‌ای خبر داد.

 • 34

سامانه بانکداری باز بانک توسعه صادرات آغاز به کار کرد

سامانه بانکداری باز بانک توسعه صادرات ایران صبح امروز رونمایی و به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

 • 38

بازگشت ۱۰۰ میلیون دلاری «مردان سیاه پوش» به سینما

جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های کمدی-اکشن و علمی تخیلی «مردان سیاه پوش» در هفته نخست اکران به فروش جهانی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار دست یافت.

 • 23