ریزش ۲۰۰۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۲۰۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از ۲۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۲۲ هزار و ۳۸۷ واحد به پایان رسید.

شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 16:45

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۰۸۹) واحد ریزش معادل (۰.۹۳) درصد به ۲۲۲ هزار ۳۸۷ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۵۹۶) واحد افت معادل (۰.۹۳) درصد به ۶۳ هزار ۴۵۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۳۲) واحد کاهش معادل (۰.۲۶) درصد به ۳۵ هزار و ۳۰۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۹۱) واحد افت، معادل (۰.۲۶) درصد به ۳۵ هزار و ۳۰۲ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۸۲۱) واحد کاهش، معادل (۱.۱۱) درصد به ۲۵۱ هزار و ۳۶۱ واحد، شاخص بازار اول با (۱۹۴۷) واحد افت معادل (۱.۱۶)  درصد به ۱۶۵ هزار ۷۳۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۲۶۴) واحد ریزش معادل (۰.۵۲) درصد به ۴۳۳ هزار و ۷۹۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فولاد با (۳۷۵) واحد، فملی با (۳۵۴)، کگل با (۱۵۹)، تاپیکو با (۱۵۱)، رمپنا با (۱۲۲)، شبریز با (۱۰۵) و پارسان با (۹۶)» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «زراعت با ۱۱۸۵ واحد رشد معادل ۴.۳۹ درصد به ۲۸ هزار و ۲۲۲ واحد، محصولات چوبی با ۹۲۲۱ واحد رشد معادل ۴.۲۶ درصد به ۲۲۵ و ۷۶۳ واحد، محصولات کاغذ با (۱۰۷۷) واحد ریزش معادل (۲.۶۴) درصد به ۳۹ هزار و ۶۸۹ واحد، فنی مهندسی با (۴۶) واحد کاهش معادل (۲.۷۹) درصد به یک هزار و ۶۱۰ واحد، حمل و نقل با (۱۶۶) واحد افت، معادل (۲.۹۴) درصد به ۵ هزار و ۴۸۸ واحد، انتشار و چاپ با (۲۵۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۳۱) درصد به ۵۷۱ هزار و ۶۲۲ واحد، ذغالسنگ با (۳۴۴) واحد کاهش معادل (۴.۹۳) درصد به ۶ هزار ۶۳۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «قشکر، سبهان، خمحور، فمراد، دلقما، زپارس و کمنگنز»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قنیشا، لابسا، جنفت، شدوص، تکالا، کبافق و کطبس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۳۱ هزار و ۳۰۶ نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۳۲۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۴۷ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 28

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/قیمت یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(۲۳ شهریور۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۹ ارز همانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت.

 • 11

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری های زیستی در بخش های مختلف کرده است.

 • 8

ترامپ خواهان نرخ بهره منفی در آمریکا شد

رئیس جمهور آمریکا در انتقادات جدید خود از مدیران بانک مرکزی این کشور از آن‌ها خواست نرخ بهره را کاهش دهند.

 • 12

تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی

به تازگی سه گروه مرتبط با دولت کره شمالی هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. طبق گفته این وزارتخانه، این گروه‌ها در حملات به زیرساخت‌های مالی و سرقت میلیون‌ها دلار پول از نهادهای مختلف دست داشته‌اند.

 • 10

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 • 12

ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت

ناظر بازار سهام با صدور اطلاعیه اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۱۰ روزه دیگر «تا تاریخ ۶ مهر ماه ۹۸» تمدید شد.

 • 18

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

بانک تجارت سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استانهای لرستان، گلستان و لرستان احداث می کند.

 • 11

اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

 • 18

شاخص بورس از ۳۰۰ هزار واحد عبور کرد

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۰۰۰ واحدی از مرز ۳۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد.

 • 17

عقب‌گرد دلار در برابر نرخ بهره منفی اروپایی

افزایش امیدواری‌ها به توافق بر سر برگزیت باعث تقویت ارزش پوند در برابر همتایانش شد.

 • 11

ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی

فدراسیون‌های ورزشی که مدتهاست به دنبال راهی برای فرار از پرداخت مالیات هستند با ابلاغ جدید دولت به خواسته‌شان می‌رسند اما دیگر بدون اجازه بانک مرکزی اجازه هیچ مراوده مالی نخواهند داشت!

 • 11

صنایع پیشتاز رشد

ابوالفضل عسگری /کارشناس بازار سرمایه ...

 • 11

قیمت‌ها حباب است؟

شهریار هاشمی/ طباطبایی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 13

کانادا در اقدامی خصمانه اموال دولت ایران را به فروش گذاشت

کانادا در اقدامی غیرمعمول، بخشی از اموال متعلق به ایران را پس از مصادره به فروش گذاشت و پول حاصل از این اقدام را به افرادی تحت عنوان «قربانیان تروریسم» پرداخت کرد.

 • 12