ریزش ۱۱۸۶ واحدی شاخص بورس

ریزش ۱۱۸۶ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش ۱۱۸۶ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۵۵ هزار و ۵۱۲ واحد به پایان رسید.

سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 18:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۱۸۶) واحد کاهش معادل (۰.۴۶) درصد به ۲۵۵ هزار ۵۱۲ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۳۲۰) واحد افت معادل (۰.۴۶) درصد به ۶۹ هزار ۵۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۷۴ واحد رشد معادل ۰.۴۳ درصد به ۶۴ هزار و ۸۱۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۸۴ واحد کاهش، معادل ۰.۴۳ درصد به ۴۳ هزار و ۴۵۰ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۳۳۷) واحد کاهش، معادل (۰.۴۶) درصد به ۲۸۹ هزار و ۱۰۶ واحد، شاخص بازار اول با (۷۸۶) واحد افت معادل (۰.۴۲) درصد به ۱۸۶ هزار ۴۲۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۷۴۸) واحد ریزش معادل (۰.۵۳) درصد به ۵۱۶ هزار و ۳۷۷ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد « فارس با (۳۰۶) واحد، فولاد با (۲۰۸) واحد، کگل با (۱۷۵)، شپنا با (۱۷۰)  واحد و پارسان با (۱۳۸) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با ۳۳۶۸ واحد رشد معادل ۴.۹۵ درصد به ۷۱ هزار و ۳۴۹ واحد، فنی مهندسی ۱۰۱ واحد افرایش معادل ۴.۹۰ درصد به ۲ هزار و ۱۷۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۱۵  واحد رشد معادل ۴.۸۴ درصد به ۳۳۴ واحد، منسوجات با ۱۱۰ واحد افزایش معادل ۳.۹۲ درصد به ۲ هزار و ۹۲۹ واحد، محصولات کاغذ با ۲۳۶۶ واحد رشد، معادل ۳.۲۳ درصد به ۷۵ هزار و ۶۴۵ واحد، ذغالسنگ با (۲۹۱) واحد افت معادل (۳.۴۶) درصد به ۸ هزار و ۱۳۶ واحد، محصولات چرمی با (۴۳۸) واحد کاهش معادل (۳.۹۲) درصد به ۱۰ هزار ۷۴۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «وساخت، فاذر، چکاوه، فروس، ثاباد، قثابت و فسرب»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سخاش، ساراب، بموتو، قشهد، ثشرق، دشیمی و وملی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۰۷ هزار و ۵۴ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۴۵۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۳۸ هزار و ۳۱۸ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7