روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۵۹۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد رسید.

سه شنبه 25 شهریور 1399 ساعت 15:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با افزایش مواجه شدند و به طور میانگین با ۳.۰۲ درصد صعود را به ثبت رساندند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۹۶۷۲ واحد صعود معادل ۳.۷۱ درصد به یک میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۵۶۵۰ واحد افزایش معادل ۳.۷۱ درصد به ۴۳۷ هزار و ۲۷۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۵۹۴۷ واحد صعود معادل ۱.۴۱ درصد به ۴۲۸ هزار و ۸۳۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۸۹۸ واحد صعود معادل ۱.۴۱ درصد به ۲۸۱ هزار و ۹۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۴۴۴۷ واحد افزایش معادل ۳.۴۳ درصد به ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۲۰۸ واحد، شاخص بازار اول با ۴۲۹۵۷ واحد افزایش معادل ۳.۶۱ درصد به یک میلیون و ۲۳۲ هزار ۱۴۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۳۳۱۹ واحد صعود معادل ۳.۸۶ درصد به ۳ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۹۷۴ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «تاپیکو با ۶۶۱۳ واحد، فارس با ۵۳۳۴ واحد، فولاد با ۵۰۸۸ واحد، فملی با ۴۳۵۳  واحد، پترول با ۲۶۵۰ واحد، کگل با ۱۸۸۹ واحد و وبلمت با ۱۵۱۷ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «شیمیایی با ۶۳۰۴ واحد صعود معادل ۶.۹۰ درصد به ۹۷ هزار و ۶۶۲ واحد فنی مهندسی با ۴۰۳ واحد افزایش معادل ۴.۸۰ درصد به ۸ هزار و ۸۱۶ واحد، فلزات اساسی با ۵۷۴۲۲ واحد رشد معادل ۴.۷۶ درصد به یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۱۶۷ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۹۶ واحد افزایش معادل ۴.۷۳ درصد به ۲ هزار ۱۳۷ واحد، رادیویی با ۵۱۹ واحد افزایش معادل ۴.۷۲ درصد به ۱۱ هزار ۵۱۸ واحد، کانه فلزی با ۱۸۰۰۹ واحد رشد معادل ۴.۶۴ درصد به ۴۰۵ هزار و ۸۰۲ واحد، سایر معادن با (۱۵۹۴۱) واحد افت معادل (۴.۶۸) درصد به ۳۲۴ هزار و ۶۲۴ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «پترول با ۳۱ درصد، تاپیکو با ۱۷ درصد، آپ با ۵ درصد، غدام با ۵ درصد، شیراز با ۵ درصد، شفن با ۵ درصد و بفجر با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قنیشا با (۵) درصد، بکام با (۵) درصد، خکار با (۵) درصد، ثشاهد با (۵) درصد، ثنوسا با (۵) درصد، خمحور با (۵) درصد و بکاب با (۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۲۳ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۴۲۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۰ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 67

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 78

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 76

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 35

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 33

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 40

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 32

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 33

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 33

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 34

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 15

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 34

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 40

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 31

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 47

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 44

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 33

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 36

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 30

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 13