روز متعادل بازار سهام

روز متعادل بازار سهام

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشدی بیش از ۷۰۰۰ واحد به یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۴۴ واحد رسید.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 9:48

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

افزایش اندک شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۷۷۰۸ واحد صعود معادل ۰.۴۰ درصد به یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۴۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۱۶۱ واحد افزایش معادل ۰.۴۰ درصد به ۵۱۰ هزار و ۶۸۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۸۸۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۵۰۷ هزار و ۱۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۵۵۳ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۳۳۲ هزار و ۹۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۱۱۹ واحد افزایش معادل ۰.۲۸ درصد به ۲ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۸۳ واحد، شاخص بازار اول با ۹۸۰ واحد معادل ۰.۰۷ درصد به یک میلیون و ۴۴۲ هزار ۳۷۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۷۱۱۹ واحد صعود معادل ۰.۹۸ درصد به ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۱۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با (۲۶۸۲) واحد، فارس با (۲۴۵۵) واحد، خودرو با (۲۲۵۸) واحد، فملی با (۲۰۶۰) واحد، تاپیکو با ۱۹۸۳ واحد، حکشتی با ۱۹۴۸ واحد و وغدیر با ۱۷۱۳ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۵۰۱۶ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۰۵ هزار و ۳۵۶ واحد، انتشار و چاپ با ۱۳۹۶۶۲ واحد افزایش معادل ۴.۹۹ درصد به ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۴۹۹ واحد، ذغالسنگ با ۱۶۹۲ واحد رشد معادل ۴.۹۰ درصد به ۳۶ هزار و ۲۵۰ واحد، محصولات چوبی با ۶۵۸۰۱ واحد افزایش معادل ۴.۷۶ درصد به یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۹۳ واحد، حمل و نقل با ۴۱۸۸ واحد رشد معادل ۴.۶۷ درصد به ۹۳ هزار و ۹۰۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۲۷) درصد به یک هزار و ۶۰۳ واحد، سایر معادن با (۳۱۸۶۳) واحد ریزش معادل (۵۴.۹۵) درصد به ۶۰۵ هزار و ۶۹۲ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کاما با ۸.۸۹ درصد، ثشرق با ۶.۳۳ درصد، فاراک با ۵ درصد، پکرمان با ۵ درصد، وملی با ۵ درصد، فساران با ۵ درصد و حکشتی با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وپترو با (۱۳.۳۵) درصد، کماسه با (۵) درصد، دپارس با (۴.۹۹) درصد، ختراک با (۴.۹۹) درصد، شلعاب با (۴.۹۸) درصد، ولیز با (۴.۸۳) درصد و زمگسا با (۴.۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۵۶۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۲۷ هزار و ۵۵۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

آغاز رسمی معاملات شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس

بورس اوراق بهادار تهران از پذیرش و درج نماد شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی خبر داد و اعلام کرد : با این اتفاق معاملات این شرکت ها در بورس تهران از فردا یکشنبه ۱۹ مرداد ماه رسما آغاز می شود.

 • 36

پیام تبریک مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت عید سعید غدیرخم

مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت عید غدیرخم پیام تبریکی صادر کرد.

 • 35

تغییر ساعت معاملات بورس تهران

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد : از هفته آینده، معاملات بورس در دو زمان مشخص انجام می‌شود.

 • 33

ریزش سراسری بورس های اروپایی

برخلاف شاخص های آمریکایی، شاخص های بورسی مهم اروپا یکدست قرمز شدند.

 • 43

بانک سامان به مجمع می رود

بانک سامان زمان برگزاری عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 51

پروژه تکمیل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تکمیل می شود

مدیریت شعب استان یزد در تکمیل پروژه ساختمان اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان مشارکت کرد.

 • 38

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر

اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، در پیامی فرا رسیدن عید سعید غدیر و آغاز امامت و ولایت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) را تبریک گفت.

 • 42

کاهش آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور

رئیس کل گمرک ایران گفت: با بررسی آمار تجارت خارجی کشور می‌توان گفت، آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور در حال کمرنگ شدن است.

 • 37

انجام تشریفات گمرکی باصحت سنجی اطلاعات با کد رهگیری بانک

سخنگوی گمرک سازوکار جدید برای حل مشکل ترخیص کالاها به ویژه کالاهای فسادپذیر، در برهه زمانی که سرویس استعلام ثبت سفارش وزارت صمت دچار مشکلاتی شده را تشریح کرد.

 • 35

لیزینگ کارآفرین هم بورسی شد

با همت وتلاش مدیران شرکت لیزینگ کارآفرین، این شرکت مجوز ورود به بورس را دریافت کرد.

 • 25

الزام بانک ها به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.

 • 36

مرکز عملیات امنیت (SOC) و احراز هویت چند عاملی رونمایی می شود

با توجه به ضرورت ارتقاء سطح امنیت اطلاعات در بازار سرمایه و حفاظت از منافع و اطلاعات سرمایه‌گذاران و مخاطبان بازار سرمایه جلسه‌ای دراین خصوص تشکیل شد.

 • 7

بانک تجارت از زیان به سود رسید

بانک تجارت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که زیان هر سهم ۲۵ اعلام شده بود، از سودسازی در هر سهم حکایت دارد.

 • 34

توقف ۴ نماد بانکی در بورس/ ۴۰ نماد ممنوع المعامله هستند

انتشار آخرین لیست نمادهای متوقف شده در تالار شیشه ای از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می دهد که در میان ۴۴ نماد متوقف شده، ۴ نماد بانکی نیز حضور دارد.

 • 27

سهام ۴ شرکت دولتی واگذار می شود

سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های ۱۵ درصدی سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان و نیز بلوک ۱۲.۳۱درصدی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را واگذار می کند.

 • 23

با نرخ ترجیحی به مرغداران برای احیاء و توسعه مرغ لاین آرین

بانک کشاورزی با هدف حمایت از طرح احیا و توسعه مرغ بومی نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیهی به این مرغداران پرداخت می کند.

 • 24

تثبیت شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۳۹۰۰۰ واحدی در کانال دو میلیون واحدی تثبیت شد و به ۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

 • 34

پرداخت روزانه ۳میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری دربانک ملی

بانک ملی ایران روزانه بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه رفع احتیاجات ضروری از محل منابع قرض‌الحسنه خود در چهار ماه نخست امسال به متقاضیان پرداخت کرده است.

 • 38

جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام بانک سینا

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام شرکت بانک سینا به صورت عمده «غیر مدیریتی» را اعلام کرد.

 • 40

رئیس جدید اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه رییس اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام با حضور مدیر امور شعب منطقه یک کشور، رئیس اداره کل سرمایه انسانی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

 • 36