روز متعادل بازار سهام

روز متعادل بازار سهام

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشدی بیش از ۷۰۰۰ واحد به یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۴۴ واحد رسید.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 9:48

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

افزایش اندک شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۷۷۰۸ واحد صعود معادل ۰.۴۰ درصد به یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۴۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۱۶۱ واحد افزایش معادل ۰.۴۰ درصد به ۵۱۰ هزار و ۶۸۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۸۸۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۵۰۷ هزار و ۱۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۵۵۳ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۳۳۲ هزار و ۹۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۱۱۹ واحد افزایش معادل ۰.۲۸ درصد به ۲ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۸۳ واحد، شاخص بازار اول با ۹۸۰ واحد معادل ۰.۰۷ درصد به یک میلیون و ۴۴۲ هزار ۳۷۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۷۱۱۹ واحد صعود معادل ۰.۹۸ درصد به ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۱۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با (۲۶۸۲) واحد، فارس با (۲۴۵۵) واحد، خودرو با (۲۲۵۸) واحد، فملی با (۲۰۶۰) واحد، تاپیکو با ۱۹۸۳ واحد، حکشتی با ۱۹۴۸ واحد و وغدیر با ۱۷۱۳ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۵۰۱۶ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۰۵ هزار و ۳۵۶ واحد، انتشار و چاپ با ۱۳۹۶۶۲ واحد افزایش معادل ۴.۹۹ درصد به ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۴۹۹ واحد، ذغالسنگ با ۱۶۹۲ واحد رشد معادل ۴.۹۰ درصد به ۳۶ هزار و ۲۵۰ واحد، محصولات چوبی با ۶۵۸۰۱ واحد افزایش معادل ۴.۷۶ درصد به یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۹۳ واحد، حمل و نقل با ۴۱۸۸ واحد رشد معادل ۴.۶۷ درصد به ۹۳ هزار و ۹۰۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۲۷) درصد به یک هزار و ۶۰۳ واحد، سایر معادن با (۳۱۸۶۳) واحد ریزش معادل (۵۴.۹۵) درصد به ۶۰۵ هزار و ۶۹۲ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کاما با ۸.۸۹ درصد، ثشرق با ۶.۳۳ درصد، فاراک با ۵ درصد، پکرمان با ۵ درصد، وملی با ۵ درصد، فساران با ۵ درصد و حکشتی با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وپترو با (۱۳.۳۵) درصد، کماسه با (۵) درصد، دپارس با (۴.۹۹) درصد، ختراک با (۴.۹۹) درصد، شلعاب با (۴.۹۸) درصد، ولیز با (۴.۸۳) درصد و زمگسا با (۴.۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۵۶۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۲۷ هزار و ۵۵۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 11

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 14

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 12

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 19

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 18

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 19

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 16

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 14

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 16

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 16

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 8

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 19

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 19

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 15

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 31

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 28

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 21

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 24

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 19

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 7