رشد ۵۶۰۰ واحدی نماگر بورس

رشد ۵۶۰۰ واحدی نماگر بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۵۶۰۰ واحدی در پایان معاملات به ۲۷۴ هزار و ۸۷۱ واحد رسید.

دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 17:8

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۶۴۶ واحد رشد معادل ۲.۱۰ درصد به ۲۷۴ هزار و ۸۷۱ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۵۱۷ واحد افزایش معادل ۲.۱۰ درصد به ۷۳ هزار و ۸۷۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۲۱۶ واحد رشد معادل ۳.۰۱ درصد به ۷۵ هزار و ۹۳۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۴۸۳ واحد افزایش، معادل ۳.۰۱ درصد به ۵۰ هزار و ۸۳۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۳۸۰ واحد رشد، معادل ۲.۴۱ درصد به ۳۱۴ هزار و ۱۸۲ واحد، شاخص بازار اول با ۴۶۰۷ واحد افزایش معادل ۲.۳۶ درصد به ۱۹۹ هزار ۸۴۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۲۲۳ واحد رشد معادل ۱.۶۸ درصد، به ۵۵۸ هزار و ۶۱۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۳۱۶ واحد، پارسیان با ۱۹۶ واحد، رمپنا با ۱۴۳ واحد، پارس با ۱۱۶ واحد، وغدیر با ۱۱۰ واحد، فملی با ۹۵ واحد و کگل با ۸۷ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کاشی و سرامیک با ۴۶۸ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۹ هزار و ۷۰۳ واحد، انتشار و چاپ با ۵۱۳۰۹ واحد افزایش معادل ۵ درصد به یک هزار و ۷۸ واحد، فنی و مهندسی با ۱۰۴ واحد صعود معادل ۴.۶۷ درصد به ۲ هزار و ۳۴۴ واحد، وسایل ارتباطی ۳۱۸ واحد رشد معادل ۴.۶۰ درصد به ۷ هزار و ۲۴۳ واحد، سایر مالی با ۱۷۴ واحد افزایش، معادل ۴.۳۲ درصد به ۴ هزار و ۲۲۸ واحد، منسوجات با ۱۶۵ واحد رشد معادل ۴.۱۹ درصد به ۴ هزار و ۱۲۲ واحد، مواد دارویی با ۱۰۹۷ واحد افزایش معادل ۳.۶۹ درصد به ۳۰ هزار و ۸۴۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «حفارس، کترام، تنوین، خزر، دتماد، وتوس و کفرا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وبهمن، ونوین، خمحور، وپارس، های وب، لابسا و خگستر » بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۷۱ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۹۷۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۵ هزار و ۸۰۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۹۹ هزار و ۹۹۸ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 74

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 63

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 54

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 135

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 69

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 67

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 50

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 63

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 60

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 74

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 54

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 51

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 49

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 43

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 54

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 52