رشد ۳۵۱ واحدی شاخص بورس

رشد ۳۵۱ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۵۱ واحدی به ۱۵۸ هزار و ۳۹۴ واحد رسید.

دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت 9:55

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، شاخص کل قیمت در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه ۹۷ با افزایش ۳۵۱ واحدی به ۱۵۸ هزار و ۳۹۴ واحد، شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۸ واحدی به ۲۹ هزار و ۴۲۸  واحد، شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۵۹۱ واحدی به ۱۷۳ هزار و ۵۷۱ واحد، شاخص بازار اول با افزایش ۳۳۲ واحدی به ۱۱۷ هزار و ۸۳۳ واحد، شاخص بازار دوم با افزایش ۳۴۵ واحدی به ۳۱۰ هزار و ۳۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۲۴۴ واحد و فولاد مبارکه با ۱۶۴ واحد و پتروشیمی فجر با ۵۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی دکتر عبیدی با ۳۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۴ واحد و ایران خودرو با ۲۲ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در شاخص بر خود جای گذاشتند.

ارزش کل معاملات

همچنین ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۵۳ هزار و ۴۲۷ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بورس کالا، سامان گستر اصفهان، پتروشیمی خراسان، کارتن ایران، ایران ارقام، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، کشت و صنعت آب شیرین از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان، سیمان فارس نو، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و مخابرات متوقف شدند.

بازار دوم

از سویی دیگر، امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از ۴۹ میلیون سهم تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به ارزش کمتر از ۱۱ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود.

همچنین ۳۳ میلیون سهم بیمه پاسارگاد به ارزش کمتر از ۱۴ میلیارد تومان معاملات درون گروهی را تجربه کرد. در بیمه نوین نیز کمتر از ۱۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.

افزون بر این، ۱۴ میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به‌ ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کد به‌ کد شد. در معدنی و صنعتی چادرملو همچنین کمتر از ۱۱ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان به‌ کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد و ۱۰.۵ میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و در نهایت ۷.۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش کمتر از ۳.۵ میلیارد تومان کد به‌ کد شد.

امروز همچنین ۵ میلیون سهم توسعه صنایع بهشهر به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان معاملات انتقالی را نظاره‌گر بود و ۳ میلیون سهم تولید برق مهتاب کهنوج به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان میان سهامداران عمده انتقال یافت. در نهایت بیش از ۲ میلیون سهم پارس‌سرام به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، امروز بازار سهام اگرچه با معاملاتی کم‌حجم و اغلب بدون هدف مواجه بود که همپای بازارگردان‌های حقوقی، در گروه فلزات اساسی و همچنین بهبود معاملات بازارهای جهانی، شاهد تقویت تقاضای حقیقی‌ها در گروه فلزات اساسی و تک‌سهم‌های پتروشیمی بود. این در حالی است که تک سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و فرابورسی همچنان در کانون توجه بورس‌بازها قرار دارند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۵۳ هزار و ۴۲۷ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۱ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

باکنلون بانک چین: به همکاری با ایران ادامه می دهیم

تهران-ایرنا- باکنلون بانک چین اعلام کرد که به همکاری خود با بانکهای ایرانی غیرتحریمِی برای معاملات و پرداختهای مربوط به کالاهای غیرتحریمی ادامه خواهند داد.

 • 8

بار مالی ۲۰۰۰ میلیاردی رشد تعرفه‌های پزشکی برای بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعلام کردیم، افزایش تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ موکول به تامین اعتبار است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها، حدود  ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی برایمان به همراه دارد.

 • 5

پروژه سیاسی یا نظریه اقتصادی؟

جیمز مکینتاش/ وال استریت ژورنال ...

 • 15

کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

در پی سقوط حکومت عمر البشیر در سودان که حدود ۳۰ سال قدرت را در اختیار داشت، عربستان و امارات امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند که سه میلیارد دلار کمک مالی در اختیار این کشور می‌گذارند.

 • 15

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت طی روزهای جاری خاتمه می یابد.

 • 19

کمک مالی عربستان و امارات به سودان با وجود مخالفت انقلابیون

خبرگزاری رسمی عربستان از بسته کمک مالی این کشور و امارات به سودان به ارزش ۳ میلیارد دلار خبر داد.

 • 16

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.

 • 6

افزایش نرخ تورم ژاپن

هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد.

 • 22

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

افزایش قیمت برخی اقلام اساسی در کشور که تولید آنها کمترین ارتباط را با قیمت ارز دارد مساله‌ای است که درماه‌های گذشته باعث ایجاد سختی‌هایی در تامین معاش مردم شده است؛ امری که به نظر می‌رسد برای بررسی آن باید به عملکرد دستگاه‌های داخلی پرداخته شود.

 • 17

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 16

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 17

چگونه دوبی از فرایند نرخ گذاری دلار تهران حذف می‌شود؟

کارشناسان اقتصادی کشور معتقدند بازار متشکل ارزی به تدریج نرخ گذاری دلار تهران را از دوبی به داخل کشور منتقل می‌کند.

 • 21

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزی

تهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.

 • 20

تبانی بزرگترین بانک ایتالیابرای اخلال در بازار اوراق قرضه اروپایی

کمیسیون اروپا اعلام کرد که بزرگترین بانک ایتالیا به علت نقش مهم خود در تبانی ۸ بانک برای از بین بردن رقابت‌پذیری در خرید و فروش اوراق قرضه اروپایی، احتمالا با جریمه‌ای سنگین روبرو خواهد شد.

 • 23

اهدا۲۰هزاربسته آموزشی بهداشتی به سیل زدگان لرستان توسط بانک آینده

تهران- بانک آینده با همکاری جمعیت هلال احمر ۲۰هزار بسته کمک آموزشی و بهداشتی به دانش ‌آموزان سیل‌ زده لرستان اهدا کرد .

 • 25

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 17

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

حمایت مالی حفتر توسط عربستان تا چه زمان ادامه خواهد داشت

تهران- ایرنا- نیروهای نظامی حفتر بدون برخورداری از پشتیبانی مالی واقتصادی روز به روز رو به ضعف خواهند گذاشت و این واقعیت وابستگی حفتر به پشتیبانی وکمک های خارجی بویژه عربستان را نشان می دهد.

 • 21

بازار متشکل ارزی چیست؟ چه نفعی برای صرافی‌ها دارد؟

بازار متشکل ارزی به اعتقاد کارشناسان می‌تواند منجر به سامان یافتن بازار ارز کشور شود. دکتر مجید شاکری، تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با مهر درباره نحوه کار این بازار توضیح داده است.

 • 19