رشد ۳۵۱ واحدی شاخص بورس

رشد ۳۵۱ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۵۱ واحدی به ۱۵۸ هزار و ۳۹۴ واحد رسید.

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 7:33

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، شاخص کل قیمت در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه ۹۷ با افزایش ۳۵۱ واحدی به ۱۵۸ هزار و ۳۹۴ واحد، شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۸ واحدی به ۲۹ هزار و ۴۲۸  واحد، شاخص سهام آزاد شناور با افزایش ۵۹۱ واحدی به ۱۷۳ هزار و ۵۷۱ واحد، شاخص بازار اول با افزایش ۳۳۲ واحدی به ۱۱۷ هزار و ۸۳۳ واحد، شاخص بازار دوم با افزایش ۳۴۵ واحدی به ۳۱۰ هزار و ۳۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۲۴۴ واحد و فولاد مبارکه با ۱۶۴ واحد و پتروشیمی فجر با ۵۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی دکتر عبیدی با ۳۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۴ واحد و ایران خودرو با ۲۲ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در شاخص بر خود جای گذاشتند.

ارزش کل معاملات

همچنین ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۵۳ هزار و ۴۲۷ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بورس کالا، سامان گستر اصفهان، پتروشیمی خراسان، کارتن ایران، ایران ارقام، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، کشت و صنعت آب شیرین از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان، سیمان فارس نو، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و مخابرات متوقف شدند.

بازار دوم

از سویی دیگر، امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از ۴۹ میلیون سهم تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به ارزش کمتر از ۱۱ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود.

همچنین ۳۳ میلیون سهم بیمه پاسارگاد به ارزش کمتر از ۱۴ میلیارد تومان معاملات درون گروهی را تجربه کرد. در بیمه نوین نیز کمتر از ۱۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.

افزون بر این، ۱۴ میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به‌ ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کد به‌ کد شد. در معدنی و صنعتی چادرملو همچنین کمتر از ۱۱ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان به‌ کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد و ۱۰.۵ میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و در نهایت ۷.۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش کمتر از ۳.۵ میلیارد تومان کد به‌ کد شد.

امروز همچنین ۵ میلیون سهم توسعه صنایع بهشهر به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان معاملات انتقالی را نظاره‌گر بود و ۳ میلیون سهم تولید برق مهتاب کهنوج به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان میان سهامداران عمده انتقال یافت. در نهایت بیش از ۲ میلیون سهم پارس‌سرام به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، امروز بازار سهام اگرچه با معاملاتی کم‌حجم و اغلب بدون هدف مواجه بود که همپای بازارگردان‌های حقوقی، در گروه فلزات اساسی و همچنین بهبود معاملات بازارهای جهانی، شاهد تقویت تقاضای حقیقی‌ها در گروه فلزات اساسی و تک‌سهم‌های پتروشیمی بود. این در حالی است که تک سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و فرابورسی همچنان در کانون توجه بورس‌بازها قرار دارند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۵۳ هزار و ۴۲۷ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۱ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت فروش ارز مسافرتی اعلام شد

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است.

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 17

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 14

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 15

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 16

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 15

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 15

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 15

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 15

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 16

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 6

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 16