رشد ۳۲۰۰ واحدی شاخص بورس

رشد ۳۲۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۲۵۹ واحدی به ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.

یکشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 14:34

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۲۵۹ واحد رشد معادل ۱.۵۲ درصد به ۲۱۷ هزار ۵۷۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۹۳۳ واحد افزایش معادل. ۵۲ درصد به ۶۲ هزار ۲۷۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۲۵۴ واحد رشد معادل ۲.۵۹ درصد به ۴۹ هزار و ۶۹۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۶۷ واحد افزایش، معادل ۲.۵۹ درصد به ۳۴ هزار و ۳۶۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۰۹۵ واحد رشد، معادل ۱.۷۰ درصد به ۲۴۵ هزار و ۲۷۵ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۳۶ واحد افزایش معادل ۱.۵۲ درصد به ۱۶۲ هزار ۳۸۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۳۲۲ واحد صعود معادل ۱.۵۲ درصد، به ۴۲۳ هزار و ۳۳۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «همراه با ۱۷۹ واحد، فملی با ۱۶۷ واحد، کگل با ۱۴۳ واحد، رمپنا با ۱۳۴ واحد، فولاد با ۱۲۵ واحد شبندر با ۱۰۳ واحد و کچاد با ۱۰۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

عملکرد شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر مالی با ۱۴۳ واحد صعود معادل ۴.۷۵ درصد به ۳ هزار و ۱۶۲ واحد، مواد دارویی با ۹۲۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۴ درصد به ۲۱ هزار و ۹۰۳ واحد، سایر معادن با ۱۲۹۹ واحد رشد معادل ۴..۳۶ درصد به ۳۱ هزار و ۹۹ واحد، انبوه سازی با ۴۸ واحد افزایش معادل ۴.۰۴ درصد به یک هزار و ۲۴۸ واحد، منسوجات با ۱۰۹ واحد رشد، معادل ۳.۹۰ درصد به ۲ هزار و ۹۱۹ واحد، محصولات کاغذ با ۱۴۹۴ واحد افزایش معادل ۳.۸۶ درصد به ۴۰ هزار و ۲۲۴ واحد، محصولات فلزی با ۱۶۰۳ واحد رشد معادل ۳.۶۴ درصد به ۴۵ هزار و ۷۰۸ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص میکند: قیمت سهام نمادهای «دارو، فسرب، بکام، ونیرو، سغرب، خلنت و دعبید» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پکرمان، دزهراوی، سخاش، پدرخش، کنور، شکربن و ونوین» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۸۳ هزار نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۲۴۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۳۲ هزار و ۳۶۷ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر/ راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 14

مدیرعامل بانک ایران زمین: امکان رقابت جدی بانکها با بانکداری دیجیتال

یکی از تهدیدهای امروز صنعت بانکداری کشور این است که بانکها به بانکداری باز روی نیاورند. اگر اینگونه باشد دیگر پاسخگوی هزینه‌های خود نخواهیم بود. مشتریان ناراضی خواهند بود و بانکها از رقابت باز خواهند ماند.

 • 25

کامپیوتر پیشرفته ۳۵ دلاری

دنیای اقتصاد : ...

 • 16
 • 9

قطب بعدی اقتصاد جهان

دنیای اقتصاد : ...

 • 4

رکورد ۶ ساله اونس شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 16

نخستین فرش یکپارچه دنیا در تبریز بافته شد

تبریز – نخستین فرش یکپارچه دنیا در ۶۰۰ متر مربع در طول ۶ سال برای اولین بار در شهر تبریز بافته شد.

 • 18

کم‌کاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مناطق سیل‌زده لرستان

خرم‌آباد- معاون عمرانی استانداری لرستان با تشریح روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در مناطق سیل‌زده این استان، از کم‌کاری و عملکرد ضعیف بانک‌ها در این زمینه انتقاد کرد.

 • 23

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ هزار نفر / راههای خروج از بحران نقدینگی

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند که ۳۵۰ میلیارد تومان هر ماه بدین منظور پرداخت می‌شود.

 • 23

مبلغ تراکنش‌های بین بانکی در سال گذشته ۱۰ برابر حجم نقدینگی بود

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در سال ۱۳۹۷ جمع مبلغ تراکنش‌های بین بانکی بیش از ۲۱ میلیون میلیارد تومان بوده است که ده برابر بیشتر از حجم نقدینگی در همان سال است.

 • 26

مشکلات تولید کنندگان همچنان به قوت خود باقی است

نائب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: چندین سال است که تولیدکنندگان با مسائلی در نظام بانکی، امور مالیاتی و بیمه تأمین اجتماعی و مانند آنها مواجه هستند که این مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

 • 10

مذاکره دوباره با کیپ‌تاون جواب نداد/ ماجرای پاتوسی و استقلال تمام شد

با این حال باشگاه کیپ‌تاون سیتی مبلغ ۹۰۰ هزار دلار را برای رضایت‌نامه پاتوسی تعیین کرده و با این اوصاف استقلالی‌ها از خرید این بازیکن منصرف شدند.

 • 29

امکان فَک رهن ملک در تسهیلات مسکن/دو روش خروج سند از رهن بانک

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اعلام امکان تعویض وثیقه تسهیلات مسکن برای تسهیلات گیرنده ها شرایط تعویض وثیقه را اعلام کرد.

 • 27

افزایش ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه‌گذاری داخلی در مناطق آزاد از سال ۹۶ تا ۹۷ معادل ۶۰ درصد رشد داشته و از حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

 • 37