رشد ۳۱۰۰ واحدی شاخص بورس

رشد ۳۱۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۳۱۸۶ واحدی در پایان معاملات به ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد رسید.

پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 10:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۱۸۶ واحد رشد معادل ۱.۲۱ درصد به ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۸۶۰ واحد افزایش معادل ۱.۲۱ درصد به ۷۱ هزار و ۸۹۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۶۵۹ واحد رشد معادل ۲.۳۶ درصد به ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۱۲ واحد افزایش، معادل ۲.۳۶ درصد به ۴۸ هزار و ۳۳۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۹۳۰ واحد رشد، معادل ۱.۳۱ درصد به ۳۰۳ هزار و ۷۶۳ واحد، شاخص بازار اول با ۱۷۷۴ واحد افزایش معادل ۰.۹۳ درصد به ۱۹۳ هزار ۳۶۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۸۸۴ واحد رشد معادل ۱.۶۷ درصد، به ۵۴۱ هزار و ۴۰۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۳۱۶ واحد، همراه با ۱۹۶ واحد، شبندر با ۱۴۳ واحد، وپاسار با ۱۱۶ واحد، کچاد با ۱۱۰ واحد، حکشتی با ۹۵ واحد و پارسان با ۸۷ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۷۹۷۸۴ واحد صعود معادل ۹.۰۵ درصد به ۹۶۱ هزار و ۷۶۷ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۱۶ واحد افزایش معادل ۴.۶۷ درصد به ۳۷۱ واحد، سایر معادن با ۳۰۷۳ واحد صعود معادل ۴.۳۰ درصد به ۷۴ هزار و ۴۸۷ واحد، ذغالسنگ ۳۳۰ واحد رشد معادل ۴.۱۲ درصد به ۸ هزار و ۳۴۵ واحد، کاشی و سرامیک با ۳۳۲ واحد افزایش، معادل ۳.۹۶ درصد به ۸ هزار و ۷۳۳ واحد، کانی غیر فلزی با ۴۵۰ واحد رشد معادل ۳.۸۵ درصد به ۱۲ هزار و ۱۶۸ واحد، حمل و نقل با ۲۷۲ واحد افزایش معادل ۳.۵۵ درصد به ۷ هزار و ۹۵۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «چافست، بالبر، کدما، غدشت، کخاک، کهمدا و سصفها» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وبهمن، ونوین، غگرجی، وآذر، سیمرغ، لبوتان و تسه ۹۷۰۷» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۳۵ هزار نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۱۳۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۷۷ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 68

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 62

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 53

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 120

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 67

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 63

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 48

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 61

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 57

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 71

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 52

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 48

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 47

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 42

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 52

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 49