رشد ۲۱۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

رشد ۲۱۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری پس از ۱۲ روز با رشدی بیش از ۲۱۰۰ واحدی به ۱۵۶ هزار و ۶۹۲ واحد رسید.

دوشنبه 3 دی 1397 ساعت 3:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می دهد که شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۱۴۲ واحد رشد معادل ۱.۳۹ درصد به ۱۶۵ هزار ۶۹۲ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۲۷ واحد افزایش معادل ۱.۳۹  درصد به ۴۵ هزار ۵۴۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۹۷ واحد رشد معادل ۱.۱۲ درصد به ۲۶ هزار و ۹۱۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۰۹ واحد افزایش، معادل ۱.۱۲ درصد به ۱۸ هزار و ۹۵۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۹۱۶ واحد رشد، معادل ۱.۷۵ درصد به ۱۶۹ هزار و ۲۹۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۸۷۲ واحد افزایش معادل ۱.۶۵ درصد به ۱۱۵ هزار ۵۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۸۴۹ واحد رشد معادل ۰.۹۲ درصد، به ۳۱۳ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فولاد با ۳۷۲ واحد، کگل با ۱۹۳ واحد، شپنا با ۱۴۵ واحد، وتجارت با ۱۴۰ واحد، وبملت با ۱۲۳ واحد، وغدیر با ۹۶ واحد و شتران با ۸۸ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات کاغذ با ۱۴۴۷ واحد صعود معادل ۸.۲۵ درصد به ۱۸ هزار و ۹۹۹ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۹ واحد افزایش معادل ۳.۷۵ درصد به ۲۷۲ واحد، بانک ها با ۲۸ واحد صعود معادل ۳.۷۰ درصد به ۸۰۰ واحد، محصولات فلزی با ۹۱۰ واحد ریزش معادل ۳.۴۴ درصد به ۲۷ هزار و ۳۴۸ واحد، مالی با ۵۱۳۸ واحد کاهش، معادل ۲.۹۲ درصد به ۱۸۰ هزار و ۹۳۲ واحد، زراعت با ۳۴۰  واحد افت معادل ۲.۶۲ درصد به ۱۳ هزار و ۲۹۶ واحد، لاستیک با ۶۷۲ واحد کاهش معادل ۲.۵۶ درصد به ۲۶ هزار و ۹۵۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «چکاران، وتجارت، کخاک، غسالم، سغرب، جبانک و فاسمین» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شپترو، پدرخش، جنفت، کسعدی، کدما، بشهاب و پرداخت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نماد

این گزارش می افزاید : طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های «ساختمان اصفهان، بانک تجارت، کارتن ایران، داده‌گستر عصر نوین» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «صنعتی دریایی ایران، پتروشیمی آبادان، بیمه پاسارگاد و سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۱۷ هزار و ۹۰۶ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۷۳۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۷۰۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۵۹۵ هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دلار ۱۲۹۹۰ تومان شد

قیمت دلار در صرافی‌ های بانک‌ها ۱۲هزار و ۹۹۰ تومان تعیین شده است.

 • 2

بهبود اقتصاد با قطع بندناف درآمدهای نفتی ممکن است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور با قطع شدن بند ناف درآمدهای نفتی امکان پذیر است.

 • 2

بیشترین شکایت در قصور پزشکی در حوزه جراحی زنان و زایمان است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با تشریح عملکرد این سازمان در یکسال گذشته بیشترین مورد شکایت در قصور پزشکی را در حوزه جراحی زنان و زایمان اعلام کرد.

 • 2

ارزش لیر ترکیه سقوط کرد

تهران - ایرنا - ترکیه پس از بحران ارزی در مرداد سال گذشته و سقوط ارزش لیر، بار دیگر شاهد سقوط پنج درصدی ارزش پول ملی خود شد.

 • 3

مردم از اتصال به وای‌فای اماکن ناشناس خودداری کنند

تهران- ایرنا - معاون اجتماعی پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) نیروی انتظامی گفت: هموطنان و مسافران نوروزی سعی کنند برای جلوگیری از سوءاستفاده به خصوص در طول سفرهای نوروزی، از مودم‌های جیبی یا اینترنت همراه استفاده و از اتصال به وای‌فای اماکن ناشناس خودداری کنند.

 • 2

بازدید همتی از صرافی‌های تهران

براساس تصمیم بانک مرکزی صرافی‌های ملی، پارسیان، کارآفرین، رفاه، شهر، سینا، مسکن و تجارت طی امروز و فردا، نیازهای ارزی هموطنان را تأمین می‌کنند.

 • 2

آمریکا تعدادی از بانک های دولتی ونزوئلا را تحریم کرد

تهران – ایرنا – به گزارش خبرگزاری رویترز، یک روز پس از بازداشت دستیار ارشد رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، آمریکا تعدادی از بانک های دولتی این کشور را تحریم نمود.

 • 3

راهکار رییس بانک مرکزی درباره ارزان شدن ارز به نظر

اقتصادنیوز:‌ رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تعداد زیاد رانت‌خواران و اینکه با اعمال نفوذ از بانک‌ها وام گرفتند، اعلام کرد: هنوز هم نرخ ارز واقعی نیست ولی فشار روانی وجود دارد. اگر مردم وارد خرید و فروش ارز نشوند، نرخ‌ها به سرعت کاهش می‌یابد.

 • 2

آمریکا چندین بانک ونزوئلا را تحریم کرد

به دنبال بازداشت چندین نفر از مقامات دولت در سایه ونزوئلا، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه این کشور وضع کرد.

 • 2

پوند تقویت شد

به دنبال توافق سر تمدید مهلت برگزیت، ارزش پوند تقویت شد.

 • 3

افراد مجهول‌الهویه هویت‌یابی می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از هویت‌یابی افراد مجهول‌الهویه خبر داد و گفت: دست کم 2 ماه زمان نیاز است تا هویت این افراد شناسایی یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت جدیدی ایجاد شود.

 • 4

تحریم‌های جدید آمریکا علیه چند بانک ونزوئلا

واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه چند بانک ونزوئلا شامل "بانک توسعه اقتصادی و اجتماعی ونزوئلا" و چهار شرکت وابسته به آن اعمال کرد.

 • 1

خروج ۱.۲ تریلیون یورو دارایی ۷ بانک بزرگ از بریتانیا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: ۷ بانک بزرگ سرمایه‌گذاری در حدود ۱.۲ تریلیون یورو از دارایی‌های خود را از برگزیت به منطقه دیگری از اروپا انتقال خواهند داد.

 • 3

سقوط سنگین قیمت نفت با نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهان

درحالی‌که با تمرکز سرمایه‌گذاران به عدم پیشرفت مذاکرات تجاری و داده‌های اقتصادی هشداردهنده آلمان و آمریکا، نگرانی از کند شدن شدید اقتصاد جهانی و کاهش تقاضای نفت تشدید شد، قیمت نفت سقوط کرد.

 • 3

جمهوری اسلواکی به دانشجویان دکتری بورس تحصیلی می دهد

جمهوری اسلواکی به اساتید دانشگاهی، دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشگران برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ بورس تحصیلی می دهد.

 • 3

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

وزارت انرژی آمریکا ۴.۳۲ میلیون بشکه نفت شیرین از ذخایر نفت استراتژیک خود به ارزش بیش از ۲۸۵.۷ میلیون دلار که قیمت آن به طور میانگین ۶۶.۱۴ دلار در هر بشکه می‌شود را فروخته است.

 • 3

وزیر اسرائیلی به بحرین سفر می‌کند

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اسرائیلی تاکید کرد که از وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی برای سفر به یک کشور حاشیه خلیج فارس دعوت به عمل آمده است.

 • 3

وزیر اقتصاد: اگر شرایط فعلی اقتصاد مدیریت نشود وضع بدتر می‌شود/

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران گفت: اقتصاد کشور البته نه به آن شدت که گفته می‌شود شرایط سختی دارد و این شرایط سخت اگر مدیریت نشود ممکن که مراتب سختی آن بیشتر شود.

 • 9

وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک

یک روزنامه آمریکایی به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد ترامپ تا پیش از رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا دو میلیارد دلار از دویچه بانک آلمان وام دریافت کرده است.

 • 10