رشد ۱۴۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

رشد ۱۴۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از ۱۴۰۰ واحدی به ۱۵۸ هزار و ۴۴۳ واحد رسید.

پنجشنبه 6 دی 1397 ساعت 15:16

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می دهد که شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۴۹۳ واحد رشد معادل ۰.۹۵ درصد به ۱۵۸ هزار ۴۴۳ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۴۳۴ واحد افزایش معادل ۰.۹۵ درصد به ۴۶ هزار ۵۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۴۱ واحد رشد معادل ۰.۹۰  درصد به ۴۶ هزار و ۵۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۷۰ واحد افزایش، معادل ۰.۹۰ درصد به ۱۹ هزار و ۱۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۹۰۶ واحد رشد، معادل ۱.۱۲ درصد به ۱۷۲ هزار و ۳۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۱۷۱ واحد افزایش معادل ۱.۰۲ درصد به ۱۱۶ هزار ۵۴۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۶۳۲ واحد رشد معادل ۰.۸۴ درصد، به ۳۱۶ هزار و ۵۵۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « پارس با ۱۹۲ واحد، وبملت با ۱۴۸ واحد، شپنا با ۱۳۴ واحد، فولاد با ۱۲۴ واحد، شتران با ۱۲۱ واحد، و پارسان با ۹۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با ۶۸۹ واحد صعود معادل ۳.۴۶ درصد به ۲۰ هزار و ۶۱۵ واحد، فرآورده های نفتی با ۱۷۵۸۲ واحد افزایش معادل ۳.۰۵ درصد به ۶۰۲ هزار و ۹۰۹ واحد، انتشار و چاپ با ۸۶۱۷ واحد صعود معادل ۲.۸۴ درصد به ۳۱۲ هزار و ۲۹۵ واحد، کانی غیر فلزی با ۱۰۲ واحد رشد معادل ۲.۴۶ درصد به ۴ هزار و ۲۷۲ واحد، وسایل ارتباطی با ۷۱ واحد افزایش، معادل ۲.۴۱ درصد به ۳ هزار و ۴۱ واحد، محصولات فلزی با ۵۶۱  واحد رشد معادل ۲.۰۹ درصد به ۲۷ هزار و ۴۹۷ واحد، ذغالسنگ با (۱۳۴) واحد کاهش معادل (۴.۱۳) درصد به ۳ هزار و ۱۲۵ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «تایرا، شاملا، غشان، کفرا، وپست، سبجنو و خوساز» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کپارس، وپخش، کاما، پدرخش، کطبس، حتاید و سبهان» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نماد

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق، حق تقدم خرید سهام ذغال سنگ نگین طبس، حق تقدم خرید سهام سبحان دارو، سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب، سرمایه‌گذاری چشم انداز توسعه شمال، تراکتورسازی ایران، موتوژن، بیمه ما، مدیریت سرمایه‌گذاری امید» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «لوله و تجهیزات سدید، سیمان لار سبزوار، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان، فرآورده‌های تزریقی ایران و حق تقدم خرید سهام آن، صنایع و معادن احیا سپاهان، سیمان ایلام، دارویی و بهداشتی لقمان، سرمایه‌گذاری صنعت نفت» متوقف شدند.‌

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۷۶ هزار و ۴۰۶ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۴۶۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۲۲۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۱ هزار و ۸۵۳ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت خرید دلار در بانک‌ها امروز ۹۷/۱۱/۰۳

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۴۳۶ تومان تعیین شد.

 • 10

هر سهم "لوتوس" ۲۰۵۰ ریال کشف قیمت شد

در جریان عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان هر سهم این شرکت امروز در بورس اوراق بهادار ۲۰۵۰ ریال کشف قیمت شد.

 • 4

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۱/۰۰۳

قیمت دلار در صرافی‌های بانک ها با کاهش نسبت به نرخ دیروز، ۱۱ هزار و ۵۴۰ تومان تعیین شده است.

 • 6

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۱/۰۳

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان رسید.

 • 13

عربستان به‌دنبال سرمایه‌گذاری‌ در بخش گاز آمریکاست

شرکت آرامکوی عربستان بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا به‌دنبال جذب منابع گاز طبیعی در آمریکا است و امیدوار است بتواند میلیاردها دلار در آن منطقه سرمایه‌گذاری کند.

 • 6

چطور بدون انتظار وام مسکن 160 میلیون تومانی بگیرید

بانک مرکزی راه‌کار جدیدی برای پرداخت وام مسکن بدون نیاز به انتظار ارائه کرد.

 • 2

نوسانات جزئی نرخ ارز/قیمت دلاردرصرافی‌های بانکی به۱۱۵۴۰تومان رسید

امروز بازار ارز روند حرکت خود را با نوسانات جزئی در صرافی‌های غیربانکی ادامه داد و نرخ فروش هر دلار آمریکا در صرافی‌ بانکها، به ۱۱ هزار و ۵۴۰ تومان رسیده است.

 • 5

قیمت سکه طرح جدید افت کرد/نرخ به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز (چهارشنبه سوم بهمن ماه) با کاهش نسبت به روز گذشته، به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید.

 • 7

پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

با تغییر نحوه محاسبه سود سپرده‌های کوتاه مدت از روزشمار به ماه‌شمار، این نگرانی ایجاد می‌شود که شاید برخی منابع از بانک‌ها خارج و حتی وارد بازار ارز شود، اما دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی معتقد است که این‌گونه پول‌ها قابلیت ورود به بازار ارز را ندارد، اما در عین حال پیشنهاد ایجاد سپرده‌ ...

 • 7

بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

بررسی عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۷ نشان می‌دهد که سهم وام ازدواج از این تسهیلات ۵۵ درصد کل بوده و تا نیمه دی ماه سال‌جاری، ۸۳۹ هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند.

 • 5

ایسر لپ تاپ های ارزان عرضه کرد

شرکت ایسر از عرضه دو نوع لپ تاپ از نوع کروم بوک خبر داد که هر دو دارای نمایشگرهای ۱۲ اینچی بوده و مجهز به سیستم عامل تحت وب کروم گوگل هستند.

 • 4

زنگنه: چاه اکتشافی در جزیره مینو به نفت رسید

وزیر نفت از دستیابی به نفت با کیفیت در چاه اکتشافی جزیره مینو و در منطقه آبادان خبر داد.

 • 5

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

بانک کارگشایی از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از ۳۶۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه و بیش از ۵۱ هزار فقره تسهیلات جعاله پرداخت کرده است.

 • 5

کشف یک حلقه چاه نفتی جدید در آبادان/ بارها گفته‌ام اطلاعات میزان تولید نفت را نمی‌دهم

وزیر نفت از کشف یک چاه جدید در آبادان خبر داد و گفت: این کشف ما را امیدوارتر کرده است و تمام سعی ما اکتشاف در آبادان است.

 • 2

حجم روابط تجاری روسیه-ژاپن به رکورد ۲۰ میلیارد دلار رسید

وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: حجم روابط تجاری مسکو-توکیو در سال گذشته میلادی با ۲۰ درصد افزایش به ۲۰ میلیارد دلار رسید.

 • 4

وزیر نفت: چاه اکتشافی جزیره مینو به نفت رسید

وزیر نفت گفت: در چاه اکتشافی جزیره مینو در عمق 3 هزار و 770 متری به نفت رسیدیم.

 • 4

افزایش ۲۵۰ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری در چین

بانک «یو بی اس» سوئیس اعلام کرد: با توجه به بررسی شاخص‌ها چین در چند ماه آینده ۲۵۰ میلیارد دلار بیشتر سرمایه‌گذاری جذب می‌کند.

 • 4

امضای تفاهم‌نامه بورس تهران با ۱۲ بورس دنیا

مدیرعامل بورس تهران با اعلام اینکه بورس تهران با ۱۲ بورس از جمله بورس شانگهای تفاهم نامه امضا کرد گفت: تقویت ارتباط و انتقال تجربه از اهداف اصلی این تفاهم نامه است.

 • 5

آنر وی ۲۰ موسکینو ادیشن رونمایی شد

آنر V20 موسکینو ادیشن به‌عنوان مدل ویژه‌ی گوشی پرچم‌دار آنر V20،‌ در جریان برگزاری رویداد ویژه‌ی آنر در شهر پاریس رونمایی شد.

 • 5