رشد ۱۱۰۰ واحدی شاخص بورس

رشد ۱۱۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۱۱۶۸ واحدی در پایان معاملات به ۲۵۶ هزار و ۶۹۸ واحد رسید.

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 3:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

صعود شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۱۶۸ واحد رشد معادل ۰.۴۶ درصد به ۲۵۶ هزار و ۶۹۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۱۵ واحد افزایش معادل ۰.۴۶ درصد به ۶۹ هزار و ۳۷۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۶۶ واحد رشد معادل ۱.۵۲ درصد به ۶۴ هزار و ۵۴۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۴۸ واحد افزایش، معادل ۱.۵۲ درصد به ۴۳ هزار و ۲۷۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۵۴۰ واحد رشد، معادل ۰.۵۳ درصد به ۲۹۰ هزار و ۴۴۴ واحد، شاخص بازار اول با ۶۴۲ واحد افزایش معادل ۰.۳۴ درصد به ۱۸۷ هزار ۲۱۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۲۹۳ واحد رشد معادل ۰.۶۴ درصد، به ۵۱۹ هزار و ۱۲۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۳ نماد «اخابر با ۲۴۳ واحد، حکشتی با ۸۷ واحد و وپارس با ۷۲ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۳۴۰۹۰ واحد صعود معادل ۴.۹۹ درصد به ۷۱۶ هزار و ۸۷۰ واحد، محصولات چوبی با ۱۶۰۲۹ واحد افزایش معادل ۴.۹۷ درصد به ۳۳۸ هزار و ۳۹۶ واحد، لاستیک با ۲۰۰۹ واحد صعود معادل ۳.۸۵ درصد به ۵۴ هزار و ۱۸۵ واحد، مواد دارویی ۹۶۹ واحد رشد معادل ۳.۶۲ درصد به ۲۷ هزار و ۷۲۶ واحد، حمل و نقل با ۲۳۳ واحد افزایش، معادل ۳.۵۶ درصد به ۶ هزار و ۸۰۲ واحد، کاشی و سرامیک با ۲۴۱ واحد صعود معادل ۳.۴۵ درصد به ۷ هزار و ۲۳۲ واحد، غذایی بجز قند با ۳۵۲ واحد رشد معادل ۳.۱۸ درصد به ۱۱ هزار و ۴۵۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «چکاوه، ددام، فسرب، دفارا، وپخش، غشان و دارو» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کفپارس، وتوصا، مداران، غالبر، ونیکی، فباهنر و کساپا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۸۴ هزار نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۳۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 3

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 8

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 131

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7