رشد اندک شاخص بورس

رشد اندک شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۴۹ واحدی در پایان معاملات به ۲۵۲ هزار و ۳۲۴ واحد رسید.

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 15:19

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که بیشتر شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۹ واحد رشد معادل ۰.۰۲ درصد به ۲۵۲ هزار و ۳۲۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۳ واحد افزایش معادل ۰.۰۲ درصد به ۶۸ هزار و ۱۸۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۲۹ واحد افت معادل ۰.۳۸ درصد به ۶۰ هزار و ۳۶۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۵۳ واحد رشد، معادل ۰.۳۸ درصد به ۴۰ هزار و ۶۶۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۸۷ واحد رشد، معادل ۰.۱۴ درصد به ۲۸۰ هزار و ۵۳۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۳۳ واحد افزایش معادل ۰.۰۷ درصد به ۱۸۵ هزار ۳۰۳ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۳۷) واحد کاهش معادل (۰.۰۷) درصد، به ۵۰۴ هزار و ۶۰۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۴ نماد « پارسان با ۱۳۳ واحد، فولاد با ۱۳۱ واحد، کچاد با ۱۰۹ واحد و شتران با ۸۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

عملکرد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چوبی با ۱۳۱۱۶ واحد صعود معادل ۵.۰۱ درصد به ۲۷۴ هزار و ۷۶۹ واحد، سایر معادن با ۲۴۹۳ واحد افزایش معادل ۴.۹۶ درصد به ۵۲ هزار و ۷۶۷ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۷۸ واحد صعود معادل ۴.۹۰ درصد به ۵ هزار و ۹۵۸ واحد، ذغالسنگ با ۳۶۲ واحد رشد معادل ۴.۸۶ درصد به ۷ هزار و ۸۲۴ واحد، محصولات کاغذ با ۲۱۴۹ واحد افزایش، معادل ۳.۵۵ درصد به ۶۲ هزار و ۷۰۱ واحد، لاستیک با ۱۵۵۶ واحد رشد معادل ۳.۱۵ درصد به ۵۰ هزار و ۹۳۶ واحد، انتشار و چاپ با (۱۹۱۹۷) واحد کاهش معادل (۳.۳۳) درصد به ۵۵۸ هزار و ۱۴۵ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ختراک، کفپارس، دزهراوی، کسعدی، خمحرکه، غدام و چفیبر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دپارس، خفنر، غاذر، سصفها، فسرب، غشان و سنیر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲۸۱ هزار نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۲۵۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۷ هزار و ۷۸۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۲۴ هزار و ۳۳۱ میلیارد تومان رسید.

عملکرد شاخص‌های تالار شیشه ای

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7