دولت در سال ۹۶ باید سود سهام عدالت را توزیع کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پایان سال 95 پایان وعده 10 ساله دولت است و در سال 96 باید سود سهام عدالت را توزیع کند.
  • دوشنبه 23 اسفند 1395

اخبار => اخبار بورس

دولت در سال ۹۶ باید سود سهام عدالت را توزیع کند

به گزارش بینا , محمدرضا پورابراهیمی شب گذشته در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت : یکی از حقوق دارندگان سهام عدالت این است که دارندگان آن می‌توانند در انتخاب مسئولین هیئت مدیره شرکت‌های سهام عدالت سهیم باشند.

وی عنوان کرد: در 10 سال گذشته جز سود اندک، مردم از این سهام عدالت هیچ خیری ندیدند، دو میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت فوت شده اند سود یک میلیونی آنها چه می شود. پایان سال 95 پایان وعده 10 ساله دولت است و دولت در سال 96 باید سود توزیع کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: 3600 میلیارد تومان عایدی سهام عدالت است که 50 درصد آن برای مردم و نیم دیگر برای دولت است که با تقسیم سود سال و ماه، بطور میانگین در سال 36 هزار تومان و ماهیانه 3 هزار تومان به اندازه دو تا نان سنگک به سهامداران بیشتر نمی رسد.

پور ابراهیمی گفت: اول همین اسفند ماه دولت شرکت‌های سودده را از جزء 60 شرکت سهام عدالت خارج و شرکت های دیگری را جایگزین کرد که مطالبات مردم باید در قالب طرح یا لایحه باید ارائه شود.


وزرا باید پاسخگوی این اتفاقات توزیع سهام عدالت باشند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برخی وزرا باید پاسخگوی این اتفاقات توزیع سهام عدالت باشند که چرا بدون اجازه سهام دار 7 شرکت پالایشگاهی از لیست شرکت های سود ده خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه موتور محرک اقتصاد در دنیا تجمیع منابع است، ادامه داد: سود حاصله به کدام حساب واریز می شود؟ اگر دولت جوانب را پیش‌بینی نکند نمی‌تواند جوابگوی مردم باشد.

پورابراهیمی با بیان اینکه ساختار توزیع سهام عدالت اشتباه است عملا سودی دست مردم نمی رسد، افزود: باید مردم آزاد سازی و توزیع سهام عدالت را ببینند.

پور ابراهیمی گفت: جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی مجلس پس از صحبت‌های وزیر صورت خواهد گرفت و کمیسیون تطبیق نتیجه محاسبات سود و زیان سهامداران را مشخص خواهد کرد.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام