حقیقی‌های بورس فروشنده و حقوقی‌ها خریدار بودند

حقیقی‌های بورس فروشنده و حقوقی‌ها خریدار بودند

مشارکت سهامداران حقیقی در خریدهای تیرماه بورس ۷۴ درصد و مشارکت سهامداران حقوقی در خریدها ۲۶ درصد و در مقابل مشارکت سهامداران حقیقی در فروش سهام ۷۷ درصد و مشارکت سهامدارن حقوقی در فروش سهام ۲۳ درصد بود

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 9:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سال جاری بیانگر این است که طی چهار ماه گذشته بازار سهام با ۴۱.۶ درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت، بازار ارز(دلار) با افت ۶.۸ درصدی و بازار سکه با کاهش ۹.۲ درصدی مواجه بوده‌اند.

این در شرایطی است که در تیرماه امسال شاخص بورس رشد ۷.۷ درصدی را نسبت به خرداد به ثبت رسانده و بازار ارز(دلار) کاهش ۸.۶ درصدی و بازار سکه ریزش ۱۰.۴ درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در تیرماه نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۷۰۰۱۹ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۷۴۷۲۰ میلیارد ریال در بیش از ۷ میلیون و ۶۴۳ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۶ درصد کاهش، ۳ و ۲۵ درصد افزایش را نسبت به خردادماه امسال تجربه کرد؛ و شاخص بورس هم در پایان معاملات تیرماه با ۱۸۱۶۴ واحد افزایش به رقم ۲۵۳۰۴۴ واحد رسید  که ۷.۷۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

بر این اساس متوسط حجم معاملات در نخستین ماه تابستان ۲۸۵۸ میلیون سهم(افت ۳۰.۴ درصدی نسبت به خرداد)، متوسط ارزش معاملات ۹۸۲۸ میلیارد ریال(کاهش ۱۹.۸ درصدی)، مشارکت سهامداران حقیقی در خرید سهام ۷۴ درصد(افت ۳.۶ درصدی)، مشارکت سهامداران حقوقی در خرید ۲۶ درصد(رشد ۱۲.۲ درصدی)، مشارکت سهامداران حقیقی در فروش ۷۷ درصد(رشد ۴ درصدی) و مشارکت سهامداران حقوقی در فروش ۲۳ درصد(کاهش ۱۱.۳ درصدی) بوده است.

همچنین در ماه گذشته گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۱۷۲ درصد، گروه‌های استخراج زغال سنگ با ۵۶ درصد، زراعت و خدمات وابسته با ۵۱ درصد، محصولات کاغذی با ۳۴ درصد و خرده‌فروشی بجز وسایل نقیله با ۲۶ درصد بیشترین بازدهی و استخراج نفت، گاز و خدمات جانبی بجز اکتشافات با ۹ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۸ درصد، انتشارات، چاپ و تکثیر با ۷ درصد، لاستیک و پلاستیک با ۵ درصد و خودرو و ساخت قطعات با ۳ درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکل در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکلات مالی در این استان خبر داد.

 • 1

امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت/ رشد ۱۴۰ درصدی بورس

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۱۴۰ درصدری بورس در یک سال گذشته گفت:ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، پس از تصویب لایحه مربوطه در مجلس امکانپذیر خواهد بود.

 • 2
 • 3

سطح حمایتی دلار شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

عملیات بازار باز ابزار تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: با توجه به کسری بودجه دولت، عملیات بازار باز در عمل می تواند تبدیل به ابزاری برای تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی شود.

 • 8

اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی برای دلار است

رییس بانک مرکزی انگلیس، گفت: یک ارز دیجیتال که گروهی از کشورها پشتوانه آن باشند برای رقابت با دلار لازم است، زیرا دلار به قدری غالب شده که به مانعی برای رشد اقتصادی بیشتر جهان تبدیل شده است.

 • 8

رتبه نخست بانک صنعت ومعدن درتسهیلات طرح رونق تولید خراسان رضوی

سرپرست بانک صنعت ومعدن در استان خراسان رضوی اظهار داشت:این بانک درراستای ایفای مسئولیت تخصصی خود مطابق باسیاستهای دولت تدبیر و امید درپرداخت تسهیلات طرح رونق تولید جایگاه نخست رادر بین بانکها کسب کرد.

 • 7

مجله بانک ملی ایران به شماره ۲۶۴ رسید

دویست و شصت و چهارمین شماره مجله بانک ملی ایران با پرونده ویژه ای با عنوان «نگاهی به ۹ دهه عملکرد بانک کارگشایی» منتشر شد.

 • 9

دلار به ۱۱۵۰۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز در صرافی‌های بانکی به۱۱۵۰۰ تومان رسید. در این ویدئو شما قیمت ارز و سکه را در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۹۸ مشاهده می‌کنید.

 • 9

تولید داخلی داروی زجر تنفسی نوزادان رونمایی شد

یک داروی ریوی نوزادان با حضور رییس سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری رییس جمهور رونمایی شد.

 • 7

افت قابل تامل میزان صادرات کالا از خراسان شمالی به ‌ترکمنستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از افت قابل تامل میزان صادرات کالا از خراسان شمالی به ترکمنستان خبر داد.

 • 9

سرقت بانک با ایجاد شکاف در دیوار

سارقان با ایجاد شکاف در دیوار بانک در شهر فومن 617 میلیون ریال سرقت کردند.

 • 7

دستورالعمل «انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش» بزودی تصویب می‌شود

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس گفت: سه دستورالعمل انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش تدوین شده که از اهمیت زیادی به لحاظ بنیادین برخوردار هستند و بزودی به تصویب می‌رسند.

 • 10

افراد فاقد پوشش بیمه‌ درمانی، به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس آیین نامه ارزیابی وسع و بیمه اجباری سلامت، هرکس که فاقد پوشش بیمه‌ای است مکلف شده ظرف مدت ۶ ماه مراجعه کرده و خود را بیمه کند. این افراد باید برای بیمه شدن به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

 • 9

نابسامانی اقتصاد ما ناشی از سوء مدیریت‌هاست

مدیر دفتر پژوهش‌های اقتصاد و توسعه اتاق خراسان رضوی گفت: تحریم ها عامل اصلی نابسامانی اقتصاد ما نیست و چالش امروز ما در واقع ناشی از سوءمدیریت هاست.

 • 6

سکه طرح جدید امروز سوم شهریورماه ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران، امروز یکشنبه ۳ شهریورماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان رسید.

 • 6

ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کردعدم دقت در راه اندازی عملیات بازار باز و عدم رعایت اقتضائات مربوطه، می تواند به راحتی باعث سرریز شدن بخش مهمی از مشکلات دولت و بانکها به ترازنامه بانک مرکزی شود.

 • 7