حقیقی‌های بورس فروشنده و حقوقی‌ها خریدار بودند

حقیقی‌های بورس فروشنده و حقوقی‌ها خریدار بودند

مشارکت سهامداران حقیقی در خریدهای تیرماه بورس ۷۴ درصد و مشارکت سهامداران حقوقی در خریدها ۲۶ درصد و در مقابل مشارکت سهامداران حقیقی در فروش سهام ۷۷ درصد و مشارکت سهامدارن حقوقی در فروش سهام ۲۳ درصد بود

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 9:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سال جاری بیانگر این است که طی چهار ماه گذشته بازار سهام با ۴۱.۶ درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت، بازار ارز(دلار) با افت ۶.۸ درصدی و بازار سکه با کاهش ۹.۲ درصدی مواجه بوده‌اند.

این در شرایطی است که در تیرماه امسال شاخص بورس رشد ۷.۷ درصدی را نسبت به خرداد به ثبت رسانده و بازار ارز(دلار) کاهش ۸.۶ درصدی و بازار سکه ریزش ۱۰.۴ درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در تیرماه نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۷۰۰۱۹ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۷۴۷۲۰ میلیارد ریال در بیش از ۷ میلیون و ۶۴۳ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۶ درصد کاهش، ۳ و ۲۵ درصد افزایش را نسبت به خردادماه امسال تجربه کرد؛ و شاخص بورس هم در پایان معاملات تیرماه با ۱۸۱۶۴ واحد افزایش به رقم ۲۵۳۰۴۴ واحد رسید  که ۷.۷۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

بر این اساس متوسط حجم معاملات در نخستین ماه تابستان ۲۸۵۸ میلیون سهم(افت ۳۰.۴ درصدی نسبت به خرداد)، متوسط ارزش معاملات ۹۸۲۸ میلیارد ریال(کاهش ۱۹.۸ درصدی)، مشارکت سهامداران حقیقی در خرید سهام ۷۴ درصد(افت ۳.۶ درصدی)، مشارکت سهامداران حقوقی در خرید ۲۶ درصد(رشد ۱۲.۲ درصدی)، مشارکت سهامداران حقیقی در فروش ۷۷ درصد(رشد ۴ درصدی) و مشارکت سهامداران حقوقی در فروش ۲۳ درصد(کاهش ۱۱.۳ درصدی) بوده است.

همچنین در ماه گذشته گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۱۷۲ درصد، گروه‌های استخراج زغال سنگ با ۵۶ درصد، زراعت و خدمات وابسته با ۵۱ درصد، محصولات کاغذی با ۳۴ درصد و خرده‌فروشی بجز وسایل نقیله با ۲۶ درصد بیشترین بازدهی و استخراج نفت، گاز و خدمات جانبی بجز اکتشافات با ۹ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۸ درصد، انتشارات، چاپ و تکثیر با ۷ درصد، لاستیک و پلاستیک با ۵ درصد و خودرو و ساخت قطعات با ۳ درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

شکست دوم عرضه «آرامکو»

دنیای‌اقتصاد : ...

 • 5

عقبگرد دلا‌ر پس از ۸ روز

دنیای اقتصاد : ...

 • 4

اوراق بیمه‌ای را بهادار خواهیم کرد

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه این شرکت جزو هیئت موسس بورس بین الملل خواهد شد، گفت: اوراق بیمه ای را بهادار خواهیم کرد.

 • 7

هواپیمایی امارات 50 ایرباس خرید

هواپیمایی امارات در این باره گفته است هواپیماهای جدید باعث می شود به بازارهای جدیدی نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح جهان با پروازهایی که مدت زمان آنها به 15 ساعت می رسد بتوان خدمت رسانی کرد.

 • 6

بزرگترین بانک «خون بند ناف» خاورمیانه در ایران راه اندازی شده است

قزوین- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی بند ناف کشور گفت: با ذخیره سازی ۱۲۰ هزار نمونه خون بند ناف، بزرگترین بانک خون بند ناف(هیبرید) خاورمیانه در ایران راه اندازی شده است.

 • 7

دلار ایستاد؛ سکه رفت!

بازار طلا و ارز امروز روندی متفاوت داشتند؛ به‌گونه ای که طلا مقداری افزایش قیمت را تجربه کرد اما بازار ارز از افزایش قیمت ایستاد.

 • 6

راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان سال ۹۸

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان سال‌جاری می‌تواند مبنای تعاملات بنگاه‌های داخلی با شرکت‌های خارجی شود.

 • 7

فرآوری یک زباله‌ بیولوژیک برای جراحی قرنیه

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با اعلام اینکه ۳۰ پیوند با استفاده از نمونه‌های ذخیره‌شده در بانک خون بند ناف انجام‌شده است، گفت: در تلاش هستیم تا پرده آمنیوتیک که نوعی زباله بیولوژیک است را فرآوری کنیم تا به‌عنوان پانسمان روی زخم‌ها و سوختگی‌ها مورداستفاده قرار گیرد، این پرده در جراحی قرنی ...

 • 7

نخستین کنگره اروانکولوژی با حمایت بانک رفاه برگزار شد

نخستین کنگره اروانکولوژی با حمایت بانک رفاه به مدت سه روز از پانزدهم الی هفدهم آبان ماه سالجاری در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

 • 7

حضور فعال بانک رفاه در ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل

ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل، با حضور سردار دکتر جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و حضور فعال بانک رفاه کارگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

 • 7

بانک رفاه حامی انجمن جراحان ارتوپدی شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و به‌عنوان یک بانک سلامت‌محور، حامی بیست و هفتمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران شد.

 • 5

احتمال بروز اختلال در پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران

بروز اختلال در پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران محتمل است.

 • 5

انتقال وجه کارت به کارت از طریق اپلیکیشن صاپ بانک رفاه

بانک رفاه به منظور تسهیل و تسریع ارائه خدمات نوین بانکی، امکان انتقال وجه از مبدأ بانک رفاه به تمامی کارت های عضو شبکه شتاب از طریق اپلیکیشن موبایلی "صاپ" را فراهم کرد.

 • 5

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در هفت ماهه نخست سال ۹۸ اعلام شد

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در هفت ماهه نخست سال در بخشهای مختلف اقتصادی،بنگاه های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی،قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و مشاغل خانگی اعلام شد.

 • 6

بانک رفاه حامی مالی پنجمین همایش فن بازارملی سلامت در چابهار شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و به منزله بانکی سلامت محور، حامی همایش فن بازار ملی سلامت در منطقه آزاد تجاری چابهار شد.

 • 5