حقیقی‌های بورس فروشنده و حقوقی‌ها خریدار بودند

حقیقی‌های بورس فروشنده و حقوقی‌ها خریدار بودند

مشارکت سهامداران حقیقی در خریدهای تیرماه بورس ۷۴ درصد و مشارکت سهامداران حقوقی در خریدها ۲۶ درصد و در مقابل مشارکت سهامداران حقیقی در فروش سهام ۷۷ درصد و مشارکت سهامدارن حقوقی در فروش سهام ۲۳ درصد بود

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 9:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سال جاری بیانگر این است که طی چهار ماه گذشته بازار سهام با ۴۱.۶ درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت، بازار ارز(دلار) با افت ۶.۸ درصدی و بازار سکه با کاهش ۹.۲ درصدی مواجه بوده‌اند.

این در شرایطی است که در تیرماه امسال شاخص بورس رشد ۷.۷ درصدی را نسبت به خرداد به ثبت رسانده و بازار ارز(دلار) کاهش ۸.۶ درصدی و بازار سکه ریزش ۱۰.۴ درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در تیرماه نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۷۰۰۱۹ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۷۴۷۲۰ میلیارد ریال در بیش از ۷ میلیون و ۶۴۳ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۶ درصد کاهش، ۳ و ۲۵ درصد افزایش را نسبت به خردادماه امسال تجربه کرد؛ و شاخص بورس هم در پایان معاملات تیرماه با ۱۸۱۶۴ واحد افزایش به رقم ۲۵۳۰۴۴ واحد رسید  که ۷.۷۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

بر این اساس متوسط حجم معاملات در نخستین ماه تابستان ۲۸۵۸ میلیون سهم(افت ۳۰.۴ درصدی نسبت به خرداد)، متوسط ارزش معاملات ۹۸۲۸ میلیارد ریال(کاهش ۱۹.۸ درصدی)، مشارکت سهامداران حقیقی در خرید سهام ۷۴ درصد(افت ۳.۶ درصدی)، مشارکت سهامداران حقوقی در خرید ۲۶ درصد(رشد ۱۲.۲ درصدی)، مشارکت سهامداران حقیقی در فروش ۷۷ درصد(رشد ۴ درصدی) و مشارکت سهامداران حقوقی در فروش ۲۳ درصد(کاهش ۱۱.۳ درصدی) بوده است.

همچنین در ماه گذشته گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۱۷۲ درصد، گروه‌های استخراج زغال سنگ با ۵۶ درصد، زراعت و خدمات وابسته با ۵۱ درصد، محصولات کاغذی با ۳۴ درصد و خرده‌فروشی بجز وسایل نقیله با ۲۶ درصد بیشترین بازدهی و استخراج نفت، گاز و خدمات جانبی بجز اکتشافات با ۹ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۸ درصد، انتشارات، چاپ و تکثیر با ۷ درصد، لاستیک و پلاستیک با ۵ درصد و خودرو و ساخت قطعات با ۳ درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 28

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 32

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 25

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 49

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 31

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 26

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 23

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 30

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 26

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 35

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 31

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 25

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 26

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 23

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 22

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 23