جولان «غول نقدینگی» در تالار شیشه‌ای

جولان «غول نقدینگی» در تالار شیشه‌ای

شاخص کل بورس تهران امروز نیز صعودی بود و با رشد ۱۳۹۹ واحدی به کانال ۳۲۶ هزار واحد وارد شد و ارزش معاملات خرد سهام با قدرت از سد ۳۰۰۰ میلیارد تومان نیز عبور کرد تا رکورد جدیدی در کارنامه تاریخی این بازار ثبت شود.

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 22:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین، شاخص کل بورس تهران امروز نیز صعودی بود و با رشد ۱۳۹۹ واحدی به کانال ۳۲۶ هزار واحد وارد شد. هر چند امروز تا حدودی از رشد نماگر اصلی بازار سهام کاشته شد اما ارزش معاملات خرد سهام با قدرت از سد ۳۰۰۰ میلیارد تومان نیز عبور کرد تا رکورد جدیدی در کارنامه تاریخی این بازار ثبت شود. این در حالی است که بیش از ۹۰ میلیارد تومان نقدینگی نیز در ۳۱ نماد بورسی در انتظار ورود به گردونه معاملات ناکام ماند. در این شرایط اما شاهد رفتار منفعل سیاستگذار برای جذب این میزان نقدینگی هستیم. نقدینگی که در این بازار کم‌عمق تنها می‌تواند از مسیر عرضه‌های اولیه بزرگ و جذاب یا آزادسازی سهام عدالت جذب شده و به مولد باشد.

تالار سهام امروز هم مهمان بازیگرانی بود که با حضور چشمگیر خود در صف‌های خرید اشتیاق زائدالوصفی از خود نشان دادند. دارایی‌محوری که مهمترین محرک معامله‌گران در روزهای اخیر به شمار می‌رفت، امروز هم رد پای خود را در حدت و شدت اولیه تقاضا و صف‌های خرید نشان داد. شاخص کل در همان ساعت نخست معاملات بر اثر رشد همه‌جانبه قیمت در عموم صنایع توانست بیش از ۴ هزار واحد ارتفاع بگیرد و به رکورد ۳۲۸ هزار تایی دست یافت. در ادامه اما از روند شاخص نزولی شد و به سبب افت قیمت سهام شرکت‌ها شاخص تا کانال ۳۲۶ هزار واحد عقب‌نشینی کرد. در این روز از ۳۹ نماد معامله شده در بورس تهران، ۲۱۸ سهم آخرین معاملات خود را در محدوده منفی به پایان رساندند. این در حالی است که قیمت پایانی ۱۴۶ سهم منفی بود. از این رو انتظار می‌رود برای دقایق ابتدایی معاملات فردا شاهد افت نسبی قیمت‌ها وبه موازات آن شاخص کل باشیم.

غول‌های خودرویی و بانکی که در کنار پیوستن گروه دارو به جبهه تجدید ارزیابی حاکم بر بازار بیشترین تقاضا را جذب کرده بودند پس از عرضه صف‌های خرید خود از سقف مجاز روزانه به محدوده منفی قیمت و حتی کف قیمتی برخورد کردند. این روند در نمادهای کالایی جالب توجه بود. «فولاد» و «فملی» با وجود اینکه در رالی صعودی چندان در جذب تجدید ارزیابی امکان رشد نیافته بودند امروز را مغلوب عرضه‌های بی‌رحمانه شدند و ضمن برخورد به کف مجاز بیشترین فشار را بر نماگر اصلی بازار وارد کردند.

البته منفی‌های بازار در آخرین دقایق به شکل رشد شدید تقاضا خودنمایی کرد و ضمن در حمایت از قیمت از کف نقش پررنگی بازی کرد. در این میان، چرخش مثبت خودرو از محدوده منفی به رشد بیش از ۲ درصدی آخرین قیمت جالب توجه بود. به طور کلی، عقبگرد شاخص سهام طی آخرین دقایق معاملات امروز، تا حدی دورنمای کوتاه‌مدت سهام را تغییر داد و به نظر می‌رسد انتظارات معامله‌گران از این پس متحول شود.
در فرابورس ایران اما شاخص کل با افت ۶ واحدی مواجه شد.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 42

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 54

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 49

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 33

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 40

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 32

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 41

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 46

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 39

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 44

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 38

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 44

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 40

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 37

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 37

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 66

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 49

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 44

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39