جهش ۵۴۰۰ واحدی شاخص بورس

جهش ۵۴۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با جهش ۵۴۰۰ واحدی در پایان معاملات به ۲۸۴ هزار و ۱۳۸ واحد رسید.

شنبه 9 شهریور 1398 ساعت 19:24

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۴۶۳ واحد رشد معادل ۱.۹۶ درصد به ۲۸۴ هزار و ۱۳۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۴۶۸ واحد افزایش معادل ۱.۹۶ درصد به ۷۶ هزار و ۳۶۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۸۲ واحد رشد معادل ۱.۵۴ درصد به ۷۸ هزار و ۹۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۹۱ واحد افزایش، معادل ۱.۵۴ درصد به ۵۲ هزار و ۲۷۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۴۳۲ واحد رشد، معادل ۲.۰۳ درصد به ۳۲۴ هزار و ۳۵ واحد، شاخص بازار اول با۴۷۱۵ واحد افزایش معادل ۲.۳۳ درصد به ۲۰۷ هزار ۲۴۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۷۷۲ واحد رشد معادل ۱۳۷ درصد، به ۵۷۴ هزار و ۴۷۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۶۶۱ واحد، فملی با ۴۳۳ واحد، فارس با ۳۱۷ واحد، رمپنا با ۳۱۲ واحد، وغدیر با ۲۵۶ واحد، شپنا با ۱۷۴ واحد و فخاس با ۱۶۹ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فنی مهندسی با ۱۱۵ واحد صعود معادل ۴.۷۴ درصد به ۲ هزار و ۵۴۸ واحد، محصولات چوبی با ۱۴۸۹۸ واحد افزایش معادل ۴.۱۹ درصد به ۳۴۷۰ هزار و ۳۵۹ واحد، فلزات اساسی با ۷۰۸۰ واحد رشد معادل ۴.۱۹ درصد به ۱۷۶ هزار و ۲۵۸ واحد، قند و شکر ۲۰۱۸ واحد افزایش معادل ۴.۱۰ درصد به ۵۱ هزار و ۲۹۴ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۹۰۶ واحد رشد، معادل ۳.۴۵ درصد به ۲۷ هزار و ۱۷۱ واحد، منسوجات با (۱۸۱) واحد افت معادل (۴.۱۴) درصد به ۴ هزار و ۲۰۱ واحد، سایر معادن با (۲۹۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۴۵) درصد به ۶۳ هزار و ۸۰۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «قصفها، قثابت، حپترو، شلعاب، غمهرا، فنورد و قپیرا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «نمرینو، کماسه، لوتوس، کحافظ، کفپارس، وساخت و وبوعلی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۴۵۵ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۸۵۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۰ هزار و ۲۰۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 63

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 58

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 48

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 110

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 64

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 57

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 46

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 57

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 54

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 69

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 49

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 46

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 45

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 41

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 49

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 46