جهش دسته جمعی متغیرهای بورس

جهش دسته جمعی متغیرهای بورس

ارزیابی آمار معاملات دومین ماه سال جاری حاکی از آن است که همه متغیرهای بورس در یک روند صعودی قرار داشته‌اند به طوری که ارزش بازار، حجم معاملات، شاخص کل و دفعات معاملات با یک جهش مواجه شده است.

شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 9:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، اطلاعات منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می دهد که ارزش بازار در پایان اردیبهشت ماه ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه سال قبل به میزان ۴۵۱.۳۷۵ میلیارد ریال برابر با ۱۲۱ درصد افزایش یافت و از ۳۷۲.۷۸۶ میلیارد ریال به ۸۲۴.۱۶۱ میلیارد ریال رسید.

رشد ۸۵ درصدی ارزش معاملات

این گزارش می افزاید: طی ۲۲ روز کاری اردیبهشت ماه ۹۸، ارزش معاملات در مقایسه با پایان فروردین ۹۸، معادل ۸۵ درصد افزایش یافت و از ۱۵۹.۹۰۹ میلیارد ریال به ۲۹۶.۱۳۱ میلیارد ریال رسید.

افزایش ۷۱ درصدی حجم معاملات

همچنین حجم سهام معامله شده در تالارشیشه ای از ۶۴.۴۷۰ میلیون سهم به ۱۱۰.۴۷۶ میلیون سهم معادل ۷۱ درصد افزایش یافت. بر اساس گزارش ایبِنا، از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام «اول و دوم» به ترتیب برابر با ۱۷۲.۸۱۸ میلیون سهم و ۴۲۹.۶۵۷ میلیارد ریال بوده است.

ارتقای ۸۲ درصدی دفعات معاملات

در اردیبهشت ماه ۹۸، دفعات معاملات سهام برابر با ۸۲ درصد در مقایسه با پایان فروردین ۹۸ افزایش یافت و از ۴.۰۶۸.۸۱۸ هزار دفعه به ۷.۴۰۹.۸۱۶ هزار دفعه رسید.

رشد ۵ درصدی شاخص کل

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی اداره آمار بورس تهران، شاخص بورس در پایان اردیبهشت ماه ۹۸ در مقایسه با فروردین ۹۸، به میزان ۱۰.۷۱۶ واحد برابر با ۵ درصد افزایش یافت و از ۲۰۴.۳۷۵ واحد به ۲۱۵.۰۹۲ واحد رسید در همین حال، میزان بازده کل بورس اوراق و بهادار تهران از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵ درصد بوده است. در همین حال، درصد گردش معاملات از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه ۹۸، به رقم ۶ رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۲۳۴ درصد افزایش داشته است.

تقسیم ۵۰ هزار میلیارد ریال سود

میزان سود نقدی تقسیم شده بین سهامداران در اردیبهشت ماه ۹۸ به رقم ۵۰.۴۷۶ میلیارد ریال رسید. از سویی دیگر، بررسی اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران و ارزیابی های ایبِنا مشخص می کند که نسبت قیمت به درآمد «P/E»  دوازده ماه گذشته  تالار شیشه ای، به رقم ۸ رسیده است.

جزییات معاملات اردیبهشت ماه ۹۸ تالار شیشه‌ای

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 28

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/قیمت یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(۲۳ شهریور۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۹ ارز همانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت.

 • 11

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری های زیستی در بخش های مختلف کرده است.

 • 7

ترامپ خواهان نرخ بهره منفی در آمریکا شد

رئیس جمهور آمریکا در انتقادات جدید خود از مدیران بانک مرکزی این کشور از آن‌ها خواست نرخ بهره را کاهش دهند.

 • 11

تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی

به تازگی سه گروه مرتبط با دولت کره شمالی هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. طبق گفته این وزارتخانه، این گروه‌ها در حملات به زیرساخت‌های مالی و سرقت میلیون‌ها دلار پول از نهادهای مختلف دست داشته‌اند.

 • 9

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 • 11

ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت

ناظر بازار سهام با صدور اطلاعیه اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۱۰ روزه دیگر «تا تاریخ ۶ مهر ماه ۹۸» تمدید شد.

 • 18

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

بانک تجارت سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استانهای لرستان، گلستان و لرستان احداث می کند.

 • 10

اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

 • 17

شاخص بورس از ۳۰۰ هزار واحد عبور کرد

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۰۰۰ واحدی از مرز ۳۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد.

 • 16

عقب‌گرد دلار در برابر نرخ بهره منفی اروپایی

افزایش امیدواری‌ها به توافق بر سر برگزیت باعث تقویت ارزش پوند در برابر همتایانش شد.

 • 10

ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی

فدراسیون‌های ورزشی که مدتهاست به دنبال راهی برای فرار از پرداخت مالیات هستند با ابلاغ جدید دولت به خواسته‌شان می‌رسند اما دیگر بدون اجازه بانک مرکزی اجازه هیچ مراوده مالی نخواهند داشت!

 • 10

صنایع پیشتاز رشد

ابوالفضل عسگری /کارشناس بازار سرمایه ...

 • 11

قیمت‌ها حباب است؟

شهریار هاشمی/ طباطبایی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 12

کانادا در اقدامی خصمانه اموال دولت ایران را به فروش گذاشت

کانادا در اقدامی غیرمعمول، بخشی از اموال متعلق به ایران را پس از مصادره به فروش گذاشت و پول حاصل از این اقدام را به افرادی تحت عنوان «قربانیان تروریسم» پرداخت کرد.

 • 11