تعامل بانک مرکزی و بازار سرمایه باید متحول شود

تعامل بانک مرکزی و بازار سرمایه باید متحول شود

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن اعلام کرد: تعامل بازار سرمایه و بازار پول در یکسال گذشته به شدت آسیب دیده و انتظار داریم در فضای تازه این رابطه متحول شود.

دوشنبه 19 شهریور 1397

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

، محمودرضا خواجه نصیری در نشست خبری با خبرنگاران اعلام کرد: اهداف توسعه ای بازار سرمایه در بخش ابزارهای مالی و به طور مشخص در زمینه صندوق های سرمایه گذاری نیاز به همکاری های سازنده تری از سوی بانک مرکزی وجود دارد.

اهداف بنیادی توسعه ای

نایب رییس هیات مدیره بورس تهران گفت: توسعه صندوق های متنوع همانند صندوق های قابل معامله، صندوق جسورانه صندوق های زمین و ساختمان، بازار مشتقه، بازار فروش استقراضی می تواند از جمله اهداف بنیادی برای گسترش ابزارهای مالی در بورس باشد.

راهکارهای رونق بورس

خواجه نصیری درباره راهکارهای عملیاتی رونق بخشی بیشتر بورس افزود: اجرای معاملات الگوریتمی و معاملات پُربسامد از راهکارهای نوین افزایش رونق در بورس هستند که باید در بازار سهام به صورت جدی تری دنبال شود.

حجم انتشار اوراق مشارکت

وی در خصوص تامین مالی صورت گرفته در بخش اوراق مشارکت در سال گذشته گفت: در سال ۹۶ به میزان ۱۶۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک، ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری تهران، ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری اصفهان در سال ۹۶ و ۵ اوراق سلف موازی از ابتدای سال تا به امروز منتشر شده است.

نقش بازرگردانی

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن به نقش بازرگردانی در بورس برای تقویت رونق بازار سهام اشاره کرد و گفت : باید بازرگردانی در بورس به صورت انسجام یافته تری انجام شود چرا که این اتفاق می تواند شفافیت داد و ستدها را در بورس بیشتر کند.

دارایی های تحت مدیریت

وی در ادامه اظهار داشت: دارایی های تحت مدیریت تامین سرمایه تمدن بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است و در مجموع ۱۸ درصد از کل معاملات بازار سهام را انجام می دهیم. خواجه نصیری افزود: ۱۴۰ هزار میلیارد تومان در صندوق بازرگردانی فعال هستیم و ۲ هزار و ۶۲۵  میلیارد تومان پرتفوی فعال سهام را مدیریت می کنیم و ۹۰ هزار میلیارد تومان بازرگردانی در بورس را تامین سرمایه تمدن انجام می دهد.

۲۰۰ میلیارد تومان تراکنش روزانه

خواجه نصیر درباره فعالیت های سامانه iBshop گفت : بیش از ۵۰۷ هزار کاربر در این سامانه مشغول به سرمایه گذاری هستند و به طور میانگین روزانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تراکنش در این سامانه صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت : معرفی جذابیت های بازار سرمایه به مردم برای جذب سرمایه ها باید به صورت یک راهبرد اصلی تعریف و تببین شود چرا که ظرفیت ها و شفافیت های بازار سرمایه می تواند در جذب پول های سرگردان نقش ویژه ای داشته باشند

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

اقدامات بانک رفاه در حوزه تولید چشمگیر است

اقدامات بانک رفاه در عرصه اقتصاد و در سالی که به نام "جهش تولید" نام گذاری شده است، چشمگیر است.

 • 14

افت ۳۲۱۱ واحدی نماگر تالار شیشه ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افت بیش از ۳۲۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۶۹۶ واحد رسید.

 • 14

انتصاب اصغر جلیلی نیا به‌سمت معاون مالی و سرمایه گذاری پست‌بانک

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل پست بانک ایران در راستای اجرای الزامات ناظر بر حاکمیت شرکتی در بانک‌های دولتی، سیداصغر جلیلی نیا را به سمت معاون مالی و سرمایه گذاری این بانک منصوب نمود.

 • 14

تصویب صورت‌های مالی سال ۹۸ پست‌ بانک‌توسط سهامداران درمجمع‌ عمومی

مجمع عمومی‌عادی سالیانه پست‌بانک، بعنوان اولین بانک دولتی با رعایت پروتکلهای بهداشتی چهارشنبه بیست‌وپنجم تیرماه سالجاری درتهران برگزار وصورتهای مالی سال۹۸مورد تصویب اعضای مجمع و سهامداران قرار گرفت.

 • 21

افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت در بانک سرمایه

بانک سرمایه در پی شیوع موج دوم کرونا، سقف انتقال وجه کارت به کارت را به ۶ میلیون تومان افزایش داد.

 • 23

بانک قرض الحسنه رسالت به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک قرض­الحسنه رسالت در آخرین روز از تیرماه برگزار می شود.

 • 20

زمان برگزاری مجمع بانک شهر اعلام شد

بانک شهر زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 19

استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی صنعت

وزیر اقتصاد معتقد است بازار سرمایه ظرفیت مناسبی برای تامین مالی بخش صنعت است.

 • 12

راه اندازی بورس مسکن نسخه مناسبی برای تامین مالی بازار نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: راه اندازی بورس مسکن نتیجه‌ای جزء افزایش قیمت مسکن و گرانی بازار ندارد، بنابر این دولت باید نسبت به راه اندازی این موضوع تجدید نظر کند.

 • 18

توسعه توانمندسازی اشتغال خُرد با بکارگیری ظرفیت قرض‌الحسنه

بانک قرض الحسنه رسالت و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) باهدف توسعه توانمندسازی اشتغال مددجویان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 • 20

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۲۲۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۸۵۸ واحد رسید.

 • 25

بازار سرمایه فرصت طلایی تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار سرمایه درحال حاضر فرصتی برای اقتصاد کشور است که باید از آن استفاده کرد، دولت می‌تواند از فرصت به وجود آمده برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی استفاده کند.

 • 27

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص ساعت کاری شعب دو استان

بانک سرمایه طی اطلاعیه ای تغییر ساعت کار شعب استان های لرستان و خراسان جنوبی را اعلام کرد.

 • 26

عضویت مدیران بانک صنعت و معدن مازندران و قم در هیات خبرگان بانکی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی علیرضا خرمیان مدیر بانک صنعت و معدن در استان مازندران و رقیه صادق نیا در استان قم به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شدند.

 • 26

بانک گردشگری به مجمع می‌رود

بانک گردشگری زمان برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام خود با دستور جلسه افزایش سرمایه را اعلام کرد.

 • 24

برگزاری مجمع‌عمومی پست‌بانک‌ با حضور حداکثر ۱۵ نفر

مجمع‌عمومی پست‌بانک‌ایران با حضور حداکثر۱۵ نفر روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه برگزار و مراسم آن به صورت زنده از طریق وب سایت این بانک به نشانی؛ www.postbank.ir پخش می‌شود.

 • 22

رشد ۳۲۶ درصدی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی

شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی طی ۱۱۳ روز نخست سال منتهی به ۲۰ تیر ۱۳۹۹ رشد ۳۲۶ درصدی داشته در حالی که رشد شاخص کل بورس در همین بازه زمانی ۲۴۰ درصد بوده است.

 • 21

کمیته انضباطی در سندیکای بیمه‌گران تشکیل می‌شود

دستورالعمل جدیدی برای اساسنامه سندیکای بیمه‌گران ایران به تصویب رسیده که براساس آن کمیته‌ای انضباطی متشکل از هفت عضو برای رسیدگی تخلفات اعلام شده علیه هریک از اعضای این سندیکا تشکیل خواهد شد.

 • 23

آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله سهام بانک صادرات

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام بانک صادرات را اعلام کرد.

 • 20

پرداخت خسارت ۲۲ میلیارد ریالی توسط بیمه ایران معین در آبادان

چک خسارت ۲۲ میلیارد ریالی یکی از مجتمع‌های تجاری شهرستان آبادان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان و داریوش محمدی مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین پرداخت شد.

 • 18