تثبیت شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحدی

تثبیت شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۳۹۰۰۰ واحدی در کانال دو میلیون واحدی تثبیت شد و به ۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

چهارشنبه 15 مرداد 1399 ساعت 15:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۹۱۴۲ واحد صعود معادل ۱.۹۶ درصد به ۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۲۱۳ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۰۲۹۹ واحد افزایش معادل ۱.۹۶ درصد به ۵۳۴ هزار و ۸۹۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۲۷۹ واحد افزایش معادل ۰.۸۱ درصد به ۵۳۱ هزار و ۸۹۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۸۰۹ واحد افزایش معادل ۰.۸۱ درصد به ۳۴۹ هزار و ۱۳۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۵۷۲۸ واحد افزایش معادل ۱.۷۸ درصد به ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۳۳ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۶۱۸ واحد افزایش معادل ۱.۷۲ درصد به یک میلیون و ۴۶۰ هزار ۷۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۵۵۲۸ واحد صعود معادل ۲.۳۱ درصد به ۴ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۱۴ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « شستا با ۶۳۷۱ واحد، فارس با ۵۸۶۷ واحد، فملی با ۲۸۹۹ واحد، تاپیکو با ۲۴۳۹ واحد، وغدیر با ۲۱۵۵ واحد، حکشتی با ۲۰۹۷ واحد و پارسان با ۱۸۶۱ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۱۳۴۸۶ واحد صعود معادل ۴.۹۸ درصد به ۲۸۳ هزار و ۳۶۷ واحد فنی مهندسی با ۵۵۹ واحد افزایش معادل ۴.۴۱ درصد به ۱۲ هزار و ۷۱۲ واحد، حمل و نقل با ۴۳۵۸ واحد رشد معادل ۴.۲۸ درصد به ۱۰۴ هزار و ۲۲۳ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۱۱۸۵۱ واحد افزایش معادل ۳.۸۹ درصد به ۳۱۶ هزار ۶۷۷ واحد، اداره بازارهای مالی با ۸۶ واحد افزایش معادل ۳.۵۰ درصد به ۲ هزار و ۵۴۸ واحد، انتشار و چاپ با (۱۱۵۲۴۲) واحد کاهش معادل (۳.۳۳) درصد به ۳۶ هزار و ۹۹۱ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۷۳) واحد افت معادل (۴.۷۰) درصد به یک هزار و ۴۹۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «خلنت با ۵ درصد، وتوس با ۵ درصد، پرداخت با ۸۵ درصد، بنیرو با ۵ درصد، ستران با ۵ درصد، تملت با ۵ درصد و غنوش با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «برکت با (۵) درصد، خاهن با (۵) درصد، دجابر با (۴.۹۹) درصد، وساپا با (۴.۹۶) درصد، شفا با (۴.۹۵) درصد، تپمپی با (۴.۹۵) درصد و لبوتان با (۴.۹۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۹۶ هزار نوبت معاملاتی، ۸ هزار و ۸۲۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۹۱ هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 51

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 59

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 58

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 30

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 30

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 32

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 25

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 26

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 29

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 27

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 13

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 31

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 34

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 28

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 43

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 40

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 29

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 33

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 28

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 13