تثبیت شاخص بورس در کانال ۲۲۴ هزار واحد

تثبیت شاخص بورس در کانال ۲۲۴ هزار واحد

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی به ۲۲۴ هزار و ۴۷۶ واحد رسید.

چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 14:55

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با حداقل ۲ درصد رشد مواجه شدند.

صعود شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۲۲۲ واحد رشد معادل ۰.۵۵ درصد به ۲۲۴ هزار ۴۷۶ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۵۵ درصد به ۶۴ هزار ۵۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۶۳ واحد رشد معادل ۰.۹۱ درصد به ۵۱ هزار و ۲۶۴۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۱۹ واحد افزایش، معادل ۰.۹۱ درصد به ۳۵ هزار و ۴۰۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۶۸۶ واحد رشد، معادل ۰.۶۷ درصد به ۲۵۴ هزار و ۱۸۳ واحد، شاخص بازار اول با ۹۳۶ واحد افزایش معادل ۰.۵۶ درصد به ۱۶۷ هزار ۶۸۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۲۶۸ واحد صعود معادل ۰.۵۲ درصد، به ۴۳۶ هزار و ۶۳ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « اخابر با ۱۶۳ واحد، وبملت با ۱۵۴ واحد، مبین با ۱۲۶ واحد، پارسان با ۸۷ واحد، خودرو با ۸۴ واحد و خساپا با ۶۸ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۲۶۵۸۴ واحد صعود معادل ۴.۶۶ درصد به ۵۹۷ هزار و ۴۵۵ واحد، خودرو با ۹۸۵ واحد افزایش معادل ۳.۶۴ درصد به ۲۸ هزار و ۵۷ واحد، زراعت با ۹۳۸ واحد رشد معادل ۳.۵۹ درصد به ۲۷ هزار و ۴۱ واحد، تامین آب، برق، گاز با ۲۰ واحد افزایش معادل ۳.۳۹ درصد به ۶۲۵ واحد، کاشی منسوجات با (۱۰۱) واحد افت، معادل (۳.۵۸) درصد به ۲ هزار و ۷۲۸ واحد، وسایل ارتباطی با (۲۰۲) واحد کاهش معادل (۳.۸۸) درصد به ۵ هزار و ۵ واحد، سایر معادن با (۱۱۵۹) واحد ریزش معادل (۳.۹۲) درصد به ۲۸ هزار و ۴۴۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص میکند: قیمت سهام نمادهای «فمراد، خوساز، مداران، دفارا، بشهاب، دفرا و دابور» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سخاش، قمرو، سکرد، سیدکو، نمرینو، ساروم و فلوله» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۱۷ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۶۳۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۵۵ هزار و ۹۶۷ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 28

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/قیمت یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(۲۳ شهریور۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۹ ارز همانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت.

 • 11

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری های زیستی در بخش های مختلف کرده است.

 • 7

ترامپ خواهان نرخ بهره منفی در آمریکا شد

رئیس جمهور آمریکا در انتقادات جدید خود از مدیران بانک مرکزی این کشور از آن‌ها خواست نرخ بهره را کاهش دهند.

 • 11

تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی

به تازگی سه گروه مرتبط با دولت کره شمالی هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. طبق گفته این وزارتخانه، این گروه‌ها در حملات به زیرساخت‌های مالی و سرقت میلیون‌ها دلار پول از نهادهای مختلف دست داشته‌اند.

 • 9

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 • 11

ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت

ناظر بازار سهام با صدور اطلاعیه اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۱۰ روزه دیگر «تا تاریخ ۶ مهر ماه ۹۸» تمدید شد.

 • 18

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

بانک تجارت سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استانهای لرستان، گلستان و لرستان احداث می کند.

 • 10

اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

 • 17

شاخص بورس از ۳۰۰ هزار واحد عبور کرد

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۰۰۰ واحدی از مرز ۳۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد.

 • 16

عقب‌گرد دلار در برابر نرخ بهره منفی اروپایی

افزایش امیدواری‌ها به توافق بر سر برگزیت باعث تقویت ارزش پوند در برابر همتایانش شد.

 • 10

ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی

فدراسیون‌های ورزشی که مدتهاست به دنبال راهی برای فرار از پرداخت مالیات هستند با ابلاغ جدید دولت به خواسته‌شان می‌رسند اما دیگر بدون اجازه بانک مرکزی اجازه هیچ مراوده مالی نخواهند داشت!

 • 10

صنایع پیشتاز رشد

ابوالفضل عسگری /کارشناس بازار سرمایه ...

 • 11

قیمت‌ها حباب است؟

شهریار هاشمی/ طباطبایی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 12

کانادا در اقدامی خصمانه اموال دولت ایران را به فروش گذاشت

کانادا در اقدامی غیرمعمول، بخشی از اموال متعلق به ایران را پس از مصادره به فروش گذاشت و پول حاصل از این اقدام را به افرادی تحت عنوان «قربانیان تروریسم» پرداخت کرد.

 • 11