تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۴۱ هزار واحد

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۴۱ هزار واحد

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی ۱۴۱ واحدی به ۱۵۸ هزار و ۵۳۵ واحد رسید.

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 22:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می دهد که اکثر شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۴۱ واحد رشد معادل ۰.۰۹ درصد به ۱۵۸ هزار ۵۳۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۴۰ واحد افزایش معادل ۰.۰۹ درصد به ۴۵ هزار ۹۵۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۶۹ واحد رشد معادل ۰.۵۷ درصد به ۲۹ هزار و ۵۹۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۸ واحد افزایش، معادل ۰.۵۷ درصد به ۲۰ هزار و ۸۰۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۲ واحد صعود، معادل ۰.۱۹ درصد به ۱۷۵ هزار و ۹۸۰ واحد، شاخص بازار اول با ۲۱۲ واحد افزایش معادل ۰.۱۸ درصد به ۱۱۸ هزار ۴۴ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۳۲) واحد رشد معادل (۰.۰۷) درصد، به ۳۰۹ هزار و ۸۰۶ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۴ نماد « فملی با ۸۱ واحد، وغدیر با ۵۶ واحد، وبملت با ۴۰ واحد و کگل با ۳۴ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

عملکرد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص های صنایع تالار شیشه ای نیز اکثرا با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « ذغال‌ سنگ با ۱۴۴ واحد صعود معادل ۴.۹۸ درصد به ۳ هزار و ۳۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۹ واحد افزایش معادل ۳.۹۳ درصد به ۲۴۴ واحد، محصولات فلزی با ۱۰۶۹ واحد رشد معادل ۳.۵۸ درصد به ۳۰ هزار و ۹۶۲ واحد، سایر معادن با ۵۴۹ واحد افزایش معادل ۲.۵۵ درصد به ۲۲ هزار و ۱۵۱ واحد، خودرو با ۲۸۱ واحد صعود، معادل ۱۵۳ درصد به ۱۸ هزار و ۷۰۰ واحد، ماشین آلات با ۳۷۰ واحد رشد معادل ۱.۳۹ درصد به ۲۷ هزار و ۳۲ واحد، اداره بازارهای مالی با (۱.۹۹) واحد افت معادل (۱.۹۴) درصد به ۱۰۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «خنصیر، وپترو، کسرام، رتکو، شکربن، فلامی و لسرما» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کالا، غسالم، سیلام، بورس، وتوکا، چکاوه و بشهاب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «حق تقدم خرید سهام بیمه اتکایی امین، حق تقدم خرید سهام گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، حق تقدم خرید سهام ایران دارو، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، حق تقدم خرید سهام البرز دارو، سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین، نورد و لوله اهواز، صنایع پتروشیمی گلستان، کاشی و سرامین سعدی، مهندسی نصیر ماشین‌» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «درخشان تهران، سرماآفرین، سیمان تهران، سرمایه‌گذاری البرز، آتیه داده‌پرداز، توسعه اقتصادی آرین، قند لرستان، داروسازی جابربن حیان» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۴۲ هزار و ۳۲۸ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۵۹۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۱۸۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۴ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت فروش ارز مسافرتی اعلام شد

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است.

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 17

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 14

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 15

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 16

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 15

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 15

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 15

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 15

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 16

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 6

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 16