تالار شیشه‌ای قرمز پوش شد

تالار شیشه‌ای قرمز پوش شد

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از ۴۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۱۵۹ هزار و ۸۵۵ واحد به پایان رسید.

سه شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 17:23

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۴۳۹) واحد افت معادل (۰.۲۷) درصد به ۱۵۹ هزار ۸۵۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۲۷) واحد کاهش معادل (۰.۶۰) درصد به ۴۶ هزار ۳۳۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۴ واحد افت معادل (۰.۱۵) درصد به ۲۹ هزار و ۷۹۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۱) واحد کاهش، معادل (۰.۱۵) درصد به ۲۰ هزار و ۹۴۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۶۰۸) واحد ریزش، معادل (۰.۳۵) درصد به ۱۷۴ هزار و ۹۷۷ واحد، شاخص بازار اول با (۴۵۴) واحد افت معادل (۰.۳۸) درصد به ۱۱۸ هزار و ۹۱۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۵۰) واحد کاهش معادل (۰.۰۸) درصد، به ۳۱۲ هزار و ۸۹۸ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۴ نماد «وبصادر با (۷۴) واحد، فولاد با (۵۵) واحد، رمپنا با (۵۳) واحد، و وبملت با (۵۰) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چوبی با ۷۹۵۷ واحد رشد معادل ۴.۷۴ درصد به ۱۷۵ هزار و ۷۵۸ واحد، فنی و مهندسی با (۱۹) واحد کاهش معادل (۱.۷۸) درصد به یک هزار و ۸۵ واحد، خودرو با (۳۹۳) واحد افت معادل (۲.۰۳) درصد به ۱۹ هزار و ۶ واحد، ذغال سنگ با (۷۴) واحد کاهش معادل (۲.۴۷) درصد به ۲ هزار و ۹۴۰ واحد، انتشار و چاپ با (۹۰۲۴) واحد افت، معادل (۲.۶۰) درصد به ۳۳۷ هزار و ۸۳۵ واحد، محصولات کاغذ با (۱۱۳۰) واحد ریزش معادل (۳.۸۲) درصد به ۲۸ هزار و ۴۵۵ واحد، وسایل ارتباطی با (۱۴۵) واحد کاهش معادل (۴.۳۵) درصد به ۳ هزار و ۱۹۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «کپارس، کسرام، سفار، قشکر، لسرما، ستران و سبهان»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «چکاران، غمهرا، فروش، غگرجی، وپست، بورس و خاذین» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «مجتمع‌های گردشگری و امور رفاهی کارگزاران پارس، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس، بازرگانی و تولیدی مرجان کار، ‌نئوپان ۲۲ بهمن، گروه صنایع غذایی مینوشرق، معدنی کیمیای زنجان گستران، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، گروه صنایع کاغذ پارس، بانک سینا» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «گاز لوله، سرمایه‌گذاری ملت، صنایع غذایی مینوشرق، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۱۰ هزار و ۹۸۸ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۶۲۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۴۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۶ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت فروش ارز مسافرتی اعلام شد

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است.

از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی رونمایی شد

طی مراسمی از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی « دیبا » رونمایی شد.

تسهیلات آنی بانک تجارت؛ بدون ضامن با سود و اقساط انتخابی

با سپرده‌گذاری در بانک تجارت می‌توانید در کمترین زمان ممکن، بدون نیاز به ضامن و با نرخ سود حداقلی وام بگیرید یا اینکه یکی از نزدیکان خود را برای دریافت وام به بانک معرفی کنید.

راهنمای دریافت تسهیلات سودمند بانک رفاه با سود 2 درصد

اگر به دنبال دریافت وام با نرخ سود حداقلی هستید، طرح سودمند بانک رفاه کارگران می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا ضمن دریافت سود سپرده، تا سقف 100 میلیون تومان وام بگیرید.

واردات کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تا سقف ۱۴۰میلیون دلار مجاز شد

بر اساس مصوبه کارگروهی متشکل از ۴ دستگاه دولتی، مقرر شد تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۹۸ انجام شود.

 • 17

هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در امور ایران با اعتراف به اختلاف نظر واشگتن با اروپا درباره ایران گفت که کشورش به این دلیل از برجام خارج شده که بتواند فشارهایش علیه تهران را افزایش دهد.

 • 14

بورس بازی بلدید؟

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که آشنایی با بورس و فعالیت در آن نقش موثری در زندگی افراد دارد، گفت: متاسفانه همه افراد جامعه بورس و فرصت‌های آن را نمی‌شناسند.

 • 15

همتی: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند

تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: صاحبنظران از تحلیلهای اقتصادی غیرواقعی خودداری کنند.

 • 16

رییس جمهوری چین با هیات آمریکایی دیدار کرد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری چین شامگاه جمعه با هیات تجاری ایالات متحده آمریکا که به منظور گفت و گوهای تجاری به این کشور سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.

 • 15

خبرهایی خوب از میوه‌شب عید، صادرات نفت به کره‌ و تسهیلات صادراتی

ذخیره‌سازی میوه شب عید، شکسته شدن طلسم واردات از ایران توسط کره‌ای‌ها، تشریح جزئیات تسهیلات صادراتی توسط بانک مرکزی و لزوم حل مشکلات داخلی در کنار تحریم مهم‌ترین عناوین خبری امروز اداره اقتصادی ایسنا بود.

 • 15

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

 • 15

قیمت نفت امروز ۶۵ دلار را رد کرد

قیمت نفت امروز از ۶۵ دلار گذشت اما با بروز نشانه هایی از کاهش تقاضا، از میان رشدش کاسته شد و به ۶۴.۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

 • 15

بهای نفت به بالاترین حد خود در سال 2019 رسید

تهران - ایرنا - تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران و همچنین کاهش عرضه نفت اوپک باعث شد تا بهای نفت خام برنت امروز جمعه 26 بهمن ( 15 فوریه ) به بالاترین حد خود در سال 2019 میلادی برسد.

 • 16

مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد اظهار داشت: مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

 • 6

دادوستد ۴۵۹میلیارد سهم در بورس طی ۲۱۷ روز معاملاتی

تعداد ۴۵۹ میلیارد و ۶۵۷ میلیون سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۱۷ روز معاملاتی به ارزش ۱۳۸۷ هزار و ۳۴۹ میلیارد میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

 • 16