تالار شیشه‌ای قرمز پوش شد

تالار شیشه‌ای قرمز پوش شد

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از ۴۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۱۵۹ هزار و ۸۵۵ واحد به پایان رسید.

سه شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 17:23

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۴۳۹) واحد افت معادل (۰.۲۷) درصد به ۱۵۹ هزار ۸۵۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۲۷) واحد کاهش معادل (۰.۶۰) درصد به ۴۶ هزار ۳۳۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۴ واحد افت معادل (۰.۱۵) درصد به ۲۹ هزار و ۷۹۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۱) واحد کاهش، معادل (۰.۱۵) درصد به ۲۰ هزار و ۹۴۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۶۰۸) واحد ریزش، معادل (۰.۳۵) درصد به ۱۷۴ هزار و ۹۷۷ واحد، شاخص بازار اول با (۴۵۴) واحد افت معادل (۰.۳۸) درصد به ۱۱۸ هزار و ۹۱۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۵۰) واحد کاهش معادل (۰.۰۸) درصد، به ۳۱۲ هزار و ۸۹۸ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۴ نماد «وبصادر با (۷۴) واحد، فولاد با (۵۵) واحد، رمپنا با (۵۳) واحد، و وبملت با (۵۰) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چوبی با ۷۹۵۷ واحد رشد معادل ۴.۷۴ درصد به ۱۷۵ هزار و ۷۵۸ واحد، فنی و مهندسی با (۱۹) واحد کاهش معادل (۱.۷۸) درصد به یک هزار و ۸۵ واحد، خودرو با (۳۹۳) واحد افت معادل (۲.۰۳) درصد به ۱۹ هزار و ۶ واحد، ذغال سنگ با (۷۴) واحد کاهش معادل (۲.۴۷) درصد به ۲ هزار و ۹۴۰ واحد، انتشار و چاپ با (۹۰۲۴) واحد افت، معادل (۲.۶۰) درصد به ۳۳۷ هزار و ۸۳۵ واحد، محصولات کاغذ با (۱۱۳۰) واحد ریزش معادل (۳.۸۲) درصد به ۲۸ هزار و ۴۵۵ واحد، وسایل ارتباطی با (۱۴۵) واحد کاهش معادل (۴.۳۵) درصد به ۳ هزار و ۱۹۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «کپارس، کسرام، سفار، قشکر، لسرما، ستران و سبهان»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «چکاران، غمهرا، فروش، غگرجی، وپست، بورس و خاذین» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «مجتمع‌های گردشگری و امور رفاهی کارگزاران پارس، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس، بازرگانی و تولیدی مرجان کار، ‌نئوپان ۲۲ بهمن، گروه صنایع غذایی مینوشرق، معدنی کیمیای زنجان گستران، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، گروه صنایع کاغذ پارس، بانک سینا» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «گاز لوله، سرمایه‌گذاری ملت، صنایع غذایی مینوشرق، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۱۰ هزار و ۹۸۸ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۶۲۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۴۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۶ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

باکنلون بانک چین: به همکاری با ایران ادامه می دهیم

تهران-ایرنا- باکنلون بانک چین اعلام کرد که به همکاری خود با بانکهای ایرانی غیرتحریمِی برای معاملات و پرداختهای مربوط به کالاهای غیرتحریمی ادامه خواهند داد.

 • 8

بار مالی ۲۰۰۰ میلیاردی رشد تعرفه‌های پزشکی برای بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعلام کردیم، افزایش تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ موکول به تامین اعتبار است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها، حدود  ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی برایمان به همراه دارد.

 • 5

پروژه سیاسی یا نظریه اقتصادی؟

جیمز مکینتاش/ وال استریت ژورنال ...

 • 15

کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

در پی سقوط حکومت عمر البشیر در سودان که حدود ۳۰ سال قدرت را در اختیار داشت، عربستان و امارات امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند که سه میلیارد دلار کمک مالی در اختیار این کشور می‌گذارند.

 • 16

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت طی روزهای جاری خاتمه می یابد.

 • 19

کمک مالی عربستان و امارات به سودان با وجود مخالفت انقلابیون

خبرگزاری رسمی عربستان از بسته کمک مالی این کشور و امارات به سودان به ارزش ۳ میلیارد دلار خبر داد.

 • 16

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.

 • 6

افزایش نرخ تورم ژاپن

هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد.

 • 22

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

افزایش قیمت برخی اقلام اساسی در کشور که تولید آنها کمترین ارتباط را با قیمت ارز دارد مساله‌ای است که درماه‌های گذشته باعث ایجاد سختی‌هایی در تامین معاش مردم شده است؛ امری که به نظر می‌رسد برای بررسی آن باید به عملکرد دستگاه‌های داخلی پرداخته شود.

 • 17

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 16

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 17

چگونه دوبی از فرایند نرخ گذاری دلار تهران حذف می‌شود؟

کارشناسان اقتصادی کشور معتقدند بازار متشکل ارزی به تدریج نرخ گذاری دلار تهران را از دوبی به داخل کشور منتقل می‌کند.

 • 21

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزی

تهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.

 • 20

تبانی بزرگترین بانک ایتالیابرای اخلال در بازار اوراق قرضه اروپایی

کمیسیون اروپا اعلام کرد که بزرگترین بانک ایتالیا به علت نقش مهم خود در تبانی ۸ بانک برای از بین بردن رقابت‌پذیری در خرید و فروش اوراق قرضه اروپایی، احتمالا با جریمه‌ای سنگین روبرو خواهد شد.

 • 23

اهدا۲۰هزاربسته آموزشی بهداشتی به سیل زدگان لرستان توسط بانک آینده

تهران- بانک آینده با همکاری جمعیت هلال احمر ۲۰هزار بسته کمک آموزشی و بهداشتی به دانش ‌آموزان سیل‌ زده لرستان اهدا کرد .

 • 25

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 17

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

حمایت مالی حفتر توسط عربستان تا چه زمان ادامه خواهد داشت

تهران- ایرنا- نیروهای نظامی حفتر بدون برخورداری از پشتیبانی مالی واقتصادی روز به روز رو به ضعف خواهند گذاشت و این واقعیت وابستگی حفتر به پشتیبانی وکمک های خارجی بویژه عربستان را نشان می دهد.

 • 21

بازار متشکل ارزی چیست؟ چه نفعی برای صرافی‌ها دارد؟

بازار متشکل ارزی به اعتقاد کارشناسان می‌تواند منجر به سامان یافتن بازار ارز کشور شود. دکتر مجید شاکری، تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با مهر درباره نحوه کار این بازار توضیح داده است.

 • 19