تاثیر فصل مجامع در رونق بورس/چشم انداز بازار سهام تا ۶ ماه آینده

تاثیر فصل مجامع در رونق بورس/چشم انداز بازار سهام تا ۶ ماه آینده

یک کارشناس بازارسرمایه با اعلام این که ادامه رونق بورس تحت تاثیر برگزاری فصل مجامع، می تواند رکوردهای تازه‌تری را در تالار شیشه ای به ثبت برساند، گفت : حرکت بورس تا ۶ ماه ابتدای سال متعادل است.

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 0:17

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

مهدی رنجبر تحلیگر بازارهای مالی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا، با اشاره به اینکه همانند سال‌های پیش در فصل برگزاری مجامع شاهد آن هستیم که سهامدران با هیجان بیشتری به معاملات خود در بورس می‌پردازند اظهار داشت : شرایط فعلی برای سرمایه گذاری در این بازار مناسب است.

آرام شدن بازارهای موازی

رنجبر  با بیان اینکه شفاف‌سازی های مالی ناشران تاثیر مثبتی بر کلیت حرکت بورس گذاشته است که باعث ایجاد رشدهای مناسب در این بازار شده گفت : آرام شدن نوسان های ارزی از یک سو و از بین رفتن تب‌وتاب رشد بی مهابای قیمت‌ها در سایر بازارهای‌ موازی نیز در افزایش متغییرها تاثیر زیادی گذاشته است.

اثر بهای تولید و نرخ فروش

وی درباره تاثیر بهای تولید و نرخ فروش در بورس گفت: این یک واقعیت است که به هر حال نرخ تولید و نرخ فروش با معیارهای فعلی که ارز در آن به شدت تاثیر گذار است به خوبی توانسته تا یک موجی از رونق را برای سهامداران ایجاد کند.

تاثیر فصل مجامع

این کارشناس بازارسرمایه درباره تاثیر برگزاری فصل مجامع در بازارسهام نیز معتقد است : ناشران بورسی در این فصل سعی می کنند تا با شفاف کردن وضعیت صورت های مالی و اجرای سیاست های تقسمیم سود متنوع سرمایه گذاران را از بازدهی سهام خود منتفع کنند که به تبع آن سهامداران نیز با حرارت بیشتری در تالارشیشه ای به خرید و فروش سهام می پردازند.

چشم انداز تالار شیشه ای

رنجبر درباره چشم انداز تالار شیشه‌ای نیز افزود : هر چند از ابتدای سال جاری تا به امروز بورس با اندکی نوسان همراه بوده است اما رشدهای صعودی معاملات، قیمت سهام و بازده بورس با سرعت و حجم بیشتری نسبت به روزهای منفی در بازارسهام در جریان است و در سویی دیگر گزارش های ۳ ماهه شرکت های بورسی نیز نشان می‌دهد که ناشران تحلیل و برآیند متعادلی از وضعیت اقتصادی دارند که در بودجه ریزی آن ها نیز قابل مشاهده است.

حرکت بورس تا پایان۶ ماه ابتدای سال

وی در ادامه افزود : بر همین اساس بازارسهام در میان مدت و حداقل تا پایان شش ماه ابتدای سال جاری با رونق نسبی و ادامه دار مواجه خواهد شد مگر آن که با شوک های تازه ترین در این بازار مواجه شویم تا بتواند مسیر بورس را متحول کند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

۳۰۰۰هزار مددجوی  زنجانی دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند

زنجان-۸ هزار و۵۴۷نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان واجد شرایط  دریافت دفترچه بیمه  سلامت هستند .

 • 8

امضای تفاهم‌نامه باشگاه مشتریان بانک سپه با کارگزاری بانک

باشگاه مشتریان بانک سپه در بخش «شرکای تجاری» با شرکت کارگزاری بانک سپه تفاهم نامه امضاء کرد.

 • 14

ایراد از نظام توزیع است نه ارز دولتی

حذف یا اختصاص ارز 4200 تومانی یا همان ارز دولتی به کالاهای اساســی موضوعی است که بارها مورد چالش بســیاری از اقتصاددانان کشور قرار گرفته است؛ ارزی که سال گذشته نه تنها به کاهش بهای اقلام مورد نیاز و ضروری مــردم کمک نکرد بلکه بــا همان قیمتها یا قیمت‌هایی به نسبت بالاتر از نرخ دولتی اعلام شــده به ...

 • 10

رشد پله‌ای در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 27

مروری بر تجارب جهانی

میثم رادپور /کارشناس اقتصادی ...

 • 35

ظهور قدرت‌های انحصاری؟

دکتر سجاد برخورداری/ هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ...

 • 41

الزامات موفقیت

موسی شهبازی غیاثی/ کارشناس اقتصادی ...

 • 38

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 9

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 7

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 38

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 37

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 36

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 34

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 33

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 39

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 32

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 33

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 29