بورس بر مدار تعادل

بورس بر مدار تعادل

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات بازار سهام تحت تاثیر رکود حاکم بر اقتصاد کشور در یک شرایط متعادل قرار دارد.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 0:44

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

علیرضا محمدپور در گفتگو با ایبِنا در خصوص وضعیت کنونی بازار سرمایه گفت : پس از برگزاری فصل مجامع و با توجه به اینکه خبر خاصی در عرضه بین‌المللی و مناسبات سیاسی به عنوان محرک بازار سرمایه وجود ندارد، طبیعی است که معاملات این بازار نیز تحت تاثیر رکود حاکم بر اقتصاد کشور از تب و تاب خاصی برخوردار نباشد.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که با وجود این توضیحات، چرا شاهد رشد شاخص بورس در روزهای گذشته و صعود شاخص بورس به تاریخی‌ترین قله فتح شده از زمان راه‌اندازی بورس تاکنون هستیم؟ اظهار داشت: به هر حال در هر مقطع زمانی ممکن است شرکت‌های مختلف و تک سهم‌ها تحت تاثیر عوامل مختلف داخلی و خارجی سودآور و یا متضرر شوند.

بر این اساس این روزها در بازار سهام شاهد این هستیم که تک سهم‌های بزرگ و کوچک نقش بسزایی در رشد شاخص بورس دارند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به کلیت بازار سرمایه، شاهد کف‌سازی محکمی از شاخص بورس در کانال ۲۵۰ هزار واحد هستیم، افزود: در بازار سرمایه شرکت‌های مختلفی به لحاظ حجم و اندازه حضور دارند و اثرات این شرکت‌ها بر شاخص بورس نیز متفاوت است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد:  موضوع دیگری که در خصوص بازار سهام می‌توان به آن اشاره کرد این است که با وجودی که این روزها این بازار به تعادل رسیده و رشد خوبی را نیز از ابتدای امسال تاکنون داشته، تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله رکود حاکم بر سایر بازارها و نیز عدم جذابیت نرخ سود بانکی، حجم و ارزش معاملات از سطح قابل قبولی برخوردار است.

وی گفت: بر این اساس سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه به دنبال بهانه‌ای برای دادوستد سهام و بازگشت رونق در معاملات این بازار هستند. محمدپور در خصوص این موضوع که این محرک‌ها چه مواردی می‌توانند باشند، اذعان داشت: شاید مهم‌ترین این عوامل خبرهای مثبتی باشد که می‌تواند از روند اجرای برجام و مسایل سیاسی منتشر شود. ضمن اینکه اگر حقوقی‌های بازار هم تا حدودی از حجم عرضه‌های خود کم کنند، در ورزهای پیش رو نیز شاهد رشد بیشتر قیمت‌ها و شاخص بورس خواهیم بود.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7