بورس اوراق بهادار تهران در دور رکوردزنی / شاخص کل 7087 واحد رشد کرد

بورس اوراق بهادار تهران در دور رکوردزنی / شاخص کل 7087 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه با افزایش 7087 واحد به رکورد 384 هزار و 99 واحد دست یافت.

چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 23:28

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

قدس آنلاین: بورس اوراق بهادار تهران که از هفته پیش روی دور رکوردزنی قرار گرفته است، امروز نیز رکورد جدیدی به دست آورد و با جهش 7087 واحد به رقم بی‌سابقه 384 هزار و 99 واحد رسید. 

امروز شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 1518 واحد به رقم 121 هزار و 488 واحد رسید. 

برخی کارشناسان دلیل رکوردشکنی  بورس اوراق بهادار تهران را هجوم نقدینگی سرگردان در بازار به بورس دانسته‌اند که در غیاب رونق بازارهای موازی مانند مسکن، املاک، طلا، سکه و ارز به ناچار راهی بورس شده و مردم می‌خواهند با سرمایه‌گذاری در بورس علاوه بر تلاش برای حفظ ارزش سرمایه‌های خود، سودی نیز از رهگذر این سرمایه‌گذاری و مشارکت در اقتصاد کشور به دست آورند.

وظیفه مدیران شرکت‌های حاضر در بورس سنگین‌تر شده و باید با طرح‌های توسعه‌ای و رونق تولید پاسخ مناسبی از جمله سود مناسب به سهام و تولید بیشتر به سرمایه‌گذاران بورس بدهند، زیرا سرمایه‌گذاری در بورس علاوه بر خاصیت شفاف بودن معاملات منصفانه بودن و نقد شوندگی باعث مشارکت مردم در اقتصاد و افزایش تعلق اجتماعی در جامعه و مشارکت جمعی در سرمایه‌گذاری می‌شود. 

امروز معامله‌گران بورس بیش از 5.1 میلیارد ورقه سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 651 هزار معامله و به ارزش 3216 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 1400 تریلیون تومان رسید.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با افزایش 1896 واحد به رقم 102 زهار و 770 واحد رسید، شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با  افزایش 1013 واحد به رقم 81 هزار و 135 واحد رسید. 

شاخص آزاد شناور با افزایش 7976 واحد به رقم 453 هزار و 712 واحد رسید. 

شاخص بازار اول بورس با  افزایش 6 هزار و 176 واحد به رقم 275 هزار و 186 واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس با افزایش 9805   واحد  به رقم  799 هزار و 13 واحد رسید. 

امروز عمده نمادهای بورسی در تقویت شاخص کل موثر بودند که از جمله می‌توان به نماد شرکت‌های فولاد مبارکه، ملی مس، پالایش نفت بندرعباس،‌صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، صنعتی و معدنی چادرملو، سرمایه‌گذاری ا مید و معدنی گلگهر بوده‌اند. 

نمادهای پربیننده در بورس تهران شامل بانک ملت به قیمت هر سهم 6169 ریال، بانک تجارت 482 ریال، نماد سایپا ، ماشین‌سازی اراک، بانک اقتصاد نوین، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران و نوش مازندران بودند. 

به گزارش فارس، امروز در پایان معاملات فرابورس ایران شاخص کل 83 واحد رشد کرده و به رقم 5030 واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از 289 تریلیون تومان رسید. 

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از 2.1 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالی 353 هزار معامله و به ارزش 7هزار و 327 میلیارد تومان داد و ستد کردند که ارزش معاملات فرابورس امروز حدودا دو برابر ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران بوده است. 

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن اصفهان، مادیران، سیمان هرمزگان و سنگ آهن گهرزمین بوده‌اند همچنین نماد تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

امروز نمادهای پربیننده شامل ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ فارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، کشاورزی و دامپروری بینالود و گروه کارخانجات صنایع تبرک بوده ‌اند. 

امروز همچنین با پیام ناظر بازار تعدادی از نمادهای بورسی دچار وقفه معاملات یا توقف نماد ، بازگشایی نماد و یا مشمول حراج شدند. با پیام ناظر بازار امروز وقفه معاملاتی در نماد سیمان قائن، سیمان بهبهان، سیمان داراب روی داد.

در پیام دیگری نماد پارس سوئیچ متوقف شد و در پیام دیگری بازگشایی نماد سرمایه‌گذاری بوعلی، معادن بافق انجام شد، در پیام دیگری وقفه معاملاتی نماد سیمان خزر و سرمایه‌گذاری امید انجام شد.

همچنین در پیام دیگری بازگشایی نماد معاملاتی هلدینگ داروپخش انجام شد حراج مجدد معاملاتی نماد حق تقدم سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان ، وقفه معاملاتی نماد صنایع بهشهر انجام شد. 

وقفه معاملات سیمان فارس نو، وقفه معاملات نماد توریستی و رفاهی آبادگران ایران و همچنین نماد پالایش نفت بندرعباس،‌سیمان مازندران، سیمان شرق، سیمان تهران، شرکت سپنتا، شرکت کاغذسازی کاوه، شرکت جوشکاب یزد انجام شد. 

در پیام دیگری از ناظر بازار حراج مجدد نمادهای حق تقدم سیمان هرمزگان و خاک چینی ایران صورت گرفت. وقفه معاملات نماد سیمان فارس و خوزستان و سرمایه‌گذاری پارس توشه انجام شد. 

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

گام تازه پذیرش شرکت‌های استانی در تالار شیشه‌ای

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از آغاز عملیات اجرایی برای پذیرش شرکت‌های استانی در بورس و کشف قیمت دارایی آنها در آینده نزدیک خبر داد.

 • 9

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در انتظار موافقت شورای عالی بورس

نایب ‌رییس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در بورس بین‌الملل گفت: تمامی مدارک راه‌اندازی بورس بین‌الملل منطبق بر استانداردهای لازم تهیه‌شده و در انتظار موافقت شورای عالی بورس است.

 • 10

نقدینگی بالا مانع از افت شاخص است

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم ورود و حضور نقدینگی در تالار شیشه‌ای گفت: تا مادامی که نقدینگی در این بازار حضور داشته باشد، نباید منتظر افت شدید شاخص بورس و ریزش قیمت‌ها بود.

 • 9

اعلام جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس»

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای، جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس» را اعلام کرد.

 • 9

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 12

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 19

اعلام برندگان "جشنواره همراه شهر" بانک شهر

نخستین "جشنواره همراه شهر" بانک شهر با هدف جلوگیری از شیوع ویروس" کرونا" و حفظ سلامت سرمایه های انسانی فعال در شعب و ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، برگزار شد.

 • 11

اعلام برندگان "جشنواره همراه شهر" بانک شهر

نخستین "جشنواره همراه شهر" بانک شهر با هدف جلوگیری از شیوع ویروس" کرونا" و حفظ سلامت سرمایه های انسانی فعال در شعب و ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، برگزار شد.

 • 19

روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر شد

در چهارمین رخداد و جشنواره ملی بررسی مسائل و چالش‌های روابط عمومی با موضوع کرونا از روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی با اهدای لوح تقدیر شد.

 • 14

روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر شد

در چهارمین رخداد و جشنواره ملی بررسی مسائل و چالش‌های روابط عمومی با موضوع کرونا از روابط عمومی بانک توسعه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی با اهدای لوح تقدیر شد.

 • 13

تثبیت شاخص بورس در کانال ۱۶۰۰۰۰۰ واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۴۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۰۸ واحد رسید.

 • 10

اعلام ساعات کاری شعب و ادارات مرکزی بانک آینده از ۱۵ تیر

بانک آینده هم‌گام با نهادهای دیگر کشور با هدف حفظ سلامتی کارکنان و مشتریان بانک، ساعات کاری شعب و ادارات مرکزی خود را اعلام کرد.

 • 9

پیام تبریک مدیرعامل بانک شهر، به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاریها

مدیرعامل بانک شهر، فرارسیدن روز شهرداری ها و دهیاری ها را به شهرداران، دهیاران و تمامی کارکنان تلاشگر و خدوم در مدیریت شهری، تبریک گفت.

 • 11

‌بازدهی ٣٦٦ درصدی «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بورس در سال ٩٩

نماد «وبصادر» در ٦٤ روز کاری بازار سرمایه و از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣٦٦ درصد سود نصیب سهامداران کرد.

 • 13

اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین برگزار شد

اولین جلسه پایش عملکرد فصلی واحدهای ستادی بانک کارآفرین با موضوع تحقق برنامه‌های عملیاتی و توسعه‌ای، با هدف پاسخگویی واحدها در خصوص میزان تحقق اهداف تعیین شده در برنامه دوساله برگزار شد.

 • 15

رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است

عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل رشد شاخص، افزایش حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه است و مردم به دنبال فرصت سرمایه‌گذاری برای حفظ ارزش پول در برابر تورم بودند.

 • 5

بانک صادرات بیش از ٢٨ هزار وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرد

بانک صادرات ایران تا نیمه تیرماه ٩٩ با پرداخت بیش از ١٤ هزار میلیار ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، زمینه ازدواج بیش از ٢٨ هزار نفر را فراهم کرد.

 • 15

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک صادرات

با اعلام بورس اوراق بهادار تهران، دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک صادرات آغاز شد.

 • 18

زمان معاملات ETF دولت تا اطلاع ثانوی تغییر کرد

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر زمان معاملات ETF دولت خبر داد.

 • 23

رشد ۷ رقمی شاخص بورس در ۶۷ روز معاملاتی

شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۶۷ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار رشد، بازدهی ۲۱۴ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

 • 18