آیفکس تا ارتفاع 871 واحدی بالا رفت

فرابورس ایران آخرین روز معاملاتی هفته جاری در اسفندماه را با دادوستد افزون بر 416 میلیون ورقه بهادار به ارزش 2 هزار و 136 میلیارد ریال پشت سر گذاشت.
  • پنجشنبه 26 اسفند 1395

اخبار => اخبار بورس

آیفکس تا ارتفاع 871 واحدی بالا رفت

به گزارش بینا ، شاخص کل رشد نزدیک به 5 واحدی را تجربه کرد و خود را تا ارتفاع 871 واحدی بالا کشید. در حالی که ماورن بیش از 3 واحد تاثیر منفی بر شاخص فرا بورس  داشت، نمادهای « میدکو »، « هرمز »، « دماوند » و « شراز » تا سطح حداکثر 3 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند و در نهایت برایند مثبت این نمادها موجب رشد نزدیک به 5 واحدی آیفکس شد.


در مجموع بازار اول و دوم سهامداران شاهد جابه جایی 88 میلیون سهم به ارزش 350 میلیارد ریال بودند.

نماد « حریل » در مجموع این دو بازار در حالی بیشترین حجم معاملات به میزان 12 میلیون سهم را شاهد بود که نماد « اپرداز » ، بیشترین ارزش دادوستد این سهام در رقم 44 میلیارد ریال را تجربه کرد.

از سوی دیگر دو نماد « بالاس » و « بپاس » در حالی نزدیک به 5 درصد رشد قیمتی را شاهد بودند که نمادهای « ثعمرا » و « شتوکا » تا سطح 5 درصد بالاترین افت قیمتی را به نام خود ثبت کردند.

امروز در این دو بازار شاهد بازگشایی نماد « حخزر » نیز بودیم. به این ترتیب نماد معاملاتی شرکت کشتیرانی دریای خزر پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، روز جاری بازگشایی شد.

در همین حال بازار پایه در مجموع سه تابلوی الف، ب و ج دادوستد 321 میلیون سهم به ارزش افزون بر 573 میلیارد ریال ثبت کرد. در این بازار به ترتیب نماد شرکت‌های تولی‌پرس و صنعتی دریایی ایران با بالاتین حجم و ارزش معاملات روبه رو شدند.

بازار اوراق با درآمد ثابت نیز کیزبان معامله 1.2 میلیون سهم به ارزش 1167 میلیارد ریال بود. اوراق مشارکت میدکو بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این بازار تجربه کرد.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام