اوراق بدهی جدیدی در بازار سرمایه پذیرش نمی‌شود - تسویه بدهی پیمانکاران

رییس سازمان بورس با بیان اینکه اوراق خزانه جدید، خارج از بورس و برای تسویه بدهی پیمانکاران منتشر می‌شود، گفت: اولویت ما بازار سهام و تامین مالی بخش خصوصی است.
  • چهارشنبه 4 اسفند 1395

اخبار => اخبار بورس

اوراق بدهی جدیدی در بازار سرمایه پذیرش نمی‌شود - تسویه بدهی پیمانکاران

به گزارش بینا , شاپور محمدی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره انتشار٨٥٠٠ میلیارد تومان اوراق خزانه گفت: این اوراق در بازار سرمایه پذیرش نخواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اوراق خزانه جدید، خارج از بورس و برای تسویه بدهی پیمانکاران منتشر می‌شود، افزود: من پیش از این نیز عنوان کردم، اولویت ما بازار سهام و تامین مالی بخش خصوصی است. نمی توان به مقوله شرکت ها و بازار سهام بی‌توجه بود و باید بازار بدهی کنترل شود.

اوراق بدهی جدیدی در بازار سرمایه پذیرش نخواهد شد

سخنگوی سازمان بورس با تاکید به ارجحیت بازار سهام به بازار بدهی، افزود: بازار بدهی اهرمی برای رشد و توسعه کشور است و دولت برای پرداخت بدهی‌های خود و انجام پروژه‌هایش برای استفاده از اوراق بدهی هیچ منع قانونی ندارد و می تواند از این ابزار مانند بخش خصوصی استفاده کند اما در اولویت های بعدی قرار دارد و این وظیفه ما است که ظرفیت بازار سهام را اعلام و برای تامین مالی دولت همه جوانب را در نظر بگیریم.

مدیر ارشد بازار سرمایه افزود: باید حد بهینه در انتشار این اوراق رعایت شود و سیاست‌گذاران با توجه به ظرفیت‌های بازار سرمایه می‌توانند به قانون‌گذار پیشنهاد دهند تا مسیری که به صلاح کشور است اجرایی شود.

به گفته رییس سازمان بورس به نظر می‌رسد با توجه به ظرفیت‌های سودآوری شرکت‌ها در بلند مدت، بازار سهام از جذابیت خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است و باید به بازار اوراق بدهی به عنوان مکمل سرمایه‌گذاری نگاه کرد. بازار سهام اولویت اصلی سازمان بورس است.

یادآور می‌شود سخنگوی سازمان بورس پیش از این در دیدار با نمایندگان خانه ملت، خواسته بود به دغدغه‌های سهامداران و فعالین بورس از جمله عرضه اوراق بدهی متناسب با ظرفیت های بازار سرمایه نگاه ویژه شود.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام