افزایش ۵۱ هزار واحدی شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت

افزایش ۵۱ هزار واحدی شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دومین هفته از نیم سال دوم، به روند صعودی ادامه داد.

چهارشنبه 21 مهر 1400 ساعت 3:5

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به گزارش خبرنگار ایبِنا، دومین هفته پاییز با رشد شاخص کل بورس همراه بود. به گونه ای که نماگر کل بورس برای دومین هفته پیاپی صعودی بود و در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد تثبیت شد. 

بررسی فراز و فرود شاخص کل بورس از ابتدای هفته تا پایان به گونه ای است که در نخستین روز هفته (شنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰) فعالان بازار همانند پایان نخستین هفته مهرماه، شاهد روند افزایشی شاخص کل بورس بودند. به گونه ای که در اولین روز هفته گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۹۷ واحدی معادل ۲.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۴۸۲  واحد رسید. در میان، بیشترین تاثیر در سبزپوشی نماگر بورس، از سوی نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، کچاد، کگل، پارسان و پارس بود. همچنین در این روز، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۶۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۵۰ هزار و ۶۷۱ نوبت معامله و به ارزش ۷۲ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در دومین روز هفته (یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰) شاخص کل بورس بازهم تقویت شد؛ به گونه ای که در پایان این روز، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۲۱۳ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد به یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۶۸۹ واحد رسید. در این میان،  نمادهای معاملاتی فارس، تاپیکو، ومعادن، پارسان، شپدیس و کچاد با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. از سوی دیگر، با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بازار سرمایه در هفته گذشته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۴۳۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۰۷ هزار و ۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۹  هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در سومین روز هفته (دوشنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰) نیز روند مثبت نماگر بورس تداوم یافت. به گونه ای که در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۰۳۶ واحدی معادل ۰.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۸۴  هزار و ۷۱۵ واحد رسید. در این روز، نمادهای معاملاتی فارس، شپنا، شبندر، شستا، خودرو و وبصادر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. این در حالی است که معامله‌گران بورس نیز در این روز ۵ میلیارد و ۸۹۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۴۹ هزار و ۷۶  نوبت معامله و به ارزش ۵۲ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در نهایت با تعطیلی بازار در چهارمین روز هفته، فعالان بورسی در آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰)، بازهم سبزپوشی شاخص کل بورس را نظاره گر بودند. به گونه ای که در ایستگاه پایانی دومین هفته مهرماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۰ واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۲ واحد رسید؛ روندی که تحت تاثیر مادهای معاملاتی شپنا، فارس، شپدیس، کگل، مبین و شبندر با بیشترین افزایش بود. همچنین در این روز، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۷۵۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۷۱ هزار و ۴۵۵ نوبت معامله و به ارزش ۶۷ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بنابراین با پایان فعالین چهار روزه بازار سرمایه در دومین هفته پاییز، شاخص کل بورس با رشد بیش از ۵۱ هزار واحدی همراه شد.

کدام صنایع در بازار این هفته مثبت بودند؟

در هفته‌ای که گذشت وسایل ارتباطی، شیمیایی، قند و شکر، ماشین‌آلات و تجهیزات، خودرو و قطعات، چند رشته ای صنعتی، فرآورده های نفتی، محصولات چرمی، فنی و مهندسی، کانه‌های فلزی، استخراج نفت، گاز جز اکتشافات، صنایع غذایی به‌ جز قند و شکر، استخراج ذغال سنگ، خرده فروشی، دارویی ها، بانک ها و موسسات اعتباری، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، فلزات اساسی، محصولات چوبی، بیمه و بازنشستگی، اطلاعات و ارتباطات، سایر واسطه‌گری‌های مالی و فنی و مهندسی جزو صنایع مثبت بازار بودند.

با نمادهای پُرتراکنش هفته آشنا شوید

در چهار روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای گروه دارویی برکت (برکت)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، معدنی دماوند (کدما)، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سپید ماکیان (سپید)، آریان کیمیاتک (کیمیاتک) و ایران‌خودرو (خودرو)  در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) را تبریک و تهنیت گفت.

 • 7

صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی

مدیر اداره نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی و نحوه فعالیت صندوق های املاک و مستغلات در بازار سرمایه خبر داد.

 • 3

بانک مسکن با تمام قوا برای خانه‌دار شدن هموطنان اقدام خواهد کرد

هدف بانک مسکن تسهیل در خانه دار شدن هموطنان است و در این راستا با تمام توان اقدام خواهد کرد و بزودی تمامی موانع رفع خواهد شد.

 • 8

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در موسسه ملل

به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به اینگونه مشاغل در موسسه اعتباری ملل تمدید شد.

 • 3

دارایی‌های بانک کارآفرین دو برابر شد

بررسی گزارش عملکرد شش ماهه نخست سال جاری بانک کارآفرین نشان می‌دهد که دارایی‌های این بانک در مقایسه با شش ماهه ابتدای سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته است.

 • 8

بانک کارآفرین ۷۵ درصد بیشتر از پارسال تسهیلات داد

بررسی گزارش شش ماهه ابتدای سال جاری نشان می‌دهد که بانک کارآفرین در این مدت ۷۵ درصد رشد در بخش اعطای تسهیلات داشته است.

 • 8

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعب و واحدهای ستادی

بانک سرمایه در خصوص ساعت کاری شعب سراسر کشور و واحدهای ستادی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 • 6

کاهش ۲۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز آبان

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۸۶۸۸ واحدی معادل ۲ درصد به یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۹۰ واحدی به ۱۹ هزار و ۹۵۷ واحد رسید.

 • 8

تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا ۲ هفته دیگر تعیین می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برآورد ما این است که حدود ۱۰ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت هستند و تکلیف آن‌ها تا دو هفته دیگر در مجلس مشخص می‌شود.

 • 6

افزایش دارایی‌های بانک تجارت در پایان شهریورماه ۱۴۰۰

اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی (حسابرسی نشده) میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال بانک تجارت در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 11

تمرکز زدایی از بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار قرار دارد

وزیر اقتصاد گفت: ما به دنبال تغییر و تحول در وضعیت اقتصادی کشور هستیم و این کار با تمرکز زدایی در بودجه ۱۴۰۱ انجام خواهد گرفت.

 • 7

معاملات بورس فردا طبق روال عادی انجام می‌شود

مدیریت روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: معاملات بورس اوراق بهادار تهران فردا(شنبه) طبق روال عادی انجام می شود.

 • 13

افزایش همسویی بازار پول و سرمایه با حضور صالح‌آبادی

عضو شورای‌عالی بورس گفت: قانون‌گذار رییس بانک مرکزی را عضو شورای عالی بورس قرار داده تا سیاست‌های بانک مرکزی همسو با بورس باشد که برخلاف دوره‌های گذشته با حضور دکتر صالح‌آبادی این هدف تقویت خواهد شد.

 • 18

دسترسی آسان به خدمات بانکی با موبایل بانک رفاه

ورود تکنولوژی و فناوری‌های نوین به سیستم بانکی کشور سبب شده است تا هم مشتریان و هم مدیران بانک‌ها استفاده و بهره برداری از ابزارهای جدید بانکی را در دستور کار خود قرار دهند.

 • 20

بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می‌کند

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و آموزش همگانی به منظور پیشگیری از سوء استفاده در فضای مجازی، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" را برگزار می‌کند.

 • 18

تجارت ۱۶ میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان شانگهای

سخنگوی گمرک از تجارت ۱۶ میلیارد دلاری ایران با اعضای پیمان شانگهای در نیمه نخست امسال خبر داد.

 • 21

موتفقت بانک مرکزی با ارتقای موسسه اعتباری ملل به بانک

بانک مرکزی طی نامه ای موافقت خود را با ارتقاء موسسه اعتباری ملل به بانک ملل، منوط به تعهد هیئت مدیره موسسه در خصوص اقدامات اعلام شده ظرف مدت شش ماه را اعلام کرد.

 • 28

بازدهی منفی شاخص کل بورس در آخرین روز کاری مهرماه

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳۱۲۵ واحدی معادل ۰.۹۱ درصد به یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۳۷۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۳۱ واحدی به ۲۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید.

 • 36

تامین دومین ماه مخارج دولت بدون استقراض از بانک مرکزی

رئیس جمهور اعلام کرد: برای دومین ماه متوالی زمینه پرداخت حقوق و تامین هزینه‌های جاری دولت بدون استقراض از بانک مرکزی فراهم شد.

 • 30

قدردانی مسئولان ارشدنیروی انتظامی استان ایلام ازمدیرعامل بانک ملت

مسئولان ارشد نیروی انتظامی استان ایلام با ارسال لوح سپاسی، از مدیرعامل بانک ملت سپاسگزاری کردند.

 • 33