افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس

افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از ۲۰۰۰ واحدی به ۱۶۰ هزار و ۷۷۴ واحد رسید.

یکشنبه 9 دی 1397 ساعت 16:14

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می دهد که شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۳۳۰ واحد رشد معادل ۱.۴۷ درصد به ۱۶۰ هزار ۷۷۴ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۷۷ واحد افزایش معادل ۱.۴۷ درصد به ۴۶ هزار ۷۳۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۲۰ واحد رشد معادل ۰.۸۱  درصد به ۲۷ هزار و ۴۷۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۵۴ واحد افزایش، معادل ۰.۸۱ درصد به ۱۹ هزار و ۳۴۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۱۸۹ واحد رشد، معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۷۴ هزار و ۲۲۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۳۳ واحد افزایش معادل ۱.۴۰ درصد به ۱۱۸ هزار ۱۷۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۰۴۳ واحد رشد معادل ۱.۵۹ درصد، به ۳۲۱ هزار و ۵۶۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « پارس با ۱۹۸ واحد، شپنا با ۱۷۴ واحد،  فولاد با ۱۴۲ واحد، پارسان با ۱۴۱ واحد، شبندر با ۱۴۰ واحد، شتران با ۱۳۹ واحد، و تاپیکو با ۱۳۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « محصولات کاغذ با ۱۳۹۸ واحد صعود معادل ۷.۱۰ درصد به ۲۱ هزار و ۱۰۰ واحد، فرآورده های نفتی با ۲۴۴۵۷ واحد افزایش معادل ۴.۰۶ درصد به ۶۲۷ هزار و ۳۶۷ واحد، فنی مهندسی با ۴۰ واحد صعود معادل ۳.۷۲ درصد به یک هزار و ۱۱۹ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۱۵ واحد رشد معادل ۳.۶۰ درصد به ۴۶۵ واحد، شیمیایی با ۲۲۸ واحد افزایش، معادل ۲.۲۳ درصد به ۱۰ هزار و ۴۷۸ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۳۱۴  واحد رشد معادل ۱.۹۵ درصد به ۱۶ هزار و ۴۱۹ واحد، انتشار و چاپ با (۶۹۴۴) واحد کاهش معادل (۲.۲۲) درصد به ۳۰۵ هزار و ۳۵۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «چکاران، تایرا، ونفت، شیران، شفارس، رتکو و شاملا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غمهرا، کدما، پدرخش، کخاک، خمحور، کساپا و سغرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نماد

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «سنگ آهن گوهر زمین، پخش البرز، سیمان کردستان، کارتن ایران، سازه پویش، شوکوپارس، صندوق سرمایه ‌گذاری مسکن شمال غرب، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران و حق تقدم خرید آن، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، سیمان فارس و خوزستان» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بورس تهران، مواد ویژه لیا، کشت و صنعت دشت خرمدره، نیرو کلر، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سیمان مجد خواف، سایر اشخاص بورس کالا، کی‌بی‌سی، حق تقدم استفاده نشده سرمایه‌گذاری نیرو، سالمین و حفاری شمال» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۴۶ هزار و ۶۳۵ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۹۸۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۵ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۱۰ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دلار ۱۲۹۹۰ تومان شد

قیمت دلار در صرافی‌ های بانک‌ها ۱۲هزار و ۹۹۰ تومان تعیین شده است.

 • 2

بهبود اقتصاد با قطع بندناف درآمدهای نفتی ممکن است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور با قطع شدن بند ناف درآمدهای نفتی امکان پذیر است.

 • 2

بیشترین شکایت در قصور پزشکی در حوزه جراحی زنان و زایمان است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با تشریح عملکرد این سازمان در یکسال گذشته بیشترین مورد شکایت در قصور پزشکی را در حوزه جراحی زنان و زایمان اعلام کرد.

 • 2

ارزش لیر ترکیه سقوط کرد

تهران - ایرنا - ترکیه پس از بحران ارزی در مرداد سال گذشته و سقوط ارزش لیر، بار دیگر شاهد سقوط پنج درصدی ارزش پول ملی خود شد.

 • 3

مردم از اتصال به وای‌فای اماکن ناشناس خودداری کنند

تهران- ایرنا - معاون اجتماعی پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) نیروی انتظامی گفت: هموطنان و مسافران نوروزی سعی کنند برای جلوگیری از سوءاستفاده به خصوص در طول سفرهای نوروزی، از مودم‌های جیبی یا اینترنت همراه استفاده و از اتصال به وای‌فای اماکن ناشناس خودداری کنند.

 • 2

بازدید همتی از صرافی‌های تهران

براساس تصمیم بانک مرکزی صرافی‌های ملی، پارسیان، کارآفرین، رفاه، شهر، سینا، مسکن و تجارت طی امروز و فردا، نیازهای ارزی هموطنان را تأمین می‌کنند.

 • 2

آمریکا تعدادی از بانک های دولتی ونزوئلا را تحریم کرد

تهران – ایرنا – به گزارش خبرگزاری رویترز، یک روز پس از بازداشت دستیار ارشد رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، آمریکا تعدادی از بانک های دولتی این کشور را تحریم نمود.

 • 3

راهکار رییس بانک مرکزی درباره ارزان شدن ارز به نظر

اقتصادنیوز:‌ رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تعداد زیاد رانت‌خواران و اینکه با اعمال نفوذ از بانک‌ها وام گرفتند، اعلام کرد: هنوز هم نرخ ارز واقعی نیست ولی فشار روانی وجود دارد. اگر مردم وارد خرید و فروش ارز نشوند، نرخ‌ها به سرعت کاهش می‌یابد.

 • 2

آمریکا چندین بانک ونزوئلا را تحریم کرد

به دنبال بازداشت چندین نفر از مقامات دولت در سایه ونزوئلا، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه این کشور وضع کرد.

 • 2

پوند تقویت شد

به دنبال توافق سر تمدید مهلت برگزیت، ارزش پوند تقویت شد.

 • 3

افراد مجهول‌الهویه هویت‌یابی می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از هویت‌یابی افراد مجهول‌الهویه خبر داد و گفت: دست کم 2 ماه زمان نیاز است تا هویت این افراد شناسایی یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت جدیدی ایجاد شود.

 • 4

تحریم‌های جدید آمریکا علیه چند بانک ونزوئلا

واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه چند بانک ونزوئلا شامل "بانک توسعه اقتصادی و اجتماعی ونزوئلا" و چهار شرکت وابسته به آن اعمال کرد.

 • 1

خروج ۱.۲ تریلیون یورو دارایی ۷ بانک بزرگ از بریتانیا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: ۷ بانک بزرگ سرمایه‌گذاری در حدود ۱.۲ تریلیون یورو از دارایی‌های خود را از برگزیت به منطقه دیگری از اروپا انتقال خواهند داد.

 • 3

سقوط سنگین قیمت نفت با نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهان

درحالی‌که با تمرکز سرمایه‌گذاران به عدم پیشرفت مذاکرات تجاری و داده‌های اقتصادی هشداردهنده آلمان و آمریکا، نگرانی از کند شدن شدید اقتصاد جهانی و کاهش تقاضای نفت تشدید شد، قیمت نفت سقوط کرد.

 • 3

جمهوری اسلواکی به دانشجویان دکتری بورس تحصیلی می دهد

جمهوری اسلواکی به اساتید دانشگاهی، دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشگران برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ بورس تحصیلی می دهد.

 • 3

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

وزارت انرژی آمریکا ۴.۳۲ میلیون بشکه نفت شیرین از ذخایر نفت استراتژیک خود به ارزش بیش از ۲۸۵.۷ میلیون دلار که قیمت آن به طور میانگین ۶۶.۱۴ دلار در هر بشکه می‌شود را فروخته است.

 • 3

وزیر اسرائیلی به بحرین سفر می‌کند

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی اسرائیلی تاکید کرد که از وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی برای سفر به یک کشور حاشیه خلیج فارس دعوت به عمل آمده است.

 • 3

وزیر اقتصاد: اگر شرایط فعلی اقتصاد مدیریت نشود وضع بدتر می‌شود/

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایران گفت: اقتصاد کشور البته نه به آن شدت که گفته می‌شود شرایط سختی دارد و این شرایط سخت اگر مدیریت نشود ممکن که مراتب سختی آن بیشتر شود.

 • 9

وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک

یک روزنامه آمریکایی به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد ترامپ تا پیش از رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا دو میلیارد دلار از دویچه بانک آلمان وام دریافت کرده است.

 • 10