افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس

افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از ۲۰۰۰ واحدی به ۱۶۰ هزار و ۷۷۴ واحد رسید.

یکشنبه 9 دی 1397 ساعت 16:14

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می دهد که شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۳۳۰ واحد رشد معادل ۱.۴۷ درصد به ۱۶۰ هزار ۷۷۴ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۷۷ واحد افزایش معادل ۱.۴۷ درصد به ۴۶ هزار ۷۳۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۲۰ واحد رشد معادل ۰.۸۱  درصد به ۲۷ هزار و ۴۷۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۵۴ واحد افزایش، معادل ۰.۸۱ درصد به ۱۹ هزار و ۳۴۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۱۸۹ واحد رشد، معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۷۴ هزار و ۲۲۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۳۳ واحد افزایش معادل ۱.۴۰ درصد به ۱۱۸ هزار ۱۷۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۰۴۳ واحد رشد معادل ۱.۵۹ درصد، به ۳۲۱ هزار و ۵۶۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « پارس با ۱۹۸ واحد، شپنا با ۱۷۴ واحد،  فولاد با ۱۴۲ واحد، پارسان با ۱۴۱ واحد، شبندر با ۱۴۰ واحد، شتران با ۱۳۹ واحد، و تاپیکو با ۱۳۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « محصولات کاغذ با ۱۳۹۸ واحد صعود معادل ۷.۱۰ درصد به ۲۱ هزار و ۱۰۰ واحد، فرآورده های نفتی با ۲۴۴۵۷ واحد افزایش معادل ۴.۰۶ درصد به ۶۲۷ هزار و ۳۶۷ واحد، فنی مهندسی با ۴۰ واحد صعود معادل ۳.۷۲ درصد به یک هزار و ۱۱۹ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۱۵ واحد رشد معادل ۳.۶۰ درصد به ۴۶۵ واحد، شیمیایی با ۲۲۸ واحد افزایش، معادل ۲.۲۳ درصد به ۱۰ هزار و ۴۷۸ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۳۱۴  واحد رشد معادل ۱.۹۵ درصد به ۱۶ هزار و ۴۱۹ واحد، انتشار و چاپ با (۶۹۴۴) واحد کاهش معادل (۲.۲۲) درصد به ۳۰۵ هزار و ۳۵۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «چکاران، تایرا، ونفت، شیران، شفارس، رتکو و شاملا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غمهرا، کدما، پدرخش، کخاک، خمحور، کساپا و سغرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نماد

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «سنگ آهن گوهر زمین، پخش البرز، سیمان کردستان، کارتن ایران، سازه پویش، شوکوپارس، صندوق سرمایه ‌گذاری مسکن شمال غرب، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران و حق تقدم خرید آن، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، سیمان فارس و خوزستان» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بورس تهران، مواد ویژه لیا، کشت و صنعت دشت خرمدره، نیرو کلر، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سیمان مجد خواف، سایر اشخاص بورس کالا، کی‌بی‌سی، حق تقدم استفاده نشده سرمایه‌گذاری نیرو، سالمین و حفاری شمال» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۴۶ هزار و ۶۳۵ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۹۸۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۵ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۱۰ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت خرید دلار در بانک‌ها امروز ۹۷/۱۱/۰۳

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۴۳۶ تومان تعیین شد.

 • 10

هر سهم "لوتوس" ۲۰۵۰ ریال کشف قیمت شد

در جریان عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان هر سهم این شرکت امروز در بورس اوراق بهادار ۲۰۵۰ ریال کشف قیمت شد.

 • 4

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۱۱/۰۰۳

قیمت دلار در صرافی‌های بانک ها با کاهش نسبت به نرخ دیروز، ۱۱ هزار و ۵۴۰ تومان تعیین شده است.

 • 6

حباب سکه ۴۷۰ هزار تومان شد

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر، گفت: حباب سکه به ۴۷۰ هزار تومان رسیده است.

 • 1

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۱/۰۳

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان رسید.

 • 13

عربستان به‌دنبال سرمایه‌گذاری‌ در بخش گاز آمریکاست

شرکت آرامکوی عربستان بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا به‌دنبال جذب منابع گاز طبیعی در آمریکا است و امیدوار است بتواند میلیاردها دلار در آن منطقه سرمایه‌گذاری کند.

 • 6

چطور بدون انتظار وام مسکن 160 میلیون تومانی بگیرید

بانک مرکزی راه‌کار جدیدی برای پرداخت وام مسکن بدون نیاز به انتظار ارائه کرد.

 • 2

نوسانات جزئی نرخ ارز/قیمت دلاردرصرافی‌های بانکی به۱۱۵۴۰تومان رسید

امروز بازار ارز روند حرکت خود را با نوسانات جزئی در صرافی‌های غیربانکی ادامه داد و نرخ فروش هر دلار آمریکا در صرافی‌ بانکها، به ۱۱ هزار و ۵۴۰ تومان رسیده است.

 • 5

قیمت سکه طرح جدید افت کرد/نرخ به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز (چهارشنبه سوم بهمن ماه) با کاهش نسبت به روز گذشته، به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید.

 • 7

پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

با تغییر نحوه محاسبه سود سپرده‌های کوتاه مدت از روزشمار به ماه‌شمار، این نگرانی ایجاد می‌شود که شاید برخی منابع از بانک‌ها خارج و حتی وارد بازار ارز شود، اما دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی معتقد است که این‌گونه پول‌ها قابلیت ورود به بازار ارز را ندارد، اما در عین حال پیشنهاد ایجاد سپرده‌ ...

 • 7

بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

بررسی عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۷ نشان می‌دهد که سهم وام ازدواج از این تسهیلات ۵۵ درصد کل بوده و تا نیمه دی ماه سال‌جاری، ۸۳۹ هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند.

 • 5

ایسر لپ تاپ های ارزان عرضه کرد

شرکت ایسر از عرضه دو نوع لپ تاپ از نوع کروم بوک خبر داد که هر دو دارای نمایشگرهای ۱۲ اینچی بوده و مجهز به سیستم عامل تحت وب کروم گوگل هستند.

 • 4

زنگنه: چاه اکتشافی در جزیره مینو به نفت رسید

وزیر نفت از دستیابی به نفت با کیفیت در چاه اکتشافی جزیره مینو و در منطقه آبادان خبر داد.

 • 5

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

بانک کارگشایی از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از ۳۶۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه و بیش از ۵۱ هزار فقره تسهیلات جعاله پرداخت کرده است.

 • 5

کشف یک حلقه چاه نفتی جدید در آبادان/ بارها گفته‌ام اطلاعات میزان تولید نفت را نمی‌دهم

وزیر نفت از کشف یک چاه جدید در آبادان خبر داد و گفت: این کشف ما را امیدوارتر کرده است و تمام سعی ما اکتشاف در آبادان است.

 • 2

حجم روابط تجاری روسیه-ژاپن به رکورد ۲۰ میلیارد دلار رسید

وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: حجم روابط تجاری مسکو-توکیو در سال گذشته میلادی با ۲۰ درصد افزایش به ۲۰ میلیارد دلار رسید.

 • 4

وزیر نفت: چاه اکتشافی جزیره مینو به نفت رسید

وزیر نفت گفت: در چاه اکتشافی جزیره مینو در عمق 3 هزار و 770 متری به نفت رسیدیم.

 • 4

افزایش ۲۵۰ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری در چین

بانک «یو بی اس» سوئیس اعلام کرد: با توجه به بررسی شاخص‌ها چین در چند ماه آینده ۲۵۰ میلیارد دلار بیشتر سرمایه‌گذاری جذب می‌کند.

 • 4

امضای تفاهم‌نامه بورس تهران با ۱۲ بورس دنیا

مدیرعامل بورس تهران با اعلام اینکه بورس تهران با ۱۲ بورس از جمله بورس شانگهای تفاهم نامه امضا کرد گفت: تقویت ارتباط و انتقال تجربه از اهداف اصلی این تفاهم نامه است.

 • 5