افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس

افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از ۲۰۰۰ واحدی به ۱۶۰ هزار و ۷۷۴ واحد رسید.

یکشنبه 9 دی 1397 ساعت 16:14

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می دهد که شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۳۳۰ واحد رشد معادل ۱.۴۷ درصد به ۱۶۰ هزار ۷۷۴ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۷۷ واحد افزایش معادل ۱.۴۷ درصد به ۴۶ هزار ۷۳۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۲۰ واحد رشد معادل ۰.۸۱  درصد به ۲۷ هزار و ۴۷۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۵۴ واحد افزایش، معادل ۰.۸۱ درصد به ۱۹ هزار و ۳۴۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۱۸۹ واحد رشد، معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۷۴ هزار و ۲۲۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۳۳ واحد افزایش معادل ۱.۴۰ درصد به ۱۱۸ هزار ۱۷۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۰۴۳ واحد رشد معادل ۱.۵۹ درصد، به ۳۲۱ هزار و ۵۶۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « پارس با ۱۹۸ واحد، شپنا با ۱۷۴ واحد،  فولاد با ۱۴۲ واحد، پارسان با ۱۴۱ واحد، شبندر با ۱۴۰ واحد، شتران با ۱۳۹ واحد، و تاپیکو با ۱۳۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « محصولات کاغذ با ۱۳۹۸ واحد صعود معادل ۷.۱۰ درصد به ۲۱ هزار و ۱۰۰ واحد، فرآورده های نفتی با ۲۴۴۵۷ واحد افزایش معادل ۴.۰۶ درصد به ۶۲۷ هزار و ۳۶۷ واحد، فنی مهندسی با ۴۰ واحد صعود معادل ۳.۷۲ درصد به یک هزار و ۱۱۹ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۱۵ واحد رشد معادل ۳.۶۰ درصد به ۴۶۵ واحد، شیمیایی با ۲۲۸ واحد افزایش، معادل ۲.۲۳ درصد به ۱۰ هزار و ۴۷۸ واحد، چند رشته ای صنعتی با ۳۱۴  واحد رشد معادل ۱.۹۵ درصد به ۱۶ هزار و ۴۱۹ واحد، انتشار و چاپ با (۶۹۴۴) واحد کاهش معادل (۲.۲۲) درصد به ۳۰۵ هزار و ۳۵۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «چکاران، تایرا، ونفت، شیران، شفارس، رتکو و شاملا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غمهرا، کدما، پدرخش، کخاک، خمحور، کساپا و سغرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نماد

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «سنگ آهن گوهر زمین، پخش البرز، سیمان کردستان، کارتن ایران، سازه پویش، شوکوپارس، صندوق سرمایه ‌گذاری مسکن شمال غرب، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران و حق تقدم خرید آن، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، سیمان فارس و خوزستان» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بورس تهران، مواد ویژه لیا، کشت و صنعت دشت خرمدره، نیرو کلر، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سیمان مجد خواف، سایر اشخاص بورس کالا، کی‌بی‌سی، حق تقدم استفاده نشده سرمایه‌گذاری نیرو، سالمین و حفاری شمال» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱۴۶ هزار و ۶۳۵ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۹۸۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۵ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۱۰ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 15

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از شعب استان خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون به همراه فتاحی عضو هیئت‌مدیره و هیئت همراه از مدیریت شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی و شعب مرکزی بیرجند، شعب جمهوری و باجه شهید رجائی بازدید کرد.

 • 7

رکوردی جدید در کارنامه بورس تهران/ رشد قیمت بیش از ۸۰ درصد نمادهای معاملاتی

شاخص کل بورس تهران امروز نیز به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد و توانست با ثبت رشد ۵۱۰۸ واحدی که بیشترین میزان رشد این نماگر در یک ماه اخیر به شمار می‌رود، ضمن عبور از قله تاریخی این بازار، در میانه کانال ۲۴۲ هزار واحدی جای گیرد.

 • 17

فروش نیم میلیون دلاری کتاب داروین

نسخه‌ای از کتاب «خاستگاه گونه‌ها» نوشته «چارلز داروین»‌ زیست‌شناس و زمین‌شناس انگلیسی در یک حراجی به قیمت  ۵۰۰,۰۷۵ دلار فروخته شد.

 • 15

دستورالعمل فروش تعهدی تصویب شد

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار، از تدوین دستورالعمل فروش تعهدی و تصویب آن در هیات مدیره سازمان بورس خبر داد.

 • 14

چرا ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف نشد؟

ارز دولتی از واردات کالاهای اساسی حذف نشد، اما هنوز مشخص نیست که این ارز صرف واردات چه کالاهایی می‌شود و ممکن است ارائه یارانه مستقیم به کالاهای اساسی به جای اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی، بیشتر به روند تعدیل قیمت‌ها کمک کند.

 • 22

افزایش واردات گوشت قرمز علیرغم حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی

آمار رسمی نشان می دهد علیرغم حذف ارز دولتی برای واردات گوشت قرمز اما میزان واردات این ماده پروتئینی در سه ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۳۷درصد رشد کرده است.

 • 18

زیان انباشته ۶ بانک افزایش یافت

بر اساس این گزارش، زیان انباشته بانک های دی با ۸۹ درصد، صادرات با ۱۰ درصد، سرمایه با ۶۳ درصد، پست بانک با ۳۰ درصد ، اقتصاد نوین با ۳۷ درصد و مهر اقتصاد با ۲۷۰ درصد افزایش مواجه شده اند.

 • 19

نرخ دلار همچنان در کانال ۱۳ هزار تومانی/قیمت به ۱۳۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا امروز دوشنبه ۳ تیرماه ۹۸ در صرافی‌های بانکی، همچون دیروز در محدوده ابتدایی کانال ۱۳ هزار تومانی قرار دارد و نرخ به ۱۳۲۰۰ تومان رسیده است.

 • 14

گلایه‌های تند نماینده مجلس از رئیس جمهور

احد آزادیخواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، از رئیس جمهور درباره ۱۴ میلیارد دلار بودجه برای کالاهای اساسی و اجرای اضافه حقوق کارمندان گلایه کرد.

 • 13

رفتار کارکنان تصویر بانک را در ذهن مشتریان می سازد

مدیرعامل بانک دی در بازدید از شعب کرمان و یزد بر اهمیت مشتری مداری کارکنان در نگهداشت مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید تاکید کرد.

 • 21

درخواست پکن برای مصالحه آمریکا و چین در مذاکرات تجاری

معاون وزیر بازرگانی چین در آستانه دیدار میان رؤسای جمهور آمریکا و چین در نشست هفته جاری سران گروه ۲۰ در ژاپن، اعلام کرد هر دو کشور باید در مذاکرات تجاری سازش کنند.

 • 19

شرط خرج کردن ارز ۴۲۰۰ تومانی‌ بانک‌ها/ سازمان حسابرسی، حساب‌کشی می‌کند

طبق قانون، بانک‌ها می‌توانند ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص یافته‌شان را با حاشیه سود به افراد معرفی شده بانک مرکزی یا در کالاهای غیر اساسی با نرخ نیمایی خرید و فروش کنند. بر این اساس قرار است تمام ارزهای تخصیص یافته به بانک‌ها به ریز توسط سازمان حسابرسی کشور بررسی شود.

 • 24

گره فقر کورتر شد

بر اساس گزارش مرکز آمار، هزینه خانوار در سال جاری نسبت به سال گذشته، ۵۰ درصد افزایش یافته است

 • 18

قیمت سکه طرح جدید ۳تیر۹۸ به ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید، امروز دوشنبه ۳ تیر ۹۸ به ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید.

 • 12

آخرین وضعیت توقف نمادها در تالار شیشه‌ای

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران درباره آخرین وضعیت نمادهای معاملاتی متوقف در بورس گفت: نماد متوقف قدیمی مربوط به شرکت کنتورسازی است و یکسری از نمادهای متوقف مربوط به بانک‌های ادغامی است.

 • 15

واردات تلفن همراه از کانال های رسمی انجام می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوءاستفاده توزیع کنندگان تلفن همراه به دلیل عدم اتصال گمرک و ناجا به سامانه دولت الکترونیک در یک مقطع زمانی خبر داد و گفت: در حال حاضر واردات تلفن همراه از کانال‌های رسمی انجام می‌شود.

 • 22

نرخ رسمی ۴۷ نوع ارز/افزایش قیمت یورو و پوند

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز سوم تیر ۹۸ اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۲ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز یکشنبه افزایش و قیمت ۱۵ واحد پولی کاهش یافت.

 • 15

افزایش قدرت خرید مسکن با تسهیلات بانک ملی ایران

بانک ملی ایران این فرصت را فراهم کرده است تا با برخورداری همزمان از سود سپرده و تسهیلات خرید و ساخت مسکن، کلید خانه آروزهایتان را در دست بگیرید.

 • 27

رشد ۴۷۱ درصدی ارزش معاملات در بورس کرمانشاه

کرمانشاه_ مدیرعامل بورس منطقه‌ای کرمانشاه از رشد ۴۷۱ درصدی ارزش معاملات در بورس این استان خبر داد.

 • 22