افزایش ۱۲۰۰ واحدی نماگر بورس

افزایش ۱۲۰۰ واحدی نماگر بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی به ۱۶۹ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 20:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۲۰۵ واحد رشد معادل ۰.۷۲ درصد به ۱۶۹ هزار ۱۱۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۲ درصد به ۴۸ هزار ۹۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۸۲ واحد رشد معادل ۰.۵۸ درصد به ۳۱ هزار و ۵۸۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۲۷ واحد افزایش، معادل ۰.۵۸ درصد به ۲۲ هزار و ۸۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۸۳۹ واحد صعود، معادل ۰.۹۸ درصد به ۱۹۰ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۷۳ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد به ۱۲۷ هزار ۲۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵۲۷ واحد رشد معادل ۰.۴۷ درصد، به ۳۲۴ هزار و ۵۳۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد «فولاد با ۲۱۹ واحد، وبملت با ۱۶۹ واحد، تاپیکو با ۱۵۸ واحد، شپدیس با ۸۶ واحد و شپتنا با ۷۸ واحد و پارسان با ۷۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص های صنایع تالار شیشه ای نیز اکثرا با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « ذغال سنگ با ۱۷۰ واحد صعود معادل ۴.۸۴ درصد به ۳ هزار و ۶۸۹ واحد، سایر معادن با ۹۹۴ واحد افزایش معادل ۳.۶۸ درصد به ۲۸ هزار و ۵۸ واحد، حمل و نقل با ۱۱۳ واحد رشد معادل ۲.۴۹ درصد به ۴ هزار و ۶۴۸ واحد، بانک ها با ۱۹ واحد افزایش معادل ۲.۱۷ درصد به ۹۰۸ واحد، محصولات چوبی با ۳۰۹۲ واحد رشد، معادل ۲.۰۲ درصد به ۱۵۶ هزار و ۲۲۲ واحد، زراعت با ۳۱۰ واحد افزایش معادل ۱.۹۹ درصد به ۱۵ هزار و ۸۷۶ واحد، محصولات کاغذ با ۴۲۲ واحد رشد معادل ۱.۸۴ درصد به ۲۳ هزار و ۳۲۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وصنعت، فرآور، کاما، غمهرا، ثامان، سنیر و تکشا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «امید، کسرام، تکالا، قلرست، رتکو، قپیرا و شکربن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

بازگشایی و توقف نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «کارخانجات کابل‌سازی ایران، تولیدی گرانیت بهسرام، گروه توسعه هنر ایران، فولاد خوزستان، لیزینگ خودروغدیر، سرمایه‌گذاری سپاه، قند نیشابور، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، ذوب‌آهن اصفهان، تولیدی صنعتی درخشان تهران» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بانک اقتصاد نوین، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، لیزینگ آریادانا، فولاد کاویان، بانک پارسیان، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، لیزینگ ایران و شرق» متوقف شدند.

 به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۳۴ هزار و ۱۱۶ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۹۹۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۴۶ هزار و ۷۸۹ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کاهش قیمت نفت به کمتر از ۷۰ دلار

قیمت نفت امروز با کاهش تقاضای جهانی و افزایش ذخایر نفت آمریکا به کمتر از ۷۰ دلار رسید.

 • 7

بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد

تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد تا زمانی که تصمیمات اقتصادی گرفته می شود، مشکلات و گره‌های کار را به دولت نشان دهد.

 • 12

توسعه کارآفرینی نیازمند تغییر نظام پولی و بانکی است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: اکنون بهترین فرصت برای توسعه کارآفرینی در جنگ اقتصادی است و به نظر می رسد برای نیل به این هدف در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه، تغییر نظام پولی و بانکی در اولویت باشد.

 • 13

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد

دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .

 • 14

بزرگترین مشکل اقتصاد چند نرخی بودن ارز است

تهران- ایرنا- بنیان‌گذار هلدینگ سولیکو معتقد است: چند نرخی بودن ارز در سال‌های گذشته موجب رانت و فسادهای متعدد شده و مشکلات بزرگی فراروی تولیدکنندگان قرار داده است.

 • 16

گلف‌بازی ترامپ برای مالیات دهندگان آمریکا 100 میلیون دلار هزینه داشته است

سفرهای رییس جمهور آمریکا برای بازی گلف بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مالیات‌دهندگان هزینه داشته است.

 • 13

عواقب سنگین جنگ تکنولوژی آمریکا علیه هواوی برای شرکت‌های آمریکایی

آمریکا عواقب حمله به غول تکنولوژی چین، هوآوی، را دست کم گرفته است، چراکه این اقدام پیام واضحی به کشورهای جهان ارسال می‌کند که از تجارت با چنین شریک تجاری ناپایداری (آمریکا) خودداری کنند.

 • 2

شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد تومان نقدینگی دارد

فردیس - شهردار فردیس از جذب ۱۱۲ درصدی درآمد نقدی در سال گذشته خبر داد و گفت: شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد نقدینگی دارد.

 • 12

اولین محموله نفتی ونزوئلا به آمریکا رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

 • 11

تقدیر از بانک صادرات ایران به دلیل حمایت از نمایشگاه قرآن کریم

دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و با حضور در غرفه بانک صادرات ایران از نزدیک با رویکردهای فرهنگی و قرآنی این بانک در نمایشگاه قرآن کریم آشنا شد.

 • 16

ارائه خدمات بانکی به روشندلان در ۸ شعبه بانک دی

با تجهیز پنج شعبه دیگر بانک دی به سامانه خدمات بانکی روشندلان، امکان ارائه خدمات به نابینایان در هشت شعبه این بانک امکان پذیر شد.

 • 15

مرکز تماس، ظرفیتی مناسب برای ارتباط با مشتریان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: مرکز تماس مشتریان، ظرفیت مناسبی برای برقراری ارتباط، تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان است.

 • 14

صندوق بیمه کشاورزی در استان زنجان زیان‌ده است

زنجان-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: متأسفانه آمارها حاکی از آن است که بیمه کشاورزی در استان زنجان بیمه‌ای زیان‌ده است.

 • 19

بازدید مدیران بانک تجارتی ایران و اروپا از بانک دی

مدیران ارشد بانک تجارتی ایران و اروپا (E.I.H.) در راستای توسعه سطح روابط کارگزاری و گسترش عملیات بانکداری بین الملل با مدیران ارشد بانک دی دیدار کردند.

 • 18

ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

با در نظر گرفتن نسبت ثروت به تولید ناخالص داخلی می‌توان دریافت که برخی افراد از ثروتمندان حال حاضر جهان نیز ثروتمند تر بوده‌اند.

 • 18
 • 25

پاسخ به هفت دغدغه بورسی‌

دنیای اقتصاد : ...

 • 24