افزایش ۱۲۰۰ واحدی نماگر بورس

افزایش ۱۲۰۰ واحدی نماگر بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی به ۱۶۹ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 20:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۲۰۵ واحد رشد معادل ۰.۷۲ درصد به ۱۶۹ هزار ۱۱۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۲ درصد به ۴۸ هزار ۹۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۸۲ واحد رشد معادل ۰.۵۸ درصد به ۳۱ هزار و ۵۸۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۲۷ واحد افزایش، معادل ۰.۵۸ درصد به ۲۲ هزار و ۸۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۸۳۹ واحد صعود، معادل ۰.۹۸ درصد به ۱۹۰ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۷۳ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد به ۱۲۷ هزار ۲۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۵۲۷ واحد رشد معادل ۰.۴۷ درصد، به ۳۲۴ هزار و ۵۳۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد «فولاد با ۲۱۹ واحد، وبملت با ۱۶۹ واحد، تاپیکو با ۱۵۸ واحد، شپدیس با ۸۶ واحد و شپتنا با ۷۸ واحد و پارسان با ۷۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص های صنایع تالار شیشه ای نیز اکثرا با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « ذغال سنگ با ۱۷۰ واحد صعود معادل ۴.۸۴ درصد به ۳ هزار و ۶۸۹ واحد، سایر معادن با ۹۹۴ واحد افزایش معادل ۳.۶۸ درصد به ۲۸ هزار و ۵۸ واحد، حمل و نقل با ۱۱۳ واحد رشد معادل ۲.۴۹ درصد به ۴ هزار و ۶۴۸ واحد، بانک ها با ۱۹ واحد افزایش معادل ۲.۱۷ درصد به ۹۰۸ واحد، محصولات چوبی با ۳۰۹۲ واحد رشد، معادل ۲.۰۲ درصد به ۱۵۶ هزار و ۲۲۲ واحد، زراعت با ۳۱۰ واحد افزایش معادل ۱.۹۹ درصد به ۱۵ هزار و ۸۷۶ واحد، محصولات کاغذ با ۴۲۲ واحد رشد معادل ۱.۸۴ درصد به ۲۳ هزار و ۳۲۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وصنعت، فرآور، کاما، غمهرا، ثامان، سنیر و تکشا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «امید، کسرام، تکالا، قلرست، رتکو، قپیرا و شکربن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

بازگشایی و توقف نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «کارخانجات کابل‌سازی ایران، تولیدی گرانیت بهسرام، گروه توسعه هنر ایران، فولاد خوزستان، لیزینگ خودروغدیر، سرمایه‌گذاری سپاه، قند نیشابور، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، ذوب‌آهن اصفهان، تولیدی صنعتی درخشان تهران» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «بانک اقتصاد نوین، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، لیزینگ آریادانا، فولاد کاویان، بانک پارسیان، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، لیزینگ ایران و شرق» متوقف شدند.

 به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۳۴ هزار و ۱۱۶ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۹۹۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۴۶ هزار و ۷۸۹ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مستخدم بانک قبل از فرار با پول ها دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یک بانک که با همدستی یکی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانک کرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.

 • 3

اتحادیه اروپا گوگل را جریمه کرد

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه خبری سی ان ان امروز (چهارشنبه) گزارش داد: اتحادیه اروپا غول فناوری آمریکایی 'گوگل' را به دلیل انحصارطلبی یک میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه کرد.

 • 4

دستگیری دزدان میلیاردی صندوق امانات بانک

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو متهم سرقت از صندوق امانات یکی از شعبات بانک به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان، با اقدام به موقع ماموران گشت انتظامی نوروزی در پایتخت خبر داد.

 • 4

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 4

به روز شدن لپ تای های انوی با خدمات الکسا و ارتقای حریم شخصی

شرکت اچ پی لپ تاپ‌های سری انوی خود را با نصب پردازنده‌های جدید و افزودن سوئیچ جدیدی به وب کم برای حفاظت از حریم شخصی کاربران به روز کرده است.

 • 4

عرضه رایانه هوش مصنوعی ان ویدیا به قیمت ۹۹ دلار

شرکت ان ویدیا یک رایانه هوش مصنوعی ارزان قیمت را برای استفاده برنامه نویسان، توسعه دهندگان و محققان به قیمت تنها ۹۹ دلار طراحی و عرضه کرده است.

 • 4

حرکت رو به بالای دلار جهانی

با افزایش تنش‌های بین چین و آمریکا، ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایانش تقویت شد.

 • 4

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی/با ۱۶۶۶ تماس بگیرید

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد.

 • 3

توضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپا

تهران-ایرنا-رییس کل بانک مرکزی از ثبت ساز و کار تجارت و تامین مالی ایران و اروپا ( STFI ) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی خبر داد.

 • 7

یک مقام سوری:گردشگری سوریه 50 میلیارد دلار خسارت دیده است

تهران – ایرنا – 'محمدرامی مرتینی' وزیر گردشگری سوریه گفت: از سال 2011 تاکنون 50 میلیارد دلار به بخش گردشگری کشور خسارت وارد شده است.

 • 5

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا به ثبت رسید

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا ( STFI )به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 6

کشف چمدان مشکوک در سعادت آباد

مأموران پلیس پایتخت یک عدد چمدان مشکوک را که در میدان کاج سعادت آباد رها شده بود کشف کردند.

 • 5