افت ۶۷۷۶ واحدی شاخص بورس

افت ۶۷۷۶ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۶ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۹۴۶ هزار و ۱۳۴ واحد رسید.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 10:2

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۶۷۷۶) واحد ریزش معادل (۰.۳۵) درصد به یک میلیون و ۹۴۶ هزار ۱۳۴ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۷۸۲) واحد افت معادل (۰.۳۵) درصد به ۵۱۱ هزار ۸۷۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۶۹۲) واحد ریزش معادل (۰.۵۳) درصد به ۵۰۷ هزار و ۵۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۷۶۸) واحد کاهش معادل (۰.۵۳) درصد به ۳۳۲ هزار و ۹۵۸ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۲۱۷۰) واحد افت معادل (۰.۴۸) درصد به ۲ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۹۸۶ واحد، شاخص بازار اول با (۴۸۸۹) واحد کاهش معادل (۰.۳۴) درصد به یک میلیون و ۴۵۳ هزار ۸۱۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۳۹۵۹) واحد افت معادل (۰.۳۷) درصد به ۳ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۳۳۰ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فارس با (۵۳۲۹) واحد، فولاد با (۵۱۲۲) واحد، شستا با ۴۴۸۷ واحد، فملی با (۳۸۶۸) واحد، خساپا با ۳۳۰۹ واحد، شتران با ۲۵۳۴ واحد و شپنا با ۲۲۴۲ واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۴۵۵۰ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۹۵ هزار و ۵۶۲ واحد، وسایل ارتباطی با ۹۲۷۳ واحد افزایش معادل ۴.۴۸ درصد به ۲۰۵ هزار و ۱۵۶ واحد، فرآورده نفتی با ۴۰۷۰۴۷ واحد رشد معادل ۴.۷۳ درصد به ۹ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۴۷۸  واحد، چند رشته ای صنعتی با ۹۰۴۱ واحد رشد معادل ۳.۷۶ درصد به ۲۴۹ هزار و ۴۵۸ واحد، فنی مهندسی با (۴۸۴) واحد کاهش معادل (۳.۵۲) درصد به ۱۳ هزار و ۲۶۶ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۹۱) واحد افت معادل (۳.۸۴) درصد به ۲ هزار و ۲۹۷ واحد، محصولات کاغذ با (۱۰۶۳۵) واحد کاهش معادل (۴.۵۴) درصد به ۲۱۷ هزار و ۸۰۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «شبهرن با ۱۵.۳۴ درصد، فجر با ۷.۴۸ درصد، وملی با ۵ درصد، شبریز با ۵ درصد، زپارس با ۵ درصد، غدشت با ۵ درصد و قصفها با ۵ درصد»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ختوفا با (۵) درصد، چکاران با (۴.۹۹) درصد، غنوش با (۴.۹۹) درصد، خرینگ با (۴.۹۹) درصد، فنوال با (۴.۹۹) درصد، وبانک با (۴.۹۹) درصد و خمحرکه با (۴.۹۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۷۸۰ نوبت معاملاتی، ۸ هزار و  ۴۵۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۵۵ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 11

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 14

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 12

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 19

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 18

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 19

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 16

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 14

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 16

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 17

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 8

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 19

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 19

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 15

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 31

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 28

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 21

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 24

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 19

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 7