افت ۱۳۰۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

افت ۱۳۰۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با کاهشی بیش از ۱۳ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۲۸۶ واحد رسید.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 10:3

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

کاهش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۳۷۹۹) واحد ریزش معادل (۰.۷۱) درصد به یک میلیون و ۹۳۲ هزار ۲۸۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۳۶۲۹) واحد افت معادل (۰.۷۱) درصد به ۵۰۸ هزار ۲۳۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۰۶۹) واحد ریزش معادل (۰.۸۰) درصد به ۵۰۲ هزار و ۹۷۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۶۷۲) واحد کاهش معادل (۰.۸۰) درصد به ۳۳۰ هزار و ۲۷۷ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۰۷۱۹) واحد افت معادل (۰.۸۲) درصد به ۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۲۲۹ واحد، شاخص بازار اول با (۱۴۳۷۴) واحد کاهش معادل (۰.۹۹) درصد به یک میلیون و ۴۳۹ هزار ۳۹۵ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۰۴۱۲) واحد افت معادل (۰.۲۷) درصد به ۳ میلیون و ۷۶۹ هزار و ۸۷۷ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «خودرو با ۱۰۶۳۹ واحد، فارس با (۵۶۷۰) واحد، فولاد با (۵۶۵۳) واحد، شستا با ۴۹۴۳ واحد، فملی با (۴۶۵۲) واحد، کگل با (۲۰۵۲) واحد و تاپیکو با (۱۸۸۰) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با ۴۱۵۵۸ واحد رشد معادل ۷.۱۴ درصد به ۶۲۳ هزار و ۳۶۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۹۴ واحد افزایش معادل ۵.۹۷ درصد به یک هزار و ۶۷۵ واحد، محصولات چرمی با ۴۷۷۷ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۱۰۰ هزار و ۳۳۹ واحد،  وسایل ارتباطی با ۱۰۲۵۳ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۲۱۵ هزار و ۴۰۷ واحد،  دستگاه های برقی با (۳۹۴۵۱۰) واحد کاهش معادل (۴.۷۰) درصد به ۸ میلیون و ۲ هزار و ۳۶۴ واحد، محصولات چوبی با (۶۸۳۲۰) واحد افت معادل (۴.۷۱) درصد به یک میلیون و ۳۸۱ هزار و ۴۵۰ واحد، سایر معادن با (۳۳۵۲۴) واحد کاهش معادل (۵) درصد به ۶۳۷ هزار و ۵۵۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش و افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «وپاسار با ۸.۳۴ درصد، های وب با ۵.۹۷ درصد، ثاخت با ۵ درصد، وملی با ۵ درصد، سصفها با ۵ درصد، کسعدی با ۵ درصد و لپارس با ۵ درصد»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بترانس با (۷.۸۸) درصد، غنوش با (۵) درصد، مداران با (۵) درصد، کماسه با (۵) درصد، ولصنم با (۴.۹۹) درصد، سخزر با (۴.۹۹) درصد و خپارس با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۲ میلیون و ۴۱۴ نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و  ۱۶۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۱۴ هزار و ۷۰۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 7

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 13

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 10

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 19

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 18

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 19

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 16

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 14

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 16

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 16

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 8

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 19

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 19

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 15

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 30

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 27

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 21

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 24

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 19

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 7