ادامه پیشروی بورس در جاده صعود

ادامه پیشروی بورس در جاده صعود

شاخص کل بورس تهران امروز نیز به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد و با رشد ۱۱۶۸ واحدی (معادل ۰.۵ درصد) در میانه کانال ۲۵۶ هزار واحد قرار گرفت.

سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 16:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین، شاخص کل بورس تهران امروز نیز به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد و با رشد ۱۱۶۸ واحدی (معادل ۰.۵ درصد) در میانه کانال ۲۵۶ هزار واحد قرار گرفت و سقفی جدید در کارنامه این بازار رقم زد.

با این حال عدم نوسان جدی در سهام بزرگ کالایی و در مقابل افزایش اقبال به سهام گروه‌های کوچکتر سبب شد تا شاخص هم‌وزن که نشانی از اثرگذاری یکسان نمادها دارد بیش از ۱.۵ درصد رشد کند.

رشدی که از یک سو به ایجاد موج انتظارات مثبت در خصوص تاثیر تدریجی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از معادلات اقتصادی‌ باز می‌گردد و از سوی دیگر در برخی گروه‌ها همچون صنعت خودرو با داغ شدن مجدد مباحث مربوط به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای خروج از اصل ۱۴۱ قانون تجارت.

با این حال با توجه به واکنش یکسان همه گروه‌های کوچک بازار بیم حبابی شدن قیمت سهام می‌رود که نگران کننده است.

در خصوص سهام بزرگ کالایی نیز شروع منفی بازارهای جهانی و تشدید مجدد تنش‌ها میان چین و آمریکا قیمت‌ سهام شرکت‌های وابسته را در محدوده ثابتی نگه داشته است.

با این حال رشد مناسب فروش و سودآوری این شرکت‌ها، سپر امنی در مقابل ریزش شدید قیمت سهام آن‌ها قلمداد می‌شود.

در مجموع بازار امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی و بانک پارسیان بیشترین نقش را در صعود شاخص ایفا کردند. هر چند سهام شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری غدیر و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با بیشترین اثرگذاری منفی مانع از رشد بیشتر این نماگر شدند.

همچنین امروز بیشترین افزایش قیمت از آن نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع کاغذسازی کاوه، داروسازی زاگرس فارمد پارس، ملی سرب و روی ایران، داروسازی فارابی و داروپخش شد.

در فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۲ واحدی همراه شد و به ۳۴۱۰ واحد رسید. در این بازار طی معاملات روز جاری سهام شرکت‌های تولید نیروی برق عسلویه، صنایع ماشین‌های اداری ایران، سنگ آهن گهرزمین و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی در صدر نمادهای اثرگذار بر رشد آیفکس ایستادند.

بیشترین میزان افزایش قیمت نیز به ترتیب از آن نمادهای «مفاخر»، «سمگا»، «مادیرا» و «تلیسه» شد تا در این بازار نیز نمادهای کوچک پیشتاز باشند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7