گلایه رئیس پلیس راهور از تأخیر بانکها در واریزی جرایم به خزانه

گلایه رئیس پلیس راهور از تأخیر بانکها در واریزی جرایم به خزانه

رئیس پلیس راهور ناجا درشرایطی که به الکترونیکی شدن خدمات راهور تأکید میکرد، گفت: بخش زیادی از بانکها در پرداخت سریع وصولیها تعلل میکنند که بعضا این تأخیرها به بیش از ۱۶۰ ساعت رسیده است.

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 19:44

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

سردار هادیان فر رئیس پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ مرکز تعویض پلاک در کشور وجود دارد که در چهار ماهه اخیر بیش از یک میلیون نقل و انتقال در کشور اتفاق افتاده است.

وی افزود: به عنوان مثال مرکز تعویض پلاک میثم در ایام پیک کاری شان روزانه هزار و ۸۰۰ تا دو هزار مراجعه کننده دارند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به مدت زمان تقریبی انجام شدن کار یک فرد در مرکز تعویض پلاک تصریح کرد: به عنوان مثال در پرس و جویی که در مرکز تعویض پلاک میثم با مراجعان داشتم، بیش از ۹۵ درصد مردم از روند خدمات راضی بودند و در زمان بندی بین ۵۰ تا ۶۰ دقیقه ای، خدماتشان را دریافت کردند.

هادیان فرد اظهار داشت: بنا داریم تا حد امکان فرآیندهای خدمات به مردم را کوتاه تر و آسان تر کنیم و به زودی طرح های جدیدی را برای نقل و انتقال به مردم ارائه خواهیم داد و برابر خواسته قانون سعی خواهد شد بیشتر خدمات ما به صورت الکترونیکی به مردم ارائه شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اشکال در خصوص پرداختی ها از طریق اپ ها (app) گفت: در حال حاضر پرداختی های جرایم از چهار بانک به ۳۲ بانک تسری داده شده و همچنین به app ها و ussd ها هم مجوز داده شده که جرایم را دریافت کنند.

هادیان فر ادامه داد: بخش زیادی از بانک ها در پرداخت سریع وصولی ها تعلل می کنند به طوری که بعضاً این تأخیر ها به بیش از ۵۰، ۸۰ و ۱۶۰ ساعت رسیده است.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: در این خصوص به تمامی بانک ها و برخی app ها و ussd ها اعلام کردیم در صورت تأخیر واریزی جرایم به خزانه از طریق رسانه و جراید به مردم اطلاع رسانی خواهد شد که این بانک ها دیگر مجاز به دریافت وصولی جرایم از مردم نیستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تنها ۸ تا ۱۰ بانک خوش حساب داریم که به موقع جرایم را به حساب خزانه واریز می کنند که این بانک ها را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

کد خبر 4686580
مهسا شمس

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

سرمایه‌گذاری ۴۶ میلیارد دلاری ترکیه در آفریقا

بر اساس آمار شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه، حجم سرمایه‌گذاری شرکت‌های تُرک در کشورهای آفریقایی طی سال ۲۰۱۸ با ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن به ۴۶ میلیارد دلار رسید.

 • 2

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 2

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 2

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 2

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 2

تعادل جدید در بازار ارز؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 7

مذاکرات لایحه عمران کشور

آنچه از نظرتان می‌گذرد بخشی از مذاکرات مربوط به ل ...

 • 6

الغای قانون نشر اسکناس

یکی از حوادث ناراحت‌کننده در مدت خدمتم در بانک مل ...

 • 6

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول

امروز در بازار تهران، سکه طرح جدید با 42 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 156 هزار تومان و دلار با 300 تومان افت قیمت 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 • 7

لزوم توجه مردم ایلام به کلاهبرداری های تلفنی

ایلام - رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش مسئول خرید ادارات هشدار داد.

 • 7

ونزوئلا: آمریکا دارایی‌های ما را مسدود کرده است

وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد: میلیاردها دلار از دارایی‌ های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین‌المللی است.

 • 7

خدمت رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت عرضه شد

بانک رفاه در راستای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، خدمت جدید "رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت" را ارائه کرد.

 • 8

همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در مازندران

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: تاکنون همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در استان انجام شده است.

 • 7

انجام ۱۲۴ میلیون تراکنش بانکی به رغم قطعی اینترنت

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹.۹ درصد بوده است.

 • 7

نرخ رسمی دلار و ۹ ارز ملی ثابت ماند / قیمت ۲۷ واحد پولی کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 7

توضیحات دیواندری در رابطه با خروج از لیست تحریم

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: خروجم از لیست تحریم‌های آمریکا به دلیل اثرگذاری بانک ملت بوده است و وکلایی برای پیگیری امور گرفتیم.

 • 10

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.

 • 7