گزارش اینستاگرامی حسین زاده از سفر هیات بانکی ایرانی به عراق

گزارش اینستاگرامی حسین زاده از سفر هیات بانکی ایرانی به عراق

مدیرعامل بانک ملی ایران در یادداشتی جزییات سفر به عراق را اعلام کرد.

جمعه 19 بهمن 1397 ساعت 11:56

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران در یادداشتی اینستاگرامی درباره سفر اخیر خود به عراق نوشت: سه شنبه شانزدهم بهمن ماه ۹۷، به همراه جناب دکتر همتی رئیس کل محترم بانک مرکزی، جناب پناهی معاون محترم ارزی بانک مرکزی و جمعی از مدیران اقتصادی و بانکی کشور به بغداد سفر کردیم و در معیت جناب ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، به دیدار مقامات عالی رتبه سیاسی و اقتصادی این کشور رفتیم. 

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی ادامه داد: در نشستی که با حضور هیأت ایرانی و جناب دکتر علی العلاق رئیس محترم بانک مرکزی عراق برگزار شد، توافقتنامه مکانیزم پرداخت مالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بانک مرکزی عراق به امضاء رسید. 

حسین زاده، گفت: رئیس بانک مرکزی عراق و همکارانشان استقبال گرمی از هیأت ایرانی به عمل آوردند و جلسات موفقیت آمیزی با آنها برگزار شد. عصر سه شنبه، هیأت ایرانی، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، نشستی با تجار، بازرگانان و پیمانکاران ایرانی و عراقی داشتیم و پای صحبت ها و بیان مشکلات ایشان نشستیم.

مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه اظهار داشت: روز چهارشنبه به دیدار رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر اقتصاد عراق رفتیم. جناب عادل المهدی، نخست وزیر عراق، انسانی متواضع و فروتن بود و با محبت بسیاری از هیأت ایرانی استقبال نمود و برای گسترش همکاری های دوجانبه،محدودیتی قائل نبود. جناب دکتر برهم صالح رئیس جمهور محترم عراق، انسانی خوش مشرب بود و دقایقی را با هیات ایرانی به زبان فارسی تکلم کرد.

مدیر عامل بانک ملی در ادامه گفت: وی نیز همچون جناب نخست وزیر، موافقت خود را برای توسعه همکاری های بانکی به رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اعلام نمود. با جناب فؤاد حسین وزیر دارایی عراق نیز جلسه ای داشتیم که موضوعات خوبی در آن عنوان شد. 

حسین زاده افزود: وی نیز به شیوایی به زبان فارسی با مهمانان خود سخن می گفت. در خلال این دیدارها، سعادتی حاصل شد تا به کاظمین رفته تا از بارگاه مطهر امامان معصوم، حضرت امام موسی کاظم (ع) وحضرت امام جواد (ع) به نیابت همه همکاران و دوستان زیارت کنیم.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی در ادامه گفت: امیدوارم این سفر موجب خیر و برکت شود و نتایج خوبی از این مذاکرات و جلسات برای پیشبرد منافع دو کشور حاصل گردد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کارت های بانکی 4 برابر جمعیت ایران

بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون کارت رسید که حدود ۹۲ میلیون و ۷۶۰ هزار عدد کارت متعلق به تهران و ۲۴۸ میلیون و ۲۴۳ هزار عدد کارت متعلق به استانها بوده است.

 • 2

ترامپ: تعرفه کالاهای چینی به ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در چند رشته توئیت به اقدام روز جمعه چین در اعمال تعرفه بر 75 میلیارد دلار کالاهای آمریکایی پاسخ داد.

 • 4

آمادگی بانک‌ها برای عملیات تبدیل ریال به پارسه

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: روند تبدیل ریال به پارسه دستکم به ٦ ماه زمان نیاز خواهد داشت، اما با این حال بانک‌ها آمادگی دارند به سرعت بیشتر این فرآیند کمک کنند.

 • 2

آغاز ثبت نام جشنواره عکس «نمای ملی» بانک ملی ایران

ثبت نام جشنواره عکس «نمای ملی» بانک ملی ایران از امروز دوم شهریورماه در دو بخش معماری و مستند اجتماعی آغاز شد.

 • 2

رئیس بانک مرکزی انگلیس خواستار پایان دادن به سلطه دلار شد

رئیس بانک مرکزی انگلیس گفت جهان باید به وابستگی پر ریسک خود به دلار خاتمه دهد.

 • 2

روز سیاه و کم‌سابقه بازارهای مالی پس از مناقشه جدید چین و آمریکا

آخرین روز از معاملات هفتگی بورس‌های جهان به شکلی کابوس‌وار به پایان رسید.

 • 2

امضای تفاهم نامه برای اجرای طرح اقدام ملی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از تنظیم چند تفاهم نامه برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

 • 3

بانک صادرات به دانشجویان پیام نور وام می دهد

بانک صادرات ایران و دانشگاه پیام نور تفاهم نامه مشترکی را برای اعطای تسهیلات به دانشجویان این دانشگاه امضا کردند.

 • 3

ترامپ از شرکت های آمریکایی خواست تا سریعا چین را ترک کنند

به دنبال بالاگرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ روز جمعه از شرکت های آمریکایی خواست تا هر چه زودتر چین را ترک کنند.

 • 3

گام بزرگ بانک مسکن برای فروش اموال مازاد/ ۲۳ شعبه منحل شد

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک مسکن با بیان اینکه قدرت اعتباری بانک مسکن از محل درآمد حاصل از فروش اموال مازاد همچون شعب ناکارآمد، تقویت می‌شود، از انحلال ۲۳ شعبه بانک تا پایان مرداد ماه خبر داد.

 • 2

پاسخ مدیران بانک مسکن به سوالات مردمی

مدیران بانک مسکن در هفته دولت با حضور در مرکز ارتباط با مشتریان بانک(call center) به سوالات مشتریان و عموم مردم پاسخ خواهند داد.

 • 4

اولویت آموزش قالیبافان تولیدکننده و صادرکننده

رییس سابق اداره فرش استان تهران بیان داشت: برای افزایش سهم بازار جهانی باید آموزش صادرکنندگان، فروشندگان و تولیدکنندگان در اولویت قرار گیرد.

 • 3

عبور ارزش معاملات بورس از ۱۲۱۳ هزار میلیارد ریال

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۹۸ روز معاملاتی، بالغ بر ۳۹۲ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۱۲۱۳ هزار میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شده است.

 • 3

کسر حق بیمه‌ عمر، زندگی و درمان از درآمد مشمول مالیات مجاز شد

کسر حق بیمه‌های پرداختی درمانی حقوق بگیر و افراد تحت تکفل و حق بیمه پرداختی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی شخص حقوق بگیر از درآمد مشمول مالیات حقوق بیمه شدگان توسط کارفرمایان مجاز است.

 • 3

اعتراف رئیس بانک مرکزی آمریکا به تبعات منفی جنگ تجاری با چین

رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت که جنگ تجاری با چین یکی از مهمترین ریسکهای خارجی موجود بر سر راه اقتصاد آمریکا است.

 • 3

اعمال تعرفه چین بر ۷۵ میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا

در ادامه جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، چین روز جمعه اعلام کرد که بر ۷۵ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا تعرفه اعمال خواهد کرد.

 • 4

ضمانت تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها در بورس

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد که این صندوق براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان بورس به امضا رسانده، ضمانت تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها را در رینگ صادراتی بازار سرمایه برعهده خواهد گرفت.

 • 3

ترامپ به اقدام تعرفه‌ای چین پاسخ متقابل داد

رئیس‌جمهوری آمریکا در اقدامی متقابل، ۵۵۰ میلیارد دلار کالای چینی را مشمول افزایش ۵ درصدی تعرفه‌های تجاری کرد.

 • 3

ارتباط تلفنی مدیران ارشدبانک ملی ایران بامردم به مناسبت هفته دولت

مدیران ارشد بانک ملی ایران چهارم شهریورماه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و در آستانه ی نودویکمین سالروز تاسیس بانک، از طریق ارتباط تلفنی پاسخگوی سؤلات مشتریان در سراسر کشور خواهند بود.

 • 4

بسیاری از مصوبات مجلس اجرا نمی‌شود/ نگاه دولت انتخاباتی است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: دولتمردان با قرار گرفتن در فضای انتخابات ترجیح می‌دهند اقداماتی انجام دهند که به نفعشان باشد و برای همین از اجرای برخی از مصوبات مجلس سر باز می زنند.

 • 3