گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

سه شنبه 15 مهر 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

اکبری در این باره بیان داشت: روستاها مراکز مهم تولیدات کشاورزی و دامپروری هستند و موضوع کاهش جمعیت روستایی و تغییر تدریجی ماهیت روستا به شهر، از مهم‌ترین چالش‌های جوامع در حال ‌توسعه است.

وی افزود: هدف توسعه روستایی باید ارتقا سطح درآمد و زندگی روستاییان و کشاورزان و رفع فقر با تقویت زیرساخت‌های مناسب تولید و تنوع‌بخشی محصولات باشد که در این راستا ضروری است تا به اشتغالزایی، ایجاد صنایع روستایی، گسترش بازارهای محلی، توجه به صنایع دستی و توسعه و فروش تولیدات خانگی توجه شود.

اکبری ادامه داد: بانک مهر ایران در همکاری با سازمان‌ها و نهادهای حمایتی برای ایجاد توسعه پایدار، اشتغالزایی و کمک به مسکن روستایی اقدامات شایسته و مؤثری را انجام داده است. مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار داشت: این بانک با هدف کمک به اشتغالزایی و توانمندسازی نیازمندان به‌ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار کشور بیش از ۳۲۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش ۲۲هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت کرده است.

وی افزود: همچنین در همکاری با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه های کشاورزی و پرورش دام سبک تقریباً ۸۵ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال توسط بانک مهر ایران پرداخت شده است.

اکبری با اشاره به اهمیت توجه به تأمین و مقاوم‌سازی مسکن روستایی بیان داشت: یکی از عوامل مهم در توسعه و عمران روستاها مسکن مناسب است که عامل مهم و محوری در کیفیت زندگی افراد و گروه‌ها در نواحی مختلف قلمداد می‌شود.

وی ادامه داد: بانک مهر ایران در همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گام‌های مؤثری را برای تأمین مالی هزینه‌های بهبود و مقاوم‌سازی مسکن روستایی برداشته است. مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تصریح کرد: بر اساس این همکاری، به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط بنیاد در مناطق روستایی و به‌منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن در سراسر کشور تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: با تعاملات صورت گرفته میان بانک و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت بالغ بر ۲۲ هزار واحد مسکونی، تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود که تا کنون بیش از ۷هزار فقره آن پرداخت شده است.

اکبری بیان داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت‌ اجتماعی خیرخواهانه خود، تامین مالی برای ساخت ۱۰۰ باب واحد مسکونی در استان‌های سیل زده کشور را تقبل کرد. به همین منظور ۴۰ واحد در استان لرستان، ۳۰ واحد در استان گلستان و ۳۰ واحد در استان خوزستان ساخته شده و به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل داده شده است.

وی درباره طرح اعطای بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰هزار خانه روستایی نیز گفت: بانک مهر ایران برای اولین بار در کشور با هدف تسریع و تسهیل جبران خسارت‌های ناشی از وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله در روستاهای کشور، توجه خود را بر روی بیمه حوادث منازل مسکونی معطوف کرده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران ادامه داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده به هنگام وقوع یک حادثه مانند سیل و زلزله، دولت و نهادهای وابسته در گام اول به دنبال رفع نیازهای اولیه اقشار آسیب دیده و تأمین خوراک، پوشاک و اسکان موقت آنان است و مسائل مربوط به احداث و بازسازی منازل هموطنان در گام دوم قرار می‌گیرد که معمولاً با وقفه چند ماهه و پس از تأمین مایحتاج ضروری اولیه آسیب‌دیدگان اتفاق می‌افتد.

اکبری گفت: به همین دلیل بانک قرض‌الحسنه مهرایران با توجه به اینکه بیمه منازل روستایی به‌عنوان راهکاری برای مدیریت بحران و مُسکنی برای کاهش دردهای ناشی از حوادث طبیعی است، در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدام به بیمه ۵۰۰هزار منزل مسکونی بیش از ۹هزار روستای سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام کرد تا همزمان با گام اول دولت و نهادهای مربوطه برای تأمین مایحتاج مورد نیاز مردم، گام دوم نیز با هدف کاهش آلام و فشارهای روانی ناشی از حادثه توامان برداشته شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 6

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 6

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 9

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 6

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 5

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 6

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 15

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 12

واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند

رییس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها خود را حامی تولید می‌دانند و بر این باورند که واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند.

 • 16

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 25

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 33

پرداخت بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آذر ۱۸۶۴۱ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

 • 28

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۶۹۸۹ واحدی معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۲۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۳۶ واحد رسید.

 • 31

مجوز موافقتنامه تجارت ترجیحی با دولت مالزی صادر شد

هیات وزیران با صدور مجوز به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مالزی موافقت کرد.

 • 10

ثبت، تایید و انتقال چک در صیاد با استفاده از برنامک‌های موبایلی

صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک در سامانه صیاد را از طریق برنامک‌های موبایلی و به صورت اختیاری انجام دهند.

 • 16

طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" از سوی بانک رفاه کارگران ارائه شد

بانک رفاه کارگران در راستای تکمیل محصولات مورد نیاز بازارهای هدف و کسب رضایت حداکثری بازنشستگان معزز سازمان تأمین اجتماعی، طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" را ارائه کرد.

 • 28

هدیه بانک سرمایه به دانش‌آموزان مناطق محروم

همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس بانک سرمایه، هدایای بهداشتی ـ آموزشی این بانک به دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی در بیرجند اهدا شد.

 • 19

اعمال نرخ صفر مالیاتی منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات

معاون حقوقی سازمان مالیاتی کشور گفت: اعمال نرخ صفر مالیاتی به درآمد حاصل از صادرات کالا و خدمات، منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور است.

 • 20

رشد ۱۰۰ درصدی تسهیلات اعطایی به دانش بنیان‌ها

براساس گزارش اداره صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات ایران در بخش دانش بنیان ها در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

 • 18

هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه‌های اقتصادی اعطا شد

در ۹ ماه ابتدای سال جاری سهم بخش های مختلف اقتصادی و بنگاه ها از سبد اعتباری بانک ملی ایران بیش از یک هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال بوده است.

 • 15