کدام بانک سود بیشتری به سپرده ها می دهد ؟

کدام بانک سود بیشتری به سپرده ها می دهد

چقدر پول دارید ؟ می خواهید بدانید کدام بانک سود بیشتری به سپرده های شما می دهد؟ خیلی هم لازم نیست کنجکاو باشید. این گزارش به شما نشان می دهد که هر بانکی برای پرداخت سود بیشتر به سپرده های مردم چه راه هایی پیش روی مردم می گذارند.

شنبه 6 تیر 1394

کدام بانک و مؤسسه اعتباری نرخ سود بیشتر به سپرده‌ های روزشمار می‌دهد. این یک سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ سود سپرده‌های یکساله 20درصد از سوی بانک مرکزی، به بانک‌ها اجازه داده شد تا به سپرده‌های کمتر از یک‌سال تا حداکثر 20درصد سود بپردازند و در این مسیر باهم رقابت کنند. البته برخی از مدیران بانک‌ها پس از این تصمیم بانک مرکزی دور هم نشستند و صورتجلسه‌ای امضا کردند تا به سپرده‌های روزشمار یکماهه مردم بیش از 10درصد سود ندهند.

به گزارش بینا ، اقدامی که از یک سو شائبه رویکرد کارتلی بانک‌ها و مغایر با اصل رقابت را تقویت می‌کند و از سوی دیگر، بانک‌های مدافع پرداخت سود روزشمار 10درصدی که البته عمدتا بانک‌های بزرگ دولتی هستند، پرداخت سود سپرده روزشمار نزدیک 20درصد را نرخ شکنی قلمداد می‌کنند و مدعی هستند این نوع رقابت هزینه تمام‌شده پول در شبکه بانکی را افزایش می‌دهد.

این در حالی است که قانون رقابت تصریح دارد:هرگونه تبانی از طریق قرارداد، توافق و یا تفاهم (اعم از کتبی، الکترونیکی، شفاهی یا عملی) بین به‌نحوی که نتیجه آن اخلال در رقابت باشد ممنوع است؛ ازجمله موارد ضدرقابتی مشخص کردن قیمت‌های خرید یا فروش کالا یا خدمت و نحوه تعیین آن در بازار به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم است.

 

نام بانک

نرخ سود روزشمار

توضیحات

بانک سپه

10درصد

اجرای توافق بانکداران دولتی

بانک ملی

10درصد

اجرای توافق بانکداران دولتی

بانک انصار

10درصد

اجرای توافق بانکداران دولتی

بانک ملت

10درصد

اجرای توافق بانکداران دولتی

بانک پارسیان

10درصد تا 20درصد

مشروط به میزان سپرده و مدت زمان آن

بانک سامان

20درصد

بلوکه کردن 10درصد مبلغ سپرده

بانک کارآفرین

20درصد

پرداخت وام به سپرده‌های کلان

بانک اقتصاد نوین

20درصد

بلوکه کردن 2ماهه کل سپرده

بانک آینده

19درصد

بدون قید و شرط

بانک صادرات

19.75درصد

بدون قید و شرط

بانک شهر

22درصد

سپرده در صندوق آرمان

بانک تجارت

20درصد

بدون قید و شرط

بانک پارسارگاد

19.5درصد

بدون قید و شرط

مهر اقتصاد

19درصد روزشمار

بدون قید و شرط

مؤسسه ثامن

20درصد

 در انتظار دریافت مجوز


بانک‌هایی که به توافق 10درصدی پایبندندبانک سپه ؛ حرکت بر مدار توافق :

این بانک نرخ سود سپرده‌های روزشمار را 10درصداعلام می‌کند. پیشنهاد بانک سپه دریافت سود مطمئن و بدون دستکاری احتمالی براساس بخشنامه بانک مرکزی و توافق بانکداران دولتی است، به‌گونه‌ای که اگر سپرده‌گذار مبلغ سپرده را تا 6‌ماه حفظ کند، 18درصد سود دریافت خواهد کرد و درصورتی که دوره ماندگاری سپرده بین 9‌ماه تا یک سال باشد، نرخ سود سپرده 20درصد به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود. میزان سپرده ریالی در بانک سپه تأثیری در نرخ سود نخواهد داشت و هیچ‌گونه تسهیلاتی هم بابت سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، پرداخت نمی‌کند.

 

 بانک انصار ؛ ملاک بخشنامه بانک مرکزی:

این بانک برای سود سپرده‌های روزشمار نرخ سود 10درصد، سپرده‌های شش‌ماهه، نرخ سود 18درصد، برای سپرده‌های یکساله نرخ سود 20درصد درنظر گرفته که بخشنامه بانک مرکزی و توافق بانکداران هم همین را می‌خواهد. بانک انصار طرح‌های قبلی خود برای جذب سپرده‌های مردم با نرخ سود بالاتر را کنار گذاشته و فعلا براساس نرخ سود توافق شده بین برخی بانک‌های دولتی و خصوصی عمل می‌کند، هرچند ممکن است در آینده نرخ سود خود را تغییر دهد.

 

بانک ملی ؛ پایبندی به توافق :

بانک ملی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک دولتی کشور، تنها براساس بخشنامه بانک مرکزی سود به سپرده‌گذاران می‌دهد و به این ترتیب، اگر قصد سپرده‌گذاری در این بانک را دارید، برای سپرده‌های روزشمار با هر مبلغ تنها 10درصد، برای سپرده‌های شش‌ماهه 18درصد و برای سپرده‌های یکساله هم 20درصد به‌طور علی‌الحساب سود پرداخت می‌شود. بانک ملی که امضای مدیرعامل آن پای توافق بانکداران برای نرخ نشکستن حک شده است، تاکنون تصمیمی برای کنار زدن رقبا در مسابقه جذب سپرده‌ گذاران نگرفته و شعب این بانک همچنان بر نرخ سود سپرده‌ها ی توافق شده اصرار دارند.

 

بانک ملت ؛ فعلا همان 10درصد :

این بانک نیمه‌دولتی و نیمه‌خصوصی ایران فعلا مصمم است تا سپرده‌های کوتاه‌مدت یکماهه را با نرخ سود 10درصد، 6 تا 9ماهه را با 18 و 9 تا یک‌سال را با نرخ سود 20درصد جذب کند. میزان مبلغ سپرده‌گذاری و یا افزایش و کاهش آن تأثیری در نرخ سود سپرده‌های بانک ملت ندارد و سود پیشنهادی به مشتریان اجرای توافق بانکداران است. بانک ملتی‌ها که فعلا دست نگه‌داشته‌اند تا ببینند در آینده جریان نرخ سود سپرده‌های بانکی چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد، ممکن است برای جلوگیری از خروج مشتریان‌شان نرخ سود سپرده‌های روزشمار را در آینده افزایش دهند. فعلا که خبری نیست.

 

 بانک‌هایی که سود بیشتر به شرط ماندگاری سپرده می‌دهند


 بانک پارسیان ؛ سپرده بستگی به مبلغ

این بانک نرخ سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را براساس مبلغ تقسیم‌بندی کرده‌است، به‌گونه‌ای که برای سپرده‌های تا 10میلیون تومان، 10درصد، از 10تا 100میلیون تومان 18درصد، برای مبلغ بالای 100میلیون تومان 20درصد به‌طور روزشمار سود پرداخت می‌کند و برای مبالغ خاص نرخ سود سپرده‌ها براساس مذاکره تا 22درصد خواهد بود. البته بانک پارسیان شرط معدل‌گیری برای پرداخت نرخ سود روزشمار با مبلغ بالای 10میلیون تومان هم درنظر می‌گیرد و متناسب با میانگین سپرده صورت گرفته در یک دوره زمانی، نرخ سود متغیر خواهد بود.

 

بانک سامان ؛ طرح سیمیا با سود بالا

این بانک به مشتریان و سپرده‌گذاران جدید پیشنهاد می‌کند که به جای جابه‌جایی پول خود، آن را در طرح سیمیا سپرده‌گذاری کنند که نرخ سود روزشمار آن 20درصد خواهد بود. البته به شرطی که دست‌کم 10درصد از کل سپرده تا یک‌سال نزد بانک یادشده باقی بماند. بانک سامان پرداخت سود 20درصد در قالب طرح سیمیا را برای همه سپرده‌ها با هر مبلغی در دستور کار خود قرار داده و کاهش یا افزایش میزان سپرده به شرط دست نخوردن 10درصد از کل سپرده توافق شده، تأثیری در افزایش یا کاهش نرخ سود نخواهد داشت.

 

بانک کارآفرین ؛ سود با چاشنی پرداخت وام

این بانک نرخ سود سپرده‌های روزشمار به شرط دست نزدن به اصل سپرده در یک‌ماه نخست را 20درصد پیشنهاد می‌کند. البته بانک کارآفرین پیشنهاد خرید اوراق سپرده گواهی با نرخ سود 22درصد را هم مطرح می‌کند، مشروط به اینکه مشتریان قبلی که اوراق یادشده را دارند، قصد باز پس دادن آن را داشته باشند. در این صورت مبلغ سپرده نزد بانک با نرخ سود 20درصد باقی خواهد ماند و به محض آزادشدن اوراق گواهی سپرده به مشتریان اعلام خواهد شد تا سریع‌تر برای خرید این اوراق با نرخ سود 22درصد روزشمار اقدام کنند. بانک یادشده برای سپرده‌گذاران با مبلغ بالای 50میلیون پیشنهادی دیگری هم دارد به این صورت که 80درصد سپرده انجام شده را به سپرده‌گذار با نرخ سود 24درصد وام می‌دهد.

 

اقتصاد نوین ؛ 20درصد روزشمار

نخستین بانک خصوصی ایران هم برای نگه‌داشتن مشتریان فعلی و جذب سپرده‌گذاران جدید اعلام می‌کند برای سپرده‌های روزشمار 20درصد سود پرداخت می‌کند به شرطی که سپرده‌گذاران 2‌ماه نخست به پول‌شان دست نزنند. بانک اقتصاد نوین فعلا اوراق گواهی سپرده ارائه نمی‌کند و درصورتی که سپرده‌گذاران پس از 2‌ماه بخشی از سپرده خود را بردارند، بازهم نرخ سود 20درصد را حفظ خواهد کرد. این بانک تضمین می‌دهد که با تغییر نرخ سود در آینده، نرخ سود سپرده‌های موجود را تغییر نخواهد داد و همچنان بر عهد خویش با سپرده‌گذاران باقی می‌ماند.

 

بانک‌هایی که سود بیشتر بدون شرط می‌دهند

بانک آینده ؛ 19 درصد تمام بدون چاشنی

جدیدترین بانک خصوصی ایران که موفق به دریافت مجوز رسمی فعالیت در اسفندماه سال گذشته شده است، برای سپرده‌های روزشمار خود نرخ سود 19درصد در نظر گرفته و البته گزینه دیگری که به مشتریان و سپرده‌گذاران پیشنهاد می‌کند، خرید اوراق گواهی سپرده با نرخ سود 20درصد یکساله است. این بانک که همواره یکی از پیشتازان جذب سپرده‌ها با نرخ سود بالاتر قبل از گرفتن مجوز رسمی فعالیت بوده، تاکنون چاشنی دیگری به سود سپرده‌هایش نیفزوده اما به نظر می‌رسد در آینده نزدیک بانک آینده برای عقب نماندن از دیگران نرخ سود سپرده‌های روزشمار را افزایش دهد.

 

بانک صادرات ؛ 19.75 درصد روزشمار

این بانک اصل 44 ایران برای جذب مشتریان و سپرده‌گذاران جدید و عقب نماندن از کورس رقابت، نرخ سود سپرده‌های روزشمار با 19.75 درصد یعنی 25 صدم درصد پایین‌تر از نرخ سود سپرده‌های یکساله پیشنهاد کرده است. بانک صادرات البته پیشنهاد جذاب‌تری هم برای سپرده‌گذاران با مبلغ مناسب دارد، به نحوی که می‌توان اوراق گواهی سپرده این بانک را با نرخ روزشمار 22 درصد خرید. کاهش یا افزایش مبلغ سپرده بعد از یکماه تغییری در نرخ سود روزشمار 19.75 درصدی این بانک خصوصی – دولتی ایران نخواهد داشت و میزان سپرده‌گذاری هم تاثیری در نرخ سود ندارد.

بانک شهر ؛ 22 درصد برای صندوق آرمان

این بانک وابسته به شهرداری تهران، نرخ سود سپرده‌های روزشمار را 10 درصد، سپرده‌های 6 تا 9 ماه را 18 درصد و سپرده‌های یکساله سود 20 درصد می‌دهد. البته بانک شهر برای سبقت از دیگر بانک‌ها طرح ویژه‌ای با عنوان طرح صندوق آرمان با نرخ سود روزشمار 22 درصدی دارد که به نظر می‌رسد در برخی از شعب برای سپرده‌های بالای 10 میلیون تومان این حساب افتتاح خواهد شد. البته سود 22 درصدی صندوق آرمان علی‌الحساب بوده و امکان پرداخت سود بالای 26 درصد در سررسید به سپرده‌گذاران در این طرح وجود دارد.


بانک تجارت ؛ طرح ویژه 20 درصدی

دیگر بانک اصل 44 کشور، نرخ سود سپرده‌های روزشمار با شرایط خاص مورد توافق بین رئیس شعبه و سپرده‌گذاران با مبلغ بالا 20درصد اعلام کرده است. فرمول محاسبه نرخ سود سپرده‌های روزشمار فرقی با دیگر بانک‌ها ندارد، جز اینکه اگر سپرده گذار به تعهد خود در خصوص شرایط توافق شده به صورت شفاهی عمل کند، می‌تواند سود 20 درصدی به صورت روزشمار دریافت کند. بانک تجارت با کاهش میزان سپرده یا افزایش آن و همچنین مبلغ سپرده‌گذار تغییری در نرخ سود خود ایجاد نمی‌کند و نرخ سود سپرده‌ها با هر مبلغ را همچنان 20 درصد حفظ خواهد کرد.

 

 بانک پاسارگاد ؛ 19.5درصد روزشمار

این بانک خصوصی کشور برای جذب سپرده‌های مردم به صورت روزشمار نرخ سود 19.5 درصدی پیشنهاد کرده است و بر این نظر پافشاری دارد که فاصله نیم‌درصد نرخ سود سپرده‌های روزشمار با نرخ سود یکساله باعث حفظ سپرده‌های فعلی و جذب احتمالی سپرده‌های جدید خواهد شد. نرخ سود یکساله بانک پاسارگاد علی‌الحساب 20 درصد است و برای گرفتن سود 19.5 درصدی لازم نیست که درصدی از پول سپرده‌گذاران در بانک حفظ شود. بانک یادشده گزینه دیگر و طرح ویژه‌ای برای پرداخت سود بالاتر ندارد و به نظر می‌رسد که با همین نرخ سود به فعالیت خود ادامه دهد.

 

مهر اقتصاد و رویان مهر 19درصد

این موسسه اعتباری در انتظار مجوز قانونی، با نصب بنری در شعب خود نرخ سود روزشمار سپرده‌ها را 19درصد اعلام کرده و مراجعه به درون شعبه هم این نرخ سود را تایید می‌کند.  بانک مجوز نگرفته مهر اقتصاد برای سپرده‌های چهارماهه سود 19.2 درصد و شش‌ماهه 19.5 درصد، سپرده 9 ماهه هم 19.8 درصد در نظر گرفته است و محدودیت در دریافت و برداشت از حساب وجود دارد ولیکن مشخص نیست کاهش مبلغ سپرده، تاثیری در نرخ سود خواهد داشت یا خیر؟ موسسه اعتباری مهر اقتصاد نرخ سود یادشده را مطابق با آخرین اعلامیه بانک مرکزی می‌داند.

 

 مؤسسه کوثر

مؤسسه مالی و اعتبار کوثر نرخ سود سپرده‌های روزشمار خود را 19.5درصد اعلام کرده است. اخیرا پشت شیشه‌های ورودی این بانک اطلاعیه‌ای نصب شده و نوشته است: نرخ سود سپرده روزشمار، 19.5درصد. گفتنی است مؤسسه مالی و اعتباری کوثر از بانک مرکزی مجوز فعالیت گرفته است.

 

ثامن ، همراه با بانک‌ها برای گرفتن مجوز

موسسه فاقد مجوز ثامن با هدف جلب رضایت بانک مرکزی سیاست سال‌های قبل خود در پرداخت سود بالاتر به سپرده‌های خود را کنار گذاشته است، اما برای عقب نماندن از بانک‌های دارای مجوز، نرخ سود سپرده‌های روزشمار را با افتتاح حساب ویژه‌ای 20 درصد پیشنهاد می‌کند. به گفته مدیر یکی از شعب این موسسه در انتظار گرفتن مجوز، احتمال انحلال را صفر می‌داند و دلیل تاخیر در صدور مجوز را سختگیری بانک مرکزی اعلام می‌کند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار در سراشیبی ؟

این هفته کاهش ارزش دلار در بازار آزاد از جمله اتف ...

 • 4

تصمیم «لاگارد» برای نرخ بهره

دو هفته پیش، گزینه‌های انتخاب شده از سوی شورای ره ...

 • 3

فروکش تب فروش در بورس

فاطمه اسماعیلی ...

 • 2

طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در حال اجرا است

اراک- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در وزارت صنعت در حال اجرا است و تاکنون ۷۵۰ بنگاه اقتصادی تولیدی برای حضور در این طرح ثبت‌نام کرده اند.

 • 3

اظهار جدید همتی در مورد بازار ارز/تامین پایدار نیازهای ارزی کشور

رئیس کل بانک مرکزی گفت:هدف اولیه بانک مرکزی، بهبود هر چه بیشتر متغیرهای اقتصادی و اطمینان بخشی به فعالین اقتصادی و تامین پایدار و مطمئن نیازهای ارزی کشور است.

 • 8

اظهارات جدید همتی درمورد بازار ارز/تامین پایدار نیازهای ارزی کشور

رئیس کل بانک مرکزی گفت:هدف اولیه بانک مرکزی، بهبود هر چه بیشتر متغیرهای اقتصادی و اطمینان بخشی به فعالین اقتصادی و تامین پایدار و مطمئن نیازهای ارزی کشور است.

 • 5

رئیس صندوق بین المللی پول استعفا کرد/لاگارد به دنبال ریاست بانک مرکزی اروپا

هیئت مدیره صندوق بین المللی پول طی بیانیه ای از قبول استعفای رئیس کنونی این صندوق خبر داد و اعلام کرد در حال بررسی برای انتساب رئیس جدید هستند.

 • 8

استفاده از ظرفیت‌های بخش تعاون سبب بهبود وضعیت استان می‌گردد

عضو هیات‌ مدیره بانک توسعه تعاون گفت: استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های بخش تعاون و داشتن هدف و برنامه مدون سبب اصلاح و بهبود وضعیت استان می‌گردد.

 • 8

همزمانی کاهش قیمت دلار باسقوط شاخصهای بورس/ سرمایه گذاران بازار طلا ، نقره داغ شدند/ خودرو به جاده ارزانی بازگشت

سقوط قیمت دلار به کانال 11هزارتومانی و خالی شدن بخش بزرگی از حباب قیمت سکه وطلا ، امروز تاثیر خود را بر سایر بازارها گذاشت و در اولین قدم این بورس بود که باکاهش بیش از 7هزار واحدی شاخصهایش سقوطی چشمگیر را تجربه کرد.شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه با ریزش 7035 واحد به ر ...

 • 9

پرداخت ارز به بیش از ۳۱ هزار زائر سرزمین وحی توسط بانک ملی

بانک ملی ایران تاکنون ارز مورد نیاز بیش از ۳۱ هزار نفر از حجاج اعزامی به سرزمین وحی را تامین کرده است.

 • 7

مقاوم سازی اقتصاد داخلی از طریق رونق تولید میسر می شود

رئیس هیئت مدیره بانک دی در بازدید از کارخانه « کویر تایر» بر مقاوم سازی اقتصاد داخلی از مسیر تقویت و رونق بخشی به تولید تاکید کرد.

 • 5

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی به ۱۱۲۰۰ تومان رسید

قیمت دلار امروز، ۲۶ تیرماه ۹۸ در لحظه تنظیم این خبر در صرافی‌های بانکی به ۱۱۱۰۰ تومان برای خرید و ۱۱۲۰۰ تومان برای فروش رسید.

 • 5

روند افت قیمت نفت متوقف شد/هر بشکه نفت برنت ۶۴.۶ دلار

قیمت شاخص نفت خام برنت در ادامه معاملات امروز چهارشنبه، ۲۶ تیرماه روند افت خود را متوقف کرد و روی ۶۴ دلار و ۶۰ سنت تثبیت شد؛ قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا نیز روی ۵۷ دلار و ۶۸ سنت ثابت ماند.

 • 11

روند افت قیمت نفت متوقف شد/هر بشکه نفت برنت ۶۴.۶ دلار

قیمت شاخص نفت خام برنت در ادامه معاملات امروز چهارشنبه، ۲۶ تیرماه روند افت خود را متوقف کرد و روی ۶۴ دلار و ۶۰ سنت تثبیت شد؛ قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا نیز روی ۵۷ دلار و ۶۸ سنت ثابت ماند.

 • 10