کارگروه رسیدگی به گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه تشکیل شد

کارگروه رسیدگی به گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه تشکیل شد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد و هیئت همراه روز دوشنبه در کمیسیون اقتصادی حاضر شده و با بررسی های صورت گرفته برای حل مشکل تولید، تجهیز، راه اندازی و حقوق کارگران گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه، کار گروهی تشکیل شد.

چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 3:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در گفتگو با خبر نگار سیاسی ایرنا، افزود: سوال من در خصوص مباحث مرتبط با گروه ملی فولاد اهواز و نیشکر هفت تپه بود، اصل سوال این بود که چرا با وجود عقب افتادن حقوق کارگران وزارت اقتصاد به شکل اساسی وارد نشده است.
وی اضافه کرد: همراهان وزیر محترم اقتصاد آقایان حسین زاده رییس بانک ملی، جلیلی معاون وزیر اقتصاد و مدیرعامل گروه ملی فولاد بودند. پیشتر با پی گیری مجلس، دولت محترم در جلسه ای به ریاست استاندار استان خوزستان و وزیر اقتصاد تلاش کرد خواسته های نمایندگان و کارگران را اجابت کرده و با اندکی بالا و پایین و یک ماه تاخیر حقوق کارگران را بپردازد.
ساری تاکید کرد: امروز بحث اصلی پرداخت حقوق ماهیانه کارگران نبود، موضوع ما در خصوص خط تولید بود. در ارتباط با گروه ملی فولاد دو خط در فعالیت 100 درصدی و خط 630 نیز به شکل نیمه فعال است. خط 650 گروه ملی فولاد فعلا متوقف است و در جلسه به ما خبر دادند خط تولید کوثر در حال راه اندازی است که این خبر خوبی بود.
وی افزود: نوید خوب دیگر این است که به اندازه کافی شمش، و مواد اولیه برای این خطوط خریداری شده است که این نیز خبر بسیار خوبی است. اگر حقوق کارگران تامین شود و مقداری اعتبار برای خرید شمش و مواد اولیه جهت ادامه فعالیت خطوط تولید اضافه شود، بسیار کار خوبی است و ما هم موافقیم.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون وزارت اقتصاد متولی این قضیه است ولی در خصوص نیشکر هفت تپه مسئولیت با بانک کشاورزی است، اما چون بانک مرکزی مسئول تنظیم روابط بین همه بانکها است ما مسئول مستقیم را وزیر اقتصاد می دانیم؛ از طرفی سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد در هر دو مورد گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه در راس امور واگذاری ها قرار دارند.
وی اضافه کرد: در خصوص خطوط تولید با توجه به اینکه مبالغی نیاز دارد باید از طریق بانک تزریق شود و طبق گزارشی که رئیس بانک ملی در ارتباط با گروه ملی فولاد ارائه داده، تاکنون بیش از 470 میلیارد تومان هزینه شده است. ولی چون به صورت مرحله ای پرداخت شده در راه اندازی و تداوم کار اشکالاتی به وجود آمد.
این نماینده مجلس ادامه داد: درخواست کردیم که هزینه و تزریق پول به شکلی باشد که ضمن تامین حقوق کارگران، خط تولید هم متوقف نشود. طبیعتاً باید هزینه تعمیر و نگهداری نیز در نظر گرفته شود، مهمترین خواسته من از وزیر اقتصاد این بوده است.
ساری اظهار داشت: موضوع دیگری که مقرر شد در مرحله بعد پیگیری کنیم، بحث مالکیت است که باید موضوع را با مالکان فعلی هر دو شرکت گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه حل کنیم و نیاز است که دولت نیز ورود کند. اگر قرار است به بخش خصوصی هم واگذار شوند باید به اشخاص حقوقی با اهلیت و صاحب صلاحیت واگذار شوند.
وی ادامه داد: بخش خصوصی باید در حدی آورده داشته باشد که بتواند حقوق پرسنل، تجهیز، تعمیر و نگهداری شرکت ها را انجام دهد به شکلی که بهره وری داشته و تولید نیز متوقف نشود.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جمع بندی نشست امروز با وزیر اقتصاد مبنی بر این شد که کمیته ای به ریاست آقای بهمنی رئیس پیشین بانک مرکزی و از اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شود. اینجانب هم در آن کارگروه عضوهستم.
وی ادامه داد: وزیر اقتصاد به نیابت از خود یک نفر را مشخص و معرفی می کند. نمایندگان تام الاختیاری از وزارت صنعت، بانک مرکزی و وزارت‌کار نیز عضو این کار گروه خواهند بود. با توجه به اینکه شرکت نیشکر هفت تپه توسط بانک کشاورزی به بخش خصوصی واگذار شده است، مقرر شد مدیرعامل آن بانک نیز یکی از اعضای این کارگروه باشد.
ساری اضافه کرد: چند معضل اساسی باید توسط این کارگروه رفع شود. وزارت صنعت که متولی بخش صنعت است باید در خصوص موضوع تولید و کار شرکت ورود کرده و مشکل این شرکت‌ها را حل کند و بانک مرکزی نیز مشکل بانکی آنها را مرتفع سازد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع زندگی 3 هزارنیروی کار است که در این شرکت خود و خانواده هایشان ارتزاق می کنند، بانک ملی به اجبار وارد این داستان شده در حالیکه هر بخش باید کار خودش را درست انجام دهد، لذا مقرر شد ظرف دو هفته این کارگروه تشکیل شود که البته امروز ترکیب اعضای آن مشخص شد.
وی همچنین اظهار داشت: نتیجه این کار گروه می‌تواند حل چند موضوع و مشکل و خروجی آن راه‌اندازی فازها و خطوط تولید و تهیه مواد اولیه، تامین نیاز کارگران و پرسنل این شرکت ها باشد. خواسته همه راه‌اندازی خطوط تولید است که خواسته به حقی است و باید اجابت شود.
سیام**ا.ع**1535

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 3

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 5

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 18

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 18

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 17

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 17

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 16

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 24

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 17

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 16

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 15

رشد ۵۱۰۰ واحدی شاخص کل/ جابجایی ۳.۵میلیارد برگه بهادار در بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۵۱۰۸ واحدی در پایان معاملات به ۲۴۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

 • 18

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 26

تسهیلات ۱۴۰۰ میلیارد ریال بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت ۱۴۰۰میلیارد ریال در سال ۹۷ در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی نمود.

 • 17

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از شعب استان خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون به همراه فتاحی عضو هیئت‌مدیره و هیئت همراه از مدیریت شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی و شعب مرکزی بیرجند، شعب جمهوری و باجه شهید رجائی بازدید کرد.

 • 24

بازدید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از گروه تولیدی کاله

عضوهیات مدیره بانک ملی ایران درراس هیاتی ازمسئولان بانک،ازگروه تولیدی سولیکوکاله به عنوان یکی ازتولید کنندگان فرآورده های لبنی فعال داخلی باهدف تسهیل ورفع موانع تولیدوارائه خدمات بهینه بازدید کرد.

 • 17

طرح نسخه الکترونیک در قزوین به صورت پایلوت اجرا می شود

قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: طرح نسخه الکترونیک برای حذف دفترچه های کاغذی بیمه و کاهش هزینه و تسهیل در ارائه خدمات درمانی امسال در شهر محمدیه قزوین به صورت پایلوت اجرا می شود.

 • 18

روز بهاری بورس در تابستان

شاخص بورس روز جاری با رشد بیش از ۵۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به ۲۴۲ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

 • 17

رکوردی جدید در کارنامه بورس تهران/ رشد قیمت بیش از ۸۰ درصد نمادهای معاملاتی

شاخص کل بورس تهران امروز نیز به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد و توانست با ثبت رشد ۵۱۰۸ واحدی که بیشترین میزان رشد این نماگر در یک ماه اخیر به شمار می‌رود، ضمن عبور از قله تاریخی این بازار، در میانه کانال ۲۴۲ هزار واحدی جای گیرد.

 • 28