پیشنهاد شریعتمداری برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

پیشنهاد شریعتمداری برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد برای تحقق افزایش سرمایه هزار میلیارد تومانی بانک توسعه تعاون در سال آینده، دولت سهامی که می خواهد واگذار کند را در اختیار این بانک قرار دهد تا در بازار بورس بفروشد.

یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 23:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا محمد شریعتمداری امروز (سه شنبه) در مراسم هفتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی با تاکید بر تقویت بخش تعاون، یکی از راهها را کمک به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون دانست و با اشاره به مصوبه لایحه بودجه سال آینده برای افزایش سرمایه این بانک دولتی اظهار داشت: هزار میلیارد تومان منابع روی کاغذ تصویب شده است که امیدواریم از روی کاغذ بیرون بیاید و به اشکال گوناگون در اختیار ما قرار گیرد.
شریعتمداری افزود: حتی دولت می تواند معدل این عدد را از سهامی که قصد واگذاری آن را دارد، تامین کرده و سهام در اختیار بانک توسعه تعاون قرار دهد تا این بانک خودش آن را در بورس عرضه کند.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی لازم است تا تخصیص منابع بودجه و تسهیلات بر اساس اولویت بندی و نیاز واقعی صورت گیرد، افزود: منابع و بودجه کشور را نباید فقط صرف کارمندانی کرد که صبح به ادارات آمده و بعد از ظهر محل کار خود را ترک می‌کنند در حالی که در سایر بخش‌ها می‌توان از این میزان هزینه، بهره وری بیشتری کسب کرد.
وی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از بخش هایی هستند که باید برای تامین سرمایه مورد نیاز آنها به منظور حمایت از تعاونی های کشور و اشتغال زایی اقدامات جدی انجام شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: عرضه سهام بانک توسعه تعاون در بورس یکی از اقداماتی است که می‌توان برای تأمین سرمایه این بانک انجام داد.
عضو کابینه دولت دوازدهم از برگزاری جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه با حضور معاون وزیر تعاون خبر داد و گفت: محور این جلسه رایزنی برای تخصیص 500 میلیون دلار اعتبار به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و بانک توسعه تعاون است که این جلسه امروز در حال برگزاری است و امیدواریم به نتیجه برسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه و تشدید آن علیه ایران گفت: نظام سلطه با تحریم های بی امان و گسترده سعی دارد تا اقتصاد نظام جمهوری اسلامی ایران را فلج کرده و بدین ترتیب با ایجاد نارضایتی عمومی، مردم را در مقابل نظام قرار دهد اما خوشبختانه ملت بزرگ ایران علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی نشان داده اند که یار و همراه نظام هستند.
وی با بیان اینکه دولت به خوبی از همه مشکلات مردم آگاهی دارد، افزود: دولت جزئی از این ملت است و به همین دلیل تلاش دارد تا راهکاری در مقابل مشکلات مردم پیدا کند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: یکی از تبعات جدی تحریم های ظالمانه پایین آمدن سطح دسترسی و تامین مواد اولیه است که این امر منجر به کاهش تولید، افزایش بیکاری، جلوگیری از اشتغال زایی و بالا رفتن نارضایتی اجتماعی می‌شود؛ دشمنان تلاش دارند تا بدین‌ترتیب برای نظام جمهوری اسلامی ایران چالش سازی کنند.
شریعتمداری بهترین راه حل برای عبور از تحریم ها را اشتغال زایی دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم کشور را از تحریم ها نجات دهیم باید به مقابله با بیکاری برویم .
وی تاکید کرد: ضرورت دارد تا روحیه مشارکت جویانه را برای تسریع روند امور و تقویت بخش تعاون در کشور تقویت کنیم، البته در حال حاضر هر بخش و یا هر فرد می‌تواند همه امور را به بهترین نحو انجام دهد اما ما نیاز داریم که بتوانیم در قالب مشارکت همه فعالیت ها را ساماندهی کنیم.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تهدیدها و تحریم‌ها در دل خود فرصت مناسبی را برای رشد و توسعه بخش تعاون به همراه دارند، ادامه داد: در موقعیتی قرار گرفته ایم که شاید فرصت بی‌بدیلی برای توسعه بخش تعاون باشد اما نباید بگذاریم این فرصت نیز همانند سایر فرصت‌سوزی هایی که انجام داده ایم از دست برود.
وی با تأکید بر ضرورت تقویت بخش تعاون و بالا بردن روحیه مشارکت جویانه در کشور تصریح کرد: در کنار تقویت بخش تعاون لازم است ارتقاء وضعیت تشکل ها، ایجاد تعاونی های مختلف، ساماندهی روابط بین تعاونی ها، تشدید نظارت در بخش تعاونی، واگذاری امور به بخش تعاون و بکارگیری مدیران جوان و شایسته را مورد توجه قرار دهیم.
شریعتمداری با تاکید بر ضرورت حمایت و تقویت بخش تعاون با استفاده از ابزار بودجه، خاطر نشان ساخت: سازمان فنی و حرفه ای که می تواند تربیت کننده نیروی انسانی ماهر و کارآمد باشد از بودجه مناسبی برخوردار نیست.
این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به طلب ۱۷۰۰ میلیارد تومانی بخش تعاون از دولت بابت خصوصی سازی اظهار داشت: هنوز حتی یک ریال از این مطالبات را دریافت نکرده ایم.
شریعتمداری گفت: قرار شده است تا یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای مشاغل خرد تخصیص پیدا کند، این در حالی است که بیشتر از این مبلغ، طرح های اشتغالزایی روی میز شورای استانی اشتغال قرار دارد .
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت مصرف درست منابع مالی و تسهیلات که مقرر شده در قالب مشاغل فراگیر و اشتغال روستایی تخصیص پیدا کند، افزود: فرایند تخصیص و مصرف تسهیلات بررسی می‌شود و اگر انحرافی در این مسیر وجود داشته باشد، دریافت کنندگان وام باید سود ۱۸ درصد پرداخت کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت افزایش بودجه نظارت و حسابرسی در وزارت تعاون، گفت: ما شاهد اعتراض تعاونی‌های مسکن دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف هستیم که این امر می طلبد تا نظارت دقیق‌تری بر فعالیت تعاونی ها انجام شود.
وی ادامه داد: بودجه نظارت و حسابرسی وزارت تعاون ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده در حالی که فقط برای یک پرونده دستمزد ۲۵۰ میلیون تومانی مطالبه شده است.
این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اهمیت تعاونی های مرزنشین برای واردات مواد اولیه به کشور، گفت: نباید به این دل خوش باشیم که از ظرفیت تعاونی های مرزنشین برای واردات کالای نهایی و مصرفی استفاده می کنیم زیرا این مساله به ضرر بخش تولید است و در اشتغالزایی کشور نقش منفی ایفا می‌کند.
شریعتمداری تصریح کرد: لازم است از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین برای واردات مواد اولیه استفاده شود تا بدین ترتیب حمایت لازم از بخش تولید صورت بگیرد.
وی با اشاره به اهمیت بازاریابی برای رشد و توسعه تعاونی ها خاطرنشان ساخت: تعاونی ها لازم است سهم مناسبی از بازار های داخلی و ملی را داشته و پس از آن در اندیشه حضور در بازارهای بین المللی باشند.
اقتصام **9454**2022

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

دکتر مهری:بکارگیری فناوریهای نوین برای ارائه خدمات مطلوب مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تأکید کرد: بکارگیری فناوریهای نوین برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان بازار سرمایه و سرعت بخشیدن به روند فرآیند ها ضروری است.

 • 17

بانک رفاه حامی فعالان سلامت و درمان ایران زمین

مدت زمانی است که با شیوع ویروس کرونا، بخش های مختلف اقتصادی کشور دچار مشکل شده اند. یکی از موارد مهم تغییرات حاصل از کرونا، رابطه بین بانک ها و مشتریان آنها است.

 • 19

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد اعلام کرد: مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹، بانک پاسارگاد (سهامی عام) راس ساعت۹صبح، روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱، در محل بانک پاسارگاد برگزار می شود.

 • 18

صادرکنندگان متخلف تحت پیگرد قرار می‌گیرند

رییس‌جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت اعلام کرد: صادرکنندگانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات در موعد مقرر خودداری کرده‌اند، تحت پیگرد قرار می‌گیرند.

 • 16

ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات برای تحقق جهش صادرات

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه می‌گوید برای تحقق هدف رونق تولید و به دنبال آن جهش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

 • 15

درج نماد «چکاپا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران از درج نماد یک شرکت جدید در تالار شیشه ای خبر داد.

 • 13

بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۸

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گزارش جدید بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۸ منتشر و پیشنهادات خود را مطرح کرد.

 • 5

آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد

بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز دهم تیرماه اعلام کرد.

 • 16

تقدیر استاندار سیستان و بلوچستان از بانک مهر ایران

استاندار سیستان و بلوچستان، ‌ گفت: بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اقدامی بی‌نظیر و بی‌بدیل بود.

 • 18

اقدامات گمرک در خصوص پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات

معاون گمرک ایران اعلام کرد: اقدامات گمرک ایران در خصوص پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات تشریح شد.

 • 15

پست بانک به مجمع می رود

پست بانک زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 15

بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۹

پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گزارش جدید بررسی شاخص‌های توسعه مالی اسلامی ایران و جهان در سال ۲۰۱۹ منتشر و پیشنهادات خود را مطرح کرد.

 • 12

ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد

ساختمان جدید شعبه بلوار سجاد (فردوسی سابق) بانک کارآفرین در شهر مشهد افتتاح شد.

 • 22

مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان در بانک توسعه تعاون

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون مناسب‌سازی خدمات بانکی برای توان یابان را در زمره مسئولیت‌های اجتماعی این بانک اعلام نمود.

 • 24

گام تازه پذیرش شرکت‌های استانی در تالار شیشه‌ای

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از آغاز عملیات اجرایی برای پذیرش شرکت‌های استانی در بورس و کشف قیمت دارایی آنها در آینده نزدیک خبر داد.

 • 23

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در انتظار موافقت شورای عالی بورس

نایب ‌رییس اتاق ایران با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی در بورس بین‌الملل گفت: تمامی مدارک راه‌اندازی بورس بین‌الملل منطبق بر استانداردهای لازم تهیه‌شده و در انتظار موافقت شورای عالی بورس است.

 • 24

نقدینگی بالا مانع از افت شاخص است

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم ورود و حضور نقدینگی در تالار شیشه‌ای گفت: تا مادامی که نقدینگی در این بازار حضور داشته باشد، نباید منتظر افت شدید شاخص بورس و ریزش قیمت‌ها بود.

 • 16

اعلام جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس»

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای، جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام «ولپارس» را اعلام کرد.

 • 16

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 19

بیانیه رسمی بانک ملی ایران درباره برخی فضاسازی های تخریبی

در پی برخی فضاسازی ها علیه بانک ملی ایران، این بانک بیانیه ای صادر کرد.

 • 26