پیشنهاد شریعتمداری برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

پیشنهاد شریعتمداری برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد برای تحقق افزایش سرمایه هزار میلیارد تومانی بانک توسعه تعاون در سال آینده، دولت سهامی که می خواهد واگذار کند را در اختیار این بانک قرار دهد تا در بازار بورس بفروشد.

یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 23:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا محمد شریعتمداری امروز (سه شنبه) در مراسم هفتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی با تاکید بر تقویت بخش تعاون، یکی از راهها را کمک به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون دانست و با اشاره به مصوبه لایحه بودجه سال آینده برای افزایش سرمایه این بانک دولتی اظهار داشت: هزار میلیارد تومان منابع روی کاغذ تصویب شده است که امیدواریم از روی کاغذ بیرون بیاید و به اشکال گوناگون در اختیار ما قرار گیرد.
شریعتمداری افزود: حتی دولت می تواند معدل این عدد را از سهامی که قصد واگذاری آن را دارد، تامین کرده و سهام در اختیار بانک توسعه تعاون قرار دهد تا این بانک خودش آن را در بورس عرضه کند.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی لازم است تا تخصیص منابع بودجه و تسهیلات بر اساس اولویت بندی و نیاز واقعی صورت گیرد، افزود: منابع و بودجه کشور را نباید فقط صرف کارمندانی کرد که صبح به ادارات آمده و بعد از ظهر محل کار خود را ترک می‌کنند در حالی که در سایر بخش‌ها می‌توان از این میزان هزینه، بهره وری بیشتری کسب کرد.
وی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از بخش هایی هستند که باید برای تامین سرمایه مورد نیاز آنها به منظور حمایت از تعاونی های کشور و اشتغال زایی اقدامات جدی انجام شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: عرضه سهام بانک توسعه تعاون در بورس یکی از اقداماتی است که می‌توان برای تأمین سرمایه این بانک انجام داد.
عضو کابینه دولت دوازدهم از برگزاری جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه با حضور معاون وزیر تعاون خبر داد و گفت: محور این جلسه رایزنی برای تخصیص 500 میلیون دلار اعتبار به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و بانک توسعه تعاون است که این جلسه امروز در حال برگزاری است و امیدواریم به نتیجه برسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه و تشدید آن علیه ایران گفت: نظام سلطه با تحریم های بی امان و گسترده سعی دارد تا اقتصاد نظام جمهوری اسلامی ایران را فلج کرده و بدین ترتیب با ایجاد نارضایتی عمومی، مردم را در مقابل نظام قرار دهد اما خوشبختانه ملت بزرگ ایران علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی نشان داده اند که یار و همراه نظام هستند.
وی با بیان اینکه دولت به خوبی از همه مشکلات مردم آگاهی دارد، افزود: دولت جزئی از این ملت است و به همین دلیل تلاش دارد تا راهکاری در مقابل مشکلات مردم پیدا کند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: یکی از تبعات جدی تحریم های ظالمانه پایین آمدن سطح دسترسی و تامین مواد اولیه است که این امر منجر به کاهش تولید، افزایش بیکاری، جلوگیری از اشتغال زایی و بالا رفتن نارضایتی اجتماعی می‌شود؛ دشمنان تلاش دارند تا بدین‌ترتیب برای نظام جمهوری اسلامی ایران چالش سازی کنند.
شریعتمداری بهترین راه حل برای عبور از تحریم ها را اشتغال زایی دانست و تصریح کرد: اگر می خواهیم کشور را از تحریم ها نجات دهیم باید به مقابله با بیکاری برویم .
وی تاکید کرد: ضرورت دارد تا روحیه مشارکت جویانه را برای تسریع روند امور و تقویت بخش تعاون در کشور تقویت کنیم، البته در حال حاضر هر بخش و یا هر فرد می‌تواند همه امور را به بهترین نحو انجام دهد اما ما نیاز داریم که بتوانیم در قالب مشارکت همه فعالیت ها را ساماندهی کنیم.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تهدیدها و تحریم‌ها در دل خود فرصت مناسبی را برای رشد و توسعه بخش تعاون به همراه دارند، ادامه داد: در موقعیتی قرار گرفته ایم که شاید فرصت بی‌بدیلی برای توسعه بخش تعاون باشد اما نباید بگذاریم این فرصت نیز همانند سایر فرصت‌سوزی هایی که انجام داده ایم از دست برود.
وی با تأکید بر ضرورت تقویت بخش تعاون و بالا بردن روحیه مشارکت جویانه در کشور تصریح کرد: در کنار تقویت بخش تعاون لازم است ارتقاء وضعیت تشکل ها، ایجاد تعاونی های مختلف، ساماندهی روابط بین تعاونی ها، تشدید نظارت در بخش تعاونی، واگذاری امور به بخش تعاون و بکارگیری مدیران جوان و شایسته را مورد توجه قرار دهیم.
شریعتمداری با تاکید بر ضرورت حمایت و تقویت بخش تعاون با استفاده از ابزار بودجه، خاطر نشان ساخت: سازمان فنی و حرفه ای که می تواند تربیت کننده نیروی انسانی ماهر و کارآمد باشد از بودجه مناسبی برخوردار نیست.
این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به طلب ۱۷۰۰ میلیارد تومانی بخش تعاون از دولت بابت خصوصی سازی اظهار داشت: هنوز حتی یک ریال از این مطالبات را دریافت نکرده ایم.
شریعتمداری گفت: قرار شده است تا یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای مشاغل خرد تخصیص پیدا کند، این در حالی است که بیشتر از این مبلغ، طرح های اشتغالزایی روی میز شورای استانی اشتغال قرار دارد .
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت مصرف درست منابع مالی و تسهیلات که مقرر شده در قالب مشاغل فراگیر و اشتغال روستایی تخصیص پیدا کند، افزود: فرایند تخصیص و مصرف تسهیلات بررسی می‌شود و اگر انحرافی در این مسیر وجود داشته باشد، دریافت کنندگان وام باید سود ۱۸ درصد پرداخت کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت افزایش بودجه نظارت و حسابرسی در وزارت تعاون، گفت: ما شاهد اعتراض تعاونی‌های مسکن دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف هستیم که این امر می طلبد تا نظارت دقیق‌تری بر فعالیت تعاونی ها انجام شود.
وی ادامه داد: بودجه نظارت و حسابرسی وزارت تعاون ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده در حالی که فقط برای یک پرونده دستمزد ۲۵۰ میلیون تومانی مطالبه شده است.
این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اهمیت تعاونی های مرزنشین برای واردات مواد اولیه به کشور، گفت: نباید به این دل خوش باشیم که از ظرفیت تعاونی های مرزنشین برای واردات کالای نهایی و مصرفی استفاده می کنیم زیرا این مساله به ضرر بخش تولید است و در اشتغالزایی کشور نقش منفی ایفا می‌کند.
شریعتمداری تصریح کرد: لازم است از ظرفیت تعاونی‌های مرزنشین برای واردات مواد اولیه استفاده شود تا بدین ترتیب حمایت لازم از بخش تولید صورت بگیرد.
وی با اشاره به اهمیت بازاریابی برای رشد و توسعه تعاونی ها خاطرنشان ساخت: تعاونی ها لازم است سهم مناسبی از بازار های داخلی و ملی را داشته و پس از آن در اندیشه حضور در بازارهای بین المللی باشند.
اقتصام **9454**2022

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مناسبت عید غدیرخم

حجت الله مهدیان در پیامی فرا رسیدن عید غدیر خم راتبریک گفت.

 • 2

آیین تکریم و معارفه معاون اعتباری و عضو هیات عامل بانک کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی روز دوشنبه چهارم مرداد در مراسمی، انتصاب وهب متقی نیا به سمت معاون اعتباری و عضو هیات عامل بانک کشاورزی را اعلام و از خدمات مسعود جلالیان قدردانی کرد.

 • 2

مهلت جذب اعتبارات عمرانی تا شهریور تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال جاری تا شهریور ماه موافقت کردند.

 • 1

غدیر تداوم خط نبوت است

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در آستانه فرا رسیدن عید غدیر، در پیامی این عید را به مشتریان، کارکنان نظام بانکی و خانواده های آن ها تبریک و شادباش گفت.

 • 1

افزایش تدریجی دامنه نوسان در بورس

رییس سازمان بورس گفت: برای اینکه افزایش دامنه نوسان به صورت تدریجی و نظام‌مند باشد، طرحی در دست بررسی است.

 • 2

ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه ای از عوامل شکوفایی اقتصادی

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را از عوامل شکوفایی اقتصادی برشمرد.

 • 2

آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، اصلاح و ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور تصویب‌نامه مربوط به اصلاحیه ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات را ابلاغ کرد.

 • 1

ظرفیت بخش تعاون برای پیشبرد برنامه‌های دولت جدید

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در خصوص ظرفیت بخش تعاون برای پیشبرد برنامه‌های دولت جدید در ارتقای اشتغال و تولید توضیحاتی ارائه داد.

 • 2

سودآوری مطلوب بانک صنعت و معدن

رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن در نشست مجمع عمومی این بانک از رسیدن به نقطه سودآوری مطلوب در صورت های مالی این بانک سخن گفت.

 • 2

تامین مالی ۲.۸ میلیاردیورویی تامین ۵۵۰۰ مگاوات یزث

مدیر عامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر تداوم حرکت بانک در مسیر پیشرفت و حفظ و ارتقاء جایگاه این بانک در نظام بانکداری کشور از تامین مالی ۲.۸ میلیارد یورویی تامین پنج هزار و ۵۰۰ مگاوات برق خبر داد.

 • 2

شاخص کل بورس ۸۴۰۰ واحدی عقب‌نشینی کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۸۴۰۱ واحدی معادل ۰.۶۳ درصد به یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۵۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۸ واحدی به ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد رسید.

 • 6

امکان افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز غیرحضوری در بانک رفاه

متقاضیان افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز در بانک رفاه کارگران می‌توانند در قالب طرح "جست و جوی رفاه" نسبت به افتتاح این حساب به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

 • 6

پیام تسلیت مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت درگذشت رئیس بنیاد مسکن

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، درگذشت مرحوم علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

 • 6

پرداخت ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد

با اهتمام شعب بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان خرداد ماه سال جاری تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۵۹۹۶ میلیارد ریال به مددجویان معرفی شده از سوی کمیته امداد پرداخت شده است.

 • 6

جزییات پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان هم اکنون سوالات مهمی از سوی متقاضیان این تسهیلات در خصوص نحوه اقدام برای دریافت آن ایجاد شده است.

 • 3

سامانه بازارگاه در نوع خود، کاری جدید و دستاوردی بزرگ است

نشست بررسی راهکارهای بهبود خدمات سامانه بازارگاه و تبادل نظر درباره ارتقای عملکرد این سامانه، با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بازرسی کل کشور در بانک کشاورزی برگزار شد.

 • 6

بررسی زمینه‌های توسعه سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی

موارد توسعه‌ای سامانه بازارگاه محصولات و نهاده های کشاورزی با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی بررسی شد.

 • 4

لزوم حل فوری مسِِِِِئله FATF

به نقل از کارشناس مسائل اقتصادی ،مهم‌ترین کاری که دولت آتی باید مورد توجه قرار دهد، خروج از لیست سیاه FATF و حل مشکل تحریم‌ها است.

 • 3

ماجرای پاداش هیئت مدیره بانک تجارت چه بود؟

مدیرامور مالی بانک تجارت در واکنش به انتشار تصاویری از مجمع عمومی بانک تجارت در فضای مجازی که برای تعیین میزان پاداش هیئت مدیره بود، گفت: این پاداش‌ها با وقفه ۵ ساله پرداخت شده و کاملا قانونی است.

 • 3

خدمت رسانی به حوزه سلامت از افتخارات بانک رفاه است

بانک رفاه کارگران و بیمارستان میلاد همکاری و تعامل خوبی با یکدیگر دارند و خدمت رسانی به مجموعه این بیمارستان انتفاعی نیست.

 • 3