پیام مدیرعامل به مناسبت یازدهمین سالگرد بانک توسعه تعاون

پیام مدیرعامل به مناسبت یازدهمین سالگرد بانک توسعه تعاون

مدیرعامل بانک توسعه تعاون یازدهمین سالگرد تأسیس بانک را به مدیران بخش اقتصاد تعاونی کشور، تعاونگران فعال عرصه کار و تلاش، ذی‌نفعان و مشتریان این بانک تبریک گفت.

چهارشنبه 15 مرداد 1399 ساعت 12:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، به نقل از روابط عموی بانک توسعه تعاون، در پیام حجت‌اله مهدیان آمده است: یازدهمین سالگرد تأسیس بانک توسعه تعاون را حضور مدیران بخش اقتصاد تعاونی کشور، تعاونگران فعال عرصه کار و تلاش، ذی‌نفعان بانک و مشتریان که بدون پشتیبانی آنان هر نهاد و سازمانی فلسفه وجودی خود را از دست خواهد داد و البته کارکنان ساعی وخدوم این تنها بانک تخصصی بخش تعاونی در اقصا نقاط کشور صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

اجازه بدهید قبل از هر چیز عرض نمایم که بدون پشتیبانی همه مسئولین و دلسوزان بخش تعاون و همت و تلاش مجدانه کارکنان بانک در تمامی رسته‌های صف و ستادی طی این سال‌ها و پیش از آن از سال ۱۳۶۸ در قالب صندوق تعاون کشور، امروز شاهد وجود چنین سازمانی ارزشمند و اثرگذار در عرصه صنعت بانکداری کشور نبودیم؛ بزرگوارانی که بسیاری از آنان امروز به درجه بازنشستگی نائل‌آمده‌اند. جای آن دارد که به پاسداشت این روز گرامی از همگی قدردانی شود.

امروز، به جد و بدون هیچ تعصبی عرض می‌کنم این نهاد که وارد یازدهمین سال تأسیس خود می‌شود با عنایت به رزومه قابل قبولی که در پرتفوی خود ذخیره کرده است موردتوجه آگاهان شبکه بانکی و مسئولین عالی کشور می‌باشد و باافتخار در اجرای طرح‌های فراگیر و ملی اشتغالزائی نقشی فعال و عاملیت دارد. خداوند متعال را شاکرم که در برهه‌ای از زندگی حرفه‌ای تجربه چندین سال همکاری با خانواده بزرگ بانک توسعه تعاون را به اینجانب اعطا کرده است.

اما، همان‌طور که دوستان، عنایت دارید محور اصلی فعالیت این بانک تأمین و تجهیز منابع لازم برای توسعه و ترویج فعالیت‌های بخش تعاونی کشور است، بخشی که به دلیل اهمیت آن در ایجاد اشتغال، توزیع عادلانه ثروت و به خدمت گرفتن تمامی نیروهای مستعد فعالیت و ازجمله دهک‌های کمتر بهره‌مند اجتماعی، در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همشان دو بخش دولتی و خصوصی دیده‌شده است و از این منظر می‌توان بدون مبالغه گفت که نه‌تنها به لحاظ مادی، به لحاظ معنوی نیز از جایگاهی حائز اهمیت برخوردار می‌باشد.

از طرفی، سوابق و روند فعالیت‌ها بر این نکته دلالت دارد که بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های تأسیس و به همت کارکنان پرتلاش خود به توفیقات بسیاری در عرصه‌های گوناگون نائل‌آمده است و افتخار خدمت به آحاد جامعه و ازجمله تعاونگران خلاق و ساعی را در بخش‌های مختلف اقتصادی در کارنامه دارد؛ همچنان که همکاری با سایر نهادها و سازمان‌ها به‌منظور مشارکت حداکثری در توسعه و آبادانی کشور در سرشت این نهاد است.

و ازاین‌جهت است که امروز بدون تردید می‌توانیم مدعی شویم که نهاد مردمی بانک توسعه تعاون از جایگاهی همشان نام و برند خود در صنعت بانکداری ایران اسلامی برخوردار می‌باشد، نهادی که به‌عنوان تنها بانک توسعه‌ای- تخصصی بخش مردمی تعاونی کشور علاوه بر مسئولیت تأمین اعتبارات لازم فعالیت‌های اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی و تعاونگران هم‌وطن در سراسر کشور و در تمامی بخش‌ها و زیر بخش‌های اقتصادی، با عنایت به فلسفه وجودی خود در هر شرایطی نسبت به ادای مسئولیت‌های اجتماعی که بر عهده دارد اهتمام داشته است: از کمک به امور خیریه نظیر کمک به شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری معلولین و خانه‌های سالمندان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بیماری‌های صعب‌العلاج... تا کمک به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان و کمک به مدارس و دانش آموزان محروم و تا حمایت‌های فرهنگی از تیم‌های ملی و تا ترویج فرهنگ ایرانی- اسلامی و از ارائه تسهیلات ویژه دانشجویان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، تأسیس و یا توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، و ارائه تسهیلات ویژه بنگاه‌های خرد و کوچک گرفته تا ارائه تسهیلات ویژه زنان سرپرست خانوار، کمک به ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه برای آنان تا مشارکت در تأمین اعتبارات طرح‌های اشتغالزا و فراگیر ملی نظیر طرح اشتغال روستایی؛ وظایفی که علیرغم ایجاد مسئولیت‌های مضاعف برای کارکنان محترم این نهاد مردمی، اعتباری ویژه نیز به جایگاه بانک توسعه تعاون در شبکه بانکی کشور داده است.

دوستان، امروز و در آستانه ورود به یازدهمین سال فعالیت، این جوان‌ترین بانک دولتی ایران اسلامی افتخار دارد که از کارنامه تابناکی در زمینه ارائه خدمات متنوع و همچنین فعالیت‌های مثمر ثمر برخوردار است. از انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد با سازمان‌ها و نهادهای فعال در عرصه‌های مختلف اقتصاد و جامعه به‌منظور جذب و تخصیص منابع ارزان‌قیمت برای توسعه فعالیت‌های تعاونی، ارائه خدمات متنوع و نوین بانکی مطابق نیازهای جامعه مخاطب، توسعه بانکداری الکترونیکی و اکنون برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال در جهت ارتقای کمی و کیفی عملیات بانکی تا ارائه برنامه‌های آموزشی مستمر حضوری و مجازی ضمن خدمت در جهت ارتقای توانمندی‌های کارکنان به‌منظور ارتقاء سطح خدمت‌رسانی؛ اما به‌طورقطع برای رسیدن به ظرفیت مطلوب کارهای بیشمار دیگری وجود دارد و راهی طولانی در پیش داریم، چشم‌اندازی که با توجه به انباشت دانش و تجربه کارکنان خدوم و البته با همراهی و همکاری صادقانه‌ای که به لطف حق‌تعالی ذی‌نفعان این نهاد مصروف می‌دارند هرروز روشن‌تر خواهد شد. و در این راه، با خود عهد می‌بندیم، هرچند که دشوار باشد از هیچ تلاشی فروگذار ننماییم تا انشالله از جایگاهی در شأن برند بانک توسعه تعاون در عرصه‌های ملی و بین‌المللی برخوردار باشیم.

و در انتها خطاب به کارکنان ساعی و خدوم عرض می‌کنم که امروز بنده و در ابتدای سال یازدهم فعالیت بانک توسعه تعاون افتخار دارم که خدمت شما عزیزان همکار باشم و خدای جهانیان را شاکرم که علیرغم تمامی فراز و نشیب‌های زمانه و مشکلاتی که طی چند سال گذشته اغلب به دلیل تحریم‌های ناعادلانه بر اقتصاد ملی و نظام بانکداری کشور تحمیل شد، اکنون با ابتکار و تلاش بی‌وقفه شما عزیزان و گشایش‌هایی که باهمت مسئولین حاصل آمده است چشم به آینده دوخته‌ایم و مطابق برنامه‌های مصوب و امسال سال " جهش تولید" در چهارچوب راهبردهای هفت‌گانه بانک با تمرکز بر اشتغالزائی و تأمین مالی طرح‌های تولیدی در جهت تحقق اهداف سازمان گام برمی‌داریم. با آرزوی بهروزی و نیکبختی برای تمامی هم‌وطنان، عزت و سلامتی همه خادمین ایران اسلامی و ازجمله خانواده بزرگ بانک توسعه تعاون را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

حجت‌الله مهدیان

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 51

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 59

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 58

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 30

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 30

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 32

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 25

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 26

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 29

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 27

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 13

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 31

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 34

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 28

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 43

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 40

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 29

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 33

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 28

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 13