پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مناسبت روز صنعت و معدن

پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مناسبت روز صنعت و معدن

دهم تیرماه در تقویم رسمی کشور ما به‌عنوان روز ملی صنعت و معدن ثبت‌شده است، روزی که یادآور حضور کارآفرینان مبتکر ایرانی در عرصه‌ای است که بخش بزرگی از تولید و ارزش‌افزوده حاصل وجودی آن است.

سه شنبه 10 تیر 1399 ساعت 12:37

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

دهم تیرماه در تقویم رسمی کشور ما به‌عنوان روز ملی صنعت و معدن ثبت‌شده است، روزی که یادآور حضور کارآفرینان مبتکر ایرانی در عرصه‌ای است که بخش بزرگی از تولید و ارزش‌افزوده اقتصاد ملی حاصل وجودی آن است، روز مردان و زنانی که در سنگر کار و تلاش، حافظ عزت، اقتدار و استقلال ایران اسلامی می‌باشند. این روز فرصتی است تا ضمن بزرگداشت و معرفی دستاوردهای یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور که نماد پیشرفت، توسعه و روابط کارفرمائی در دنیای جدید است، بر نقش کلیدی گسترش مراودات دو حوزه بانک و صنعت به‌عنوان عامل محرکه اقتصاد مولد و راه‌حل بسیاری از مشکلات مبتلابه جامعه تأکید شود.

به‌واقع، بخش صنعت و معدن و درمجموع توسعه صنعتی در ذات خود علاوه بر دانش و فناوری و تلاش و کوشش و ابتکار به سرمایه‌گذاری نیاز دارد و این در حیطه و وظایف سیستم بانکی کشور است که با تجهیز و تخصیص اعتبارات کافی زمینه این مهم را فراهم آورد. توسعه صنعت عامل و پیش‌نیاز توسعه در همه بخش‌های اقتصاد است و" بانک" به‌عنوان عامل تأمین اعتبارات لازم فعالیت‌های اقتصادی نقشی بی‌بدیل در توسعه صنعتی کشور ایفاء می‌کند. افزایش کمی و کیفی تولید و صادرات کالا و خدمات، تحقق اقتصاد متنوع و متکی بر منابع دانش و آگاهی و فناوری نوین، پشتیبانی از کارآفرینی و نوآوری و همچنین توسعه و هم‌افزایی و گسترش فعالیت‌های اقتصادی واجد مزیت نسبی ازجمله توسعه خدمات مهندسی و درنهایت توسعه پایدار و همه‌جانبه محصول همکاری دو نهاد صنعت و بانک به شمار می‌آید.

ازاین‌رو، بانک توسعه تعاون که وظیفه ذاتی آن تجهیز سرمایه و اعتبارات کارگشا و لازم بخش‌های مولد می‌باشد به‌عنوان تنها بانک تخصصی بخش مردمی تعاونی کشور در هر شرایطی و ازجمله در وضعیت موجود ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه و شیوع بیماری همه‌گیر که باعث بروز مشکلاتی برای بنگاه‌های تولیدی شده است؛ بی‌تردید تمامی مساعی، توان و قابلیت‌های حمایتی خود را به‌منظور فراهم نمودن امکان فعالیت کیفی‌تر و در همه حوزه‌های اقتصاد مطابق اهداف ترسیمی در سطح کشور به کار خواهد گرفت.

بانک توسعه تعاون، با عنایت به شرایط حساس کنونی، با تشکیل کارگروه" جهش تولید" در اولین روز کاری سال جاری و تدوین راهبرد هفت ماده‌ای سال ۱۳۹۹ خود که در بند سوم آن آمده است" استمرار بر اجرا و حمایت از طرح‌های ملی با نگاه ویژه به بنگاه‌های تولیدی"، بر پشتیبانی مستمر خود از بخش صنعت و معدن که متولی عمده بنگاه‌های تولیدی کشور است، تأکید می‌کند.

اینجانب با استفاده از فرصت فرارسیدن دهم تیرماه، روز ملی صنعت و معدن را به حضور تمامی دست‌اندرکاران و دلسوزان این بخش به‌ویژه صنعت گران مبتکر و کارآفرین تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم با تلاش و هم‌افزائی تمامی عزیزان و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف اقتصادی کشور و با استعانت از خداوند قادر و متعال در مسیر توسعه و اعتلای ایران اسلامی توفیقات بیش‌ازپیش حاصل شود.

حجت‌الله مهدیان

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

گفت و گوی مدیر عامل بانک رفاه با خبرگزاری ایسنا

اسماعیل للـه گانی مدیر عامل این بانک در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، برنامه های بانک در سال جدید را تشریح کرد.

 • 10

گفت و گوی مدیر عامل بانک رفاه با باشگاه خبرنگاران جوان

اسماعیل للـه گانی مدیر عامل این بانک در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه‌های بانک در سال جدید را تشریح کرد.

 • 9

مهلت برگزاری مجامع شرکت ها تا ۶۰ روز دیگر تمدید شد

سازمان بورس، مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص تمدید دو ماهه مهلت برگزاری مجمع سالانه شرکت های ثبت شده را ابلاغ کرد.

 • 7

مدیر عاملی سید محمد آسوده بر شرکت بیمه اتکایی ایرانیان تمدید شد

انتصاب سید محمد آسوده به عنوان مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی ایرانیان برای مدت باقی‌مانده از دوره دوساله اعضای هیات‌مدیره آن شرکت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع اعلام شد.

 • 15

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی بانک صادرات ایران منصوب شد

حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران طی حکمی پدرام پاک‌آیین را به عنوان مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی این بانک منصوب کرد.

 • 10

رشد شتابان بورس متعادل شد

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری بر خلاف صعودهای چند روز اخیر با ۶۶۰۰ واحد رشد به یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۷۸ واحد رسید.

 • 7

احمدعلامه:اعتمادبه ظرفیت کارشناسی شعب سبب تخصیص کارآمدمنابع میشود

استان اردبیل به لحاظ دارا بودن معادن فلزی و غیر فلزی و همچنین وجود پتانسیل مناسب برای گسترش گردشگری، ظرفیت مناسبی برای توسعه صنایع مختلف دارد.

 • 10

با «بله» بورسی شوید!

این روزها که تب ورود به بورس به شدت داغ شده است؛ بسیاری این سوال رامطرح می کنندکه باوجود شیوع «کرونا»، چطور می توان مراحل ورودبه بورس یعنی ثبت نام در سجام ودریافت کد بورسی را با خطر و هزینه کم طی کرد؟

 • 7

هدف بانک سینا ارائه خدمات کیفی مطابق با استانداردهای حقوق مشتری

مدیرعامل بانک سینا در بازدید از مرکز ۲۴ ساعته ارتباط مشتریان گفت: هدف این بانک ارائه خدمات کیفی مطابق با استانداردهای حقوق مشتریان است.

 • 9

افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات به نفع صادرات کشور است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: پیشنهادهای بانک توسعه صادرات در خصوص رفع محدودیت های قانونی، افزایش سرمایه و معافیت های مالیاتی درست و به جا و به نفع جریان صادرات کشور است.

 • 10

نرم افزار ریمای بانک توسعه صادرات ایران بروز رسانی شد

نرم افزار ریما (تولید رمز پویا برای کارت های بانکی) بانک توسعه صادرات ایران تا کنون در چند نوبت به روز رسانی شده و قابلیت های جدیدی به آن افزوده شده است.

 • 32

باقی‌مانده سهام عدالت عید غدیر و ۲۲ بهمن آزاد می‌شود

رییس جمهور با اشاره به آزادسازی ۳۰ درصدی سهام عدالت اعلام کرد که ۳۰ درصد دیگر این سهام در روز عید غدیر و ۳۰ درصد دیگر نیز در روز ۲۲ بهمن آزاد خواهد شد.

 • 27

قطعی یکروزه سیستم‌ها و سامانه‌های بانک سپه

با توجه به استقرار سامانه جدید بانکداری الکترونیک بانک سپه تمام درگاههای غیرحضوری این بانک از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه به مدت ۲۴ ساعت قطع و تا یک هفته با اختلال احتمالی مواجه خواهد شد.

 • 28

جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 27

لیست کارت‌های اجاره‌ای به صمت و بانک مرکزی رفت

معاون گمرک اعلام کرد : تمامی کارت‌های بازرگانی مشکوک، در مسیر قرمز انتخاب مسیر اظهارنامه قرار گرفته و هیچگونه تسهیلاتی از سوی گمرک به این کارت‌های بازرگانی اعطاء نشده است.

 • 28

بانک مشترک ایران و ونزوئلا به مجمع می‌رود

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مشترک ایران و ونزوئلا موافقت کرد.

 • 19

استراتژی ارتباطی در چارچوب هدفگذاری تورم

طراحی یک برنامه راهبردی جامع برای تعامل با ذینفعان یکی از کلیدی‌ترین پیش‌نیازها و الزامات اتخاذ چارچوب هدفگذاری تورمی است.

 • 20

انتصاب رئیس جدید اداره امور شعب استان آذربایجان غربی

با حضور مدیر امور شعب منطقه یک کشور بانک، آئین معارفه علی اصغر اصغرزاده به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 • 21

تجهیز بیمارستان بانک ملی ایران به دستگاه Cell Saver

بیمارستان بانک ملی ایران به دستگاهی مجهز شده که در عمل های جراحی سنگین، خون از دست رفته بیمار را به خودش تزریق و او را از دریافت خون به روش های معمول بی نیاز می کند.

 • 21

با بات بله چرتکه بنداز!

شرکت کنندگان در چهل و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی بانک ملی ایران می توانند با بازو (بات) بله، وضعیت و امتیاز خود را رصد کنند.

 • 17