پروژه انتقال آب خلیج فارس گامی بلند در توسعه ایران اسلامی

پروژه انتقال آب خلیج فارس گامی بلند در توسعه ایران اسلامی

مدیرعامل بانک تجارت نحوه مشارکت این بانک در پروژه انتقال آب خلیج فارس را تشریح کرد.

یکشنبه 18 آبان 1399 ساعت 15:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

- از چگونگی آغاز همکاری این بانک با پروژه انتقال آب خلیج فارس بگویید

به خاطر دارم وقتی مشارکت در پروژه انتقال آب خلیج فارس به بانک تجارت پیشنهاد شد موضوع را در اولین جلسه هیات مدیره مطرح کردیم. شاید این پروژه یکی از معدود پروژه هایی بود که پس از طرح موضوع، با مشارکت و تعامل حداکثری هیات مدیره به تصویب رسید و مقدمات اجرایی آن به سرعت آغاز و بانک تجارت عاملیت تامین بخشی از منابع این پروژه شامل  ۱۸۶ میلیون یورو منابع ارزی و ۱۸۶۰ میلیارد ریال منابع ریالی را عهده دار شد. لازم به یادآوری است که بانک تجارت به عنوان بانکی حرفه ای، متخصص و با سابقه در حمایت از بخش های مختلف اقتصادی کشور همواره سعی دارد با تخصیص بهینه و هدفمند منابع صندوق توسعه ملی ، واسطه مناسبی برای دستیابی به اهداف این صندوق باشد. در همین راستا این بانک هم اکنون علاوه بر این پروژه در حوزه نفت و پتروشیمی شامل شرکت های پتروشیمی دهلران سپهر، آرین شیمی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مهندسی و ساختمان صنایع نفت، توسعه نفت و گاز صبای کنگان، آرد سفید اکبری و شیشه و فلوت کاویان و پروژه های دیگر را نیز از محل مصوبات صندوق توسعه ملی تامین مالی کرده است. این بانک در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده است همچنان آمادگی دارد در راستای تحقق بیش از پیش اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان داخلی ، شرایط لازم برای اعطای تسهیلات بیشتر به صنایع مختلف را فراهم کرده و در اشتغال زایی برای هموطنان نقشی فعال را ایفا کند.   

- چه عواملی مدیران ارشد بانک را برای پیگیری اجرای این پروژه ترغیب کرد؟

بانک تجارت به عنوان یک بانک حرفه ای که ورود به پنجمین دهه از خدمتگزاری خود را تجربه می کند وظایف مختلفی را در تامین خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان، حمایت از فعالان اقتصادی در بخش های مختلف و در نهایت تامین منافع سهامداران خود بر عهده دارد. مسلما همه اقدامات انجام شده نیز باید در همین راستا قرار گیرد. در کنار این وظایف ذاتی، بانک تجارت وظیفه بزرگ دیگری را در قبال جامعه و هموطنان عزیزمان در جای جای کشور دارد که در اصطلاح عامه از آن به عنوان مسئولیت اجتماعی یاد می شود. یکی از افتخارات بانک در چهل سال گذشته ایفای نقش فعال در حوزه مسئولیت های اجتماعی است که انجام این وظیفه در بخش های مختلفی همچون مشارکت در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد، احداث مدرسه، حمام و خانه بهداشت در مناطق محروم، حفاظت از محیط زیست، اعطای تسهیلات به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی، همکاری با برنامه جهانی غذا و... مورد توجه قرار گرفته است. حضور و مشارکت بانک در اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس نیز با همین دیدگاه انجام شد و امیدواریم ثمرات آن شکوفایی بیش از پیش اقتصاد در استانهای برخوردار از این طرح را فراهم کند.

-مسلما اجرای چنین پروژه هایی با مشکلات زیادی همراه است. بانک چگونه بر این مشکلات فائق آمد؟

همانطور که اشاره کردید اجرای پروژه های بزرگ مانند این پروژه مشکلات بزرگی را نیز به دنبال دارد لیکن فکر کردن به تاثیرات مثبت اجرای این دست پروژه ها و نتایج آن که تامین آب شرب بخش قابل توجهی از مردم و صنایع استانهای هرمزگان، یزد و کرمان است باعث می شود که تلاشها برای برطرف کردن مشکلات پیش رو دو چندان شود. بانک تجارت با اشراف کامل و عزمی بلند برای اجرای این پروژه وارد عمل شد و مشکلات موجود در وهله اول به لطف خداوند  و در مرحله بعد با پشتکار و همت همکارانم در بانک تجارت یکی پس از دیگری مرتفع شد.

- اکنون که فاز اول این پروژه به بهره برداری رسیده چه احساسی دارید؟

مسلما به سر انجام رسیدن نتیجه ماه ها تلاش دست اندرکاران اجرای یک پروژه بزرگ همواره با احساسی خوشایند همراه بوده و گامی بلند برای تحقق رونق و جهش تولید از رویکردهای موکد مقام معظم رهبری به شمار می رود. به فرموده ایشان کشور ما در حال سپری کردن دوران اقتصاد مقاومتی است. در شرایطی که ایران عزیز از هر سو آماج تهدیدها و تحریم های مختلف بین المللی است اجرای چنین پروژه هایی را می توان نمونه ای بارز از اقتصاد مقاومتی دانست . بدون شک بنده و همکارانم در بانک تجارت از این که توانسته ایم سهم کوچکی را در اجرایی شدن این پروژه مهم داشته باشیم خداوند منان را شاکریم و به شادی هموطنانمان در استانهای دخیل در این پروژه خرسندیم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

افزایش واحدهای صنعتی مناطق آزاد به ۲۲۰۰ واحد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی از هزار واحد به دو هزار و ۲۰۰ واحد رسیده است.

 • 18

برنامه بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی

دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: بانک مرکزی در طول دو سال و نیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تمام توان خود را برای تقویت ارزش پول ملی بکار بگیرد.» 

 • 25

جشنواره انتخاب نام مناسب برای محصولات و شرکت تابعه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران به منظور انتخاب نام مناسب برای برخی محصولات خود و یکی از شرکت های تابعه، از صاحب نظران دعوت به مشارکت می کند.

 • 26

مشارکت بانک کشاورزی در تامین مالی سدگرین نهاوند

بانک های کشاورزی ، صادرات و تجارت با امضای تفاهم نامه ای برای تامین مالی ۱۷۲۲ میلیارد ریالی پروژه تکمیل سد مخزنی گرین در شهرستان نهاوند استان همدان با عاملیت بانک کشاورزی همکاری خواهند کرد.

 • 30

ساخت شناورصیادی فانوس ماهیان

بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش شیلات ، با پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی صیادی فانوس ماهیان ،بار دیگر به توسعه فعالیت های صید و صیادی کمک کرد.

 • 25

کاهش ۴۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۳۰۴۳ واحدی معادل ۳.۵۰ درصد به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۶۱  واحدی به ۱۷ هزار و ۸۵۹  واحد رسید.

 • 13

دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک

بانک رفاه کارگران دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک و مهلت اجرای برخی از موارد آن را ابلاغ کرد.

 • 17

انتشار اوراق بهادار مالزی مبتنی بر فناوری بلاکچین

بورس اوراق بهادار مالزی قصد انتشار اوراق براساس روش اثبات مفهوم (POC) مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک (بلاکچین) را دارد.

 • 12

فناوری‌های نوین حوزه مالی، ضرورت نظام بانکی است

مدیرعامل بانک رفاه گفت: امروزه فناوری اطلاعات و فناوری های نوین حوزه مالی و پرداخت، یکی از ضرورت های صنعت بانکی است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد.

 • 20

برندگان خوش شانس طرح «امید رفاه» بانک رفاه کارگران معرفی شدند

مراسم اولین دوره قرعه کشی طرح" امید رفاه" بانک رفاه کارگران با حضور مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک برگزار و اسامی نفرات برتر اعلام شد.

 • 14

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه عام در بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 16

اسامی برندگان قرعه کشی "طرح امتیازی راه رفاه" بانک رفاه کارگران

مراسم قرعه کشی جوایز دوره نخست "طرح امتیازی راه رفاه" باشگاه مشتریان بانک رفاه کارگران برگزار و اسامی برندگان اعلام شد.

 • 34

حمایت بانک ملی ایران از دانش آموزان مناطق کم برخوردار

در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق کم برخوردار تعداد ۲۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان اهداء شد.

 • 18

اخذ گواهینامه ایزو۱۰۰۱۵ و۲۹۹۹۳ توسط اداره کل آموزش بانک ملی ایران

اداره کل آموزش بانک ملی ایران موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ و ایزو ۲۹۹۹۳ شد.

 • 26

حمایت تخصصی ۴۵۴ هزار میلیاردی بانک کشاورزی از بخش کشاورزی

بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ تا ابتدای دی ماه ۴۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات معادل ۸۸.۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی خود را به صورت تخصصی به فعالان بخش کشاورزی پرداخت کرده است.

 • 17

رتبه برتر بانک کشاورزی در تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده کشور

بانک کشاورزی بر اساس تحلیل و آنالیز حجم عظیمی از محتوای علمی و دانشگاهی کشور، از نظر تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده یکی از رتبه های برتر نظام بانکی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 17

ادامه روند سقوط شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۸۴۳ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

 • 16

در سایت بانک ملی ایران پاسخگوی شما هستیم

صفحه پاسخ به سوالات متداول سایت بانک ملی ایران به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد.

 • 26

نحوه رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شد

نحوه رفع سوء اثر از چک برگشتی در سامانه یکپارچه بانک مرکزی، بر اساس «قانون اصلاح قانون صدور چک»، اعلام شد.

 • 34

سامانه "پیچک" برای فرایند ثبت و انتقال چک مشتریان بانک گردشگری

مشتریان بانک گردشگری برای فرآیند ثبت، تایید و انتقال چک خود می توانند به صورت اختیاری از سامانه "پیچک" استفاده کنند.

 • 15