پرونده تسهیلات‌دهی به زلزله‌زدگان کرمانشاه تکمیل شد

پرونده تسهیلات‌دهی به زلزله‌زدگان کرمانشاه تکمیل شد

پرونده تسهیلات‌دهی به زلزله زدگان کرمانشاه توسط بانک مسکن تکمیل شد.

پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 15:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، در پی وقوع زلزله مهیب سال گذشته در استان کرمانشاه، بانک مسکن عاملیت پرداخت نیمی از تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی دولت برای پرداخت به زلزله زده های استان کرمانشاه را بر عهده گرفت. در این راستا نیز، مطابق با هماهنگی های انجام شده با شرکت بیمه طرف قرارداد بانک مسکن، سبد متنوعی از تسهیلات طراحی و تدوین شد. بنا بر توافق انجام شده سبد تسهیلاتی در نظر گرفته شده برای پرداخت خسارت زلزله زدگان از سوی بانک مسکن، شامل تسهیلات پیش بینی شده برای پرداخت زلزله زدگان در مناطق روستایی معادل تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی با نرخ سود ۵ درصد و برای مناطق شهری معادل ۳۵ میلیون تومان با نرخ سود ۶ درصد است. در عین حال تسهیلات در نظر گرفته شده برای بازسازی و تعمیر مراکز تجاری رقمی معادل ۱۲ میلیون تومان است. علاوه بر این تسهیلات قرض الحسنه نیز با رقمی معادل ۱۰ میلیون تومان برای خرید لوازم خانگی آسیب دیدگان این زلزله در نظر گرفته است.

نداکسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن به اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این بانک برای ساماندهی زلزله زدگان استان کرمانشاه طی یک سال گذشته، عنوان کرد: طی بازه زمانی یکسال گذشته مجموع تعهدات پیش بینی برای بانک مسکن جهت پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان استان کرمانشاه انجام شده است. در این راستا نیز مجموعا ۵۹ هزار و ۲۵۴ واحد مسکونی جهت اخذ تسهیلات به شعب بانک مسکن معرفی شده اند که از این تعداد تاکنون به ۵۹ هزار و ۲۱۷ واحد مسکونی نیز تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته وی مابه التفاوت میان تعداد پرونده های معرفی شده و پرونده های که روند اخذ تسهیلات آنها به اتمام رسیده به پرونده هایی مربوط می شود که مالکان آن در اثر حادثه زلزله فوت شده و پروسه انحصار وراثت آنها به اتمام نرسیده است.

وی با بیان اینکه مرجع معرفی پرونده های واحدهای مسکونی تخریب شده یا خسارت دیده مربوط به زلزله استان کرمانشاه به طور انحصاری در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد، گفت: مطابق با معرفی ارجاع شده از سوی بنیاد مسکن به شعب بانک مسکن، تاکنون قرارداد ۱۰۰ درصد پرونده های معرفی شده منعقد شده است.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در عین حال به بخشی از پرونده های معرفی شده به شعب بانک اشاره کرد که روند پرداخت تسهیلات به آنها به پایان رسیده اما به دلیل پس لرزه های رخداده پس از زلزله بزرگ سال گذشته مجددا دچار آسیب یا تخریب شده اند. از این رو بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با منابع درونی خود اقدام به بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده کرده است.

کرمانشاهی با تقدیر از همراهی و اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازسازی واحدهای مسکونی استان کرمانشاه، تصریح کرد: در جریان بازدید بیش از ۳۳ هزار واحد مسکونی آسیب دیده در استان کرمانشاه مشاهده شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای ساماندهی عملیات بازسازی واحدهای مسکونی در همکاری دوطرفه با خیرین، علاوه بر بازسازی واحدها اقدام به تامین برخی لوازم اولیه زندگی در واحدهای مسکونی تعمیر شده کرده است.

وی ادامه داد: بخش مهمی از عملیات بازسازی واحدهای آسیب دیده در استان کرمانشاه انجام شده اما به دلیل ترس، بخش زیادی از آسیب دیدگان حاضر به استقرار در واحدهای مسکونی بازسازی شده نیستند و همچنان در کانکس های تهیه شده مستقر هستند.

وی به روند بازپرداخت تسهیلات پرداخت شده به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد تاکنون هیچ یک از مشترهای شعب بانک مسکن که از تسهیلات بانک استفاده کرده اند حاضر به گرفتن کارت قسط تسهیلات نیستند و خواستار امهال دو ساله تسهیلات اخذ شده هستند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

شیب کاهش سکه تند شد

دنیای اقتصاد : ...

 • 33

بوکس بخاطر فساد مالی از المپیک۲۰۲۰ حذف شد

دلیل اصلی این اتفاق بدهی کلانی است که فدراسیون جهانی بوکس دارد و این بدهی به ۱۶ میلیون دلار رسیده و ممکن است آن طور که نناد لالوویچ، عضو کمیته اجرایی IOC اعلام کرد، به ۲۹ میلیون دلار هم برسد.

 • 27

فروش املاک در رهن بانک بدون تسویه حساب

مدیر امور طرح و اعتبارات بانک مسکن از امکانپذیر شدن فروش املاک در رهن این بانک خبر داد و گفت: آن دسته از افرادی که به دلیل دریافت تسهیلات بانکی، سند واحد مسکونی‌شان در رهن بانک به عنوان وثیقه قرار گرفته، می‌توانند با شرایطی اقدام به تعویض وثیقه و خارج کردن ملک مورد نظر از رهن بانک کنند. در چنین شرا ...

 • 35

پایگاه سنجش فشار خون بیمارستان بانک ملی ایران میزبان عموم مردم

با پیوستن بیمارستان بانک ملی ایران به کمپین بسیج ملی فشار خون بالا، پایگاه کنترل فشار خون این بیمارستان میزبان هموطنان گرامی است.

 • 34

صدور ضمانت نامه راهکار جذب منابع ارزان قیمت

عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران از اداره امور شعب استان قم بازدید کرده و در همایش مسئولان و کارشناسان بانک ملی استان قم حضور یافت.

 • 34

رهاسازی بچه ماهیان تکثیر شده در بانک ژن زنده گلستان

رئیس مرکز تحقیقات ذخایر آبزیان آب‌های داخلی گرگان گفت: دو میلیون قطعه از بچه ماهیان تولید شده در نخستین سال فعالیت بانک ژن زنده گونه اقتصادی کپور و کلمه در استان در رودخانه‌ها رهاسازی شد.

 • 37

تمرکز فعالیت‌های بانک ملی ایران بر«رونق تولید»

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر این که فعالیت های این بانک بر «رونق تولید» متمرکز است، گفت: نظام بانکی راغب نیست واحدهای تولیدی را به دلیل بدهی در اختیار بگیرد.

 • 34

آپدیت مهم نسخه جدید "همراه بانک" توسعه صادرات

کاربران همراه بانک توسعه صادرات ایران نسخه موبایلی اندروید خود را بروزرسانی کنند.

 • 36

بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت باتاکید براینکه بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند، گفت:هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌ دهد.

 • 28

سود تلفیقی بانک پارسیان ۴۵۵ ریال اعلام شد

بانک پارسیان در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه خود سود تلفیقی هرسهم را ۴۵۵ ریال اعلام کرد.

 • 38

سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی در نبود توزیع صحیح دولتی شکست خورد

حسین صمصامی گفت: سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی که می‌توانست محل اطمینان خاطر طبقه ضعیف جامعه به شمار رود در عملکرد نادرست رئیس پیشین بانک مرکزی و وزرات اقتصاد عاملی در افزایش رانت و ویژه خواری و گران‌تر شدن اقلام مورد نیاز مردم و فشار مضاعف بر طبقه آسیب دیده شد.

 • 29

شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک صادرات

صورت‌های مالی بانک صادرات با انتشار در سامانه کدال شفاف شد.

 • 34

رئیس کل بانک مرکزی: نشانه‌ای از راه اندازی اینستکس مشاهده نمی‌کنیم

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که راه اندازی اینستکس کمتر از یک هفته زمان نیاز دارد اظهار کرد: تاکنون هیچ نشانه‌ای از انجام اقدامات مورد انتظار از طرف مقابل برای اجرایی شدن اینستکس مشاهده نکرده است.

 • 40

خلق فرصت سودآوری با فروش تعهدی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، خلق فرصت سودآوری بالاتر برای سرمایه‌گذاران در عین ثبات‌آفرینی را از ویژگی های ابزار «فروش تعهدی» دانست.

 • 30

۱۲۰۰ میلیارد تومان در مناطق آسیب دیده از سیل هزینه می شود

رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت : در حوزه زیربناها،۱۲۰۰ میلیارد تومان منابع بانک های خصوصی در مناطق آسیب دیده از سیل هزینه خواهد شد.

 • 33

اختصاص ۸ درصد از تولید ناخالص ملی به حوزه سلامت

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها با اشاره به اینکه ۸درصد تولید ناخالص ملی به حوزه سلامت اختصاص دارد گفت: رویه سازمان بیمه سلامت مبتنی برتعامل با ارائه دهندگان خدمات است.

 • 26